Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Сре Нов 07, 2018 3:30 pm

I jos da dodam za pasoše i lične karte sam predala u Tesco extra, nema zakazivanja uzmete br i pratite na ekran

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Сре Нов 07, 2018 3:32 pm

cocacolla пише:
Сре Нов 07, 2018 2:01 pm
Hvala na podeljenom.iskustvu! Da li na aparatu birate broj i za pasos i za lk posebno? Malo glupo pitanje ali bolje da zbam tacno. Da li ste ih sve razumeli?
Ja sam uzela samo za pasos, ona je pitala dal pravim i lk i to sve ide zajedno odjednom, razumela sam sve

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Сре Дец 05, 2018 12:48 pm

Evo mog svezeg iskustva iz Segedina. Pravila sam pasos za mene i malo dete. U tesku, uzmete broj kao u banci, cekate red. Guzva nije ne zakazuje se. Cim sam rekla sta mi treba pitala je od kad govorim jezik. Rekla sam od detinjstva ali nisam ga dugo koristila. Onda je pocela da minobjasnjava da moram odrzavati nivo jezika i da dete mora nauciti inace ce mu biti drzavljanstvo oduzeto. Rekla sam da to sve znam i da cu ga upisati na kurs kad bude veci. Onda je trazila nase srpske pasose i pasos oca deteta. Uzela je lakcim karte i drzavljanstvo, prevod nesto unela u komp i rekla da idemo u kabinu da nas slika prvo je slikala dete. Tu je bilo malo muke, nije hteo mirno da sedi, a onda ja. Jedino od instrukcija je bilo pomerite stolicu do kraja sasvim. Onda sam se ja slikala, pa.dajete otiske levog i desnog kaziprsta i potpis. Kad smo izasli iz kabine opet me je podsetila da dete mora uciti jezik, jer videla je da nista ne razume, pitala koliko cesto dolazimo u Madjarsku, gde stanujemo, koliko je nas grad daleko od granice. Tad je shvatila da nas je pogresno slikala za LK a ja sam gtela samo pasos. Pa smo morali opet u kabinu na slikanje, muka ali uspelo je. Pitala je sto necu lk, rekla sam nine mi sad potrebna i to je to. Onda, na koliko odina hocu pasos, rekla je koliko kosta, platila sam karticom(i to pita cime placate, karticim ili gotovinom) odstampala je neka dva papira. Tu opet potpisujete u pravougaonik, i suprug je morao potpisati za dete. Pirala imam li jos dece, i rekla da dokumenta podizem na Rákoci tér. Uzela je mail adresu i rekla bice gotovo za dve nedelje. Eto to je to. Mislim da sam bas sve napisala. Ako ima nekih pitanja pisite

danmark
Поруке: 5
Придружен: Сре Мај 30, 2018 6:02 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од danmark » Сре Дец 05, 2018 5:28 pm

Podigao sam pasos i l.k. pre dve nedelje u Segedinu nije bilo nikakvih problema ,na predaji u Tescu sam dobio aktivacioni kod medjutim kada sam podizao dokumenta sluzbenica mi rekla da nije potreban kod tako da sam samo potpisao i preuzeo pasos i l.k.Koliko sam video ovde na forumu uglavnom se daje taj kod zasto meni nije trazila ne znam.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Чет Дец 06, 2018 9:37 am

Jutros mi javili da je pasos gotov. Svaka cast na efikasnosti!

Milan011
Поруке: 5
Придружен: Пон Дец 10, 2018 8:51 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Milan011 » Пон Дец 10, 2018 8:57 pm

cocacolla пише:
Чет Дец 06, 2018 9:37 am
Jutros mi javili da je pasos gotov. Svaka cast na efikasnosti!
Izvini na smetnji, ali iz razmaka u danima izmedju pisanja stice se utisak da su ti sutradan javili. Koliko dana su čekala na odgovor da dodjes po pasoš?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Сре Дец 12, 2018 5:10 pm

U ponedeljak predat zahtev, u cetvrtak je bio gotov pasos.

Igor.vmv
Поруке: 12
Придружен: Суб Дец 15, 2018 8:28 pm

Licna

Порука од Igor.vmv » Суб Дец 15, 2018 8:39 pm

Li
Последње учитавање од Igor.vmv дана Нед Дец 16, 2018 1:15 pm, учитано 1 пут укупно.

Milan011
Поруке: 5
Придружен: Пон Дец 10, 2018 8:51 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Milan011 » Суб Дец 15, 2018 9:04 pm

cocacolla пише:
Сре Дец 12, 2018 5:10 pm
U ponedeljak predat zahtev, u cetvrtak je bio gotov pasos.
Hvala puno! Ali moram sada jos jedno pitanje. Danas sam bio u Segedinu (jedino sta me je drugacije pitao nego sa ovog foruma je gde sam dao zakletvu). Nego, na kraju mi je dao dokument "magánútlevél igénylő adatlap" i ja uopste nisam uspeo da skapiram sta treba da popunjavam. Nakon cega mi je rekao da ako ne znam sta treba da popunim da ni ne popunjavam jer ako posalje za Budimpestu pogresno popunjeno oni ce odgovoriti da mi se oduzima drzavljanstvo jer ne znam jezik. I ceo taj papir, sa mojom slikom i licnim podacima, je pocepao i bacio. I rekao mi da moram jos da ucim jezik. Pa molim te da mi pomognes, sta si ti popunjavala u tim poljima? Evo i linka od tog papira.
https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1448/14 ... 6dc_wm.png

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Пон Дец 17, 2018 3:01 pm

Meni je ovo popunila sluzbenica u Tescu i dala gotobo da s tim.idem.da podignem pasos. Gde su vam trazili.ovo da popunite? Ne mogu sad da vam pisem sta mi tu pise ali uglavnom licni podaci.

Пошаљи Одговор