Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
Djole
Поруке: 17
Придружен: Пон Сеп 24, 2018 12:49 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Djole » Суб Феб 02, 2019 6:05 am

@Marina
Veoma ljubazne službenice, prijatna atmosfera, bez problema.
Nije im bilo jasno zašto sam imao neprijatnosti u Segedinu (a posle sam saznao da nisam jedini + vidi moj prethodni komentar).
Inače, odlazak u Segedin je bio evidentiran, tj. kada je očitala moju lakcim kartu, znala je da
sam već bio da tražim pasoš.
Bez obzira na moje prosečno znanje Mađarskog, koji sam učio dve godine i ne koristim ga uopšte,
nisu pravile nikakav problem. Naime, smatrale su da pošto sam dobio državljanstvo i pošto je ono
potpisano i overeno u Konzulatu, nemaju razlog da mi ne izdaju dokumenta.
Procedura je inače jednostavna:
1. na ulazu vas pitaju zašto ste došli, objasnite, dobijete broj iz automata
2. kada ste na redu, u drugoj prostoriji, za pultom, predate dokumenta, pitaju vas kako plaćate, na koliko godina
želite pasoš
3. sledi slikanje, otisci prstiju i potpisivanje papira
4. najlakše je platiti karticom, jer to uradite na licu mesta - ne treba ići u poštu
5. na email za 3-4 dana dobijete obaveštenje da je pasoš gotov

Marina
Поруке: 5
Придружен: Пет Јун 15, 2018 6:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Marina » Суб Феб 02, 2019 1:45 pm

Hvala na odgovoru.Sledece nedelje idem da podnesem zahtev za sebe i decu.Moje znanje jezika je bas kao sto ste opisali svoje, ne bih volela da mi prave neprijatnosti.Pozdrav, sve najbolje vam zelim.

Igor.vmv
Поруке: 12
Придружен: Суб Дец 15, 2018 8:28 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Igor.vmv » Нед Феб 03, 2019 10:00 am

U ponedeljak 28.01 sam bio na zakletvi u Subotici i rekli da za 15 dana predam za pasoš ali ja sam već u sredu 30.01 prešao u Morahalom i predao za pasoš i ličnu kartu.Kad sam došao u opstinu uzeo redni broj sacekao red pa sluzbenica proverila da li sam u sistemu i kaže da imam sreće i možemo praviti dokumenta.Sve komplet sa uplatom u posti trajalo 25 minuta,nema uopšte gužve i bili su ljubazni.Rekli su mi da očekujem odgovor na imejl za otprilike 8-10 dana.

Papričica
Поруке: 6
Придружен: Пон Дец 17, 2018 3:52 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Papričica » Нед Феб 03, 2019 3:53 pm

Marina пише:
Суб Феб 02, 2019 1:45 pm
Hvala na odgovoru.Sledece nedelje idem da podnesem zahtev za sebe i decu.Moje znanje jezika je bas kao sto ste opisali svoje, ne bih volela da mi prave neprijatnosti.Pozdrav, sve najbolje vam zelim.
Marina, da li si ponovo prevodila izvode iz MKR za decu?

Igor.vmv
Поруке: 12
Придружен: Суб Дец 15, 2018 8:28 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Igor.vmv » Пон Феб 04, 2019 12:46 pm

Gotovo!😀 Kao sto sam pisao da 28.01 sam bio na zakletvi u Subotici a sva dana posle 30.01. prešao u Madjarsku u Morahalom i predao za pasoš i evo pre sat vremena 04.02. mu stigao imejl da mogu doći po gotovi pasoš.😀

Marina
Поруке: 5
Придружен: Пет Јун 15, 2018 6:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Marina » Пон Феб 04, 2019 1:33 pm

Da, morala sam da uradim prevode...

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од IvanaS » Суб Феб 09, 2019 1:32 pm

Čestitke Igore! Zaista je sve brzo obavljeno! Nadam se da ćemo i mi ubrzo doći do željenog cilja.

Marina
Поруке: 5
Придружен: Пет Јун 15, 2018 6:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Marina » Сре Феб 13, 2019 5:45 pm

Predala sam 8.02.u Segedinu, Tesco, za pasose i lk.Za sebe i troje dece.Sve je proslo u najboljem redu.Sluzbenica koja slika je malo nervozna ako je iz prve ne razumete ali ako skapirate opet bude ok.Najmladje dete od 4 god.nije mogla da slika dok sedi, pa je trazila da ustane ispred pa iza stolice.Posle toga je sledilo potpisivanje.Sve ukupno je trajalo oko 40 min.Zena koja je unosila podatke u komp.je bila maksimalna.Pitala je samo ono sto je neophodno: email, rok vazenja pasosa i nacin placanja. Jos uvek nisam dobila obavestenje da su dok.gotovi, ali na glavnom sajtu ima link gde mozete da proverite.Pise da su gotovi 12.02.i predati na mesto isporuke.Jedva cekam da ih konacno preuzmem....😊

anton123
Поруке: 24
Придружен: Сре Феб 06, 2019 4:15 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од anton123 » Пон Мар 04, 2019 10:34 am

Dobar dan! treba mi pomoc uvezi pasosa! ja 13 feb sam dobio drzavljanstvo i posle 2 nedelje sam bio u Szeged Nova, medjutim onaj mali lokcim kako ga vec nazivaju nije bilo upisan u kompjuter rekli su mi nakon nedelju dana ce to biti! danas sma ih zvao kazu da treba da mi stigne i izvod iz maticne knjige na kucnoj adresi i posle treba izvid lokcim i drzavljqnstvo i da idem da pravim pasos! Ne razumem zasto treba da cekam izvod jad im je sve tamo! Molim ako neko ima iskustvo nek mi pise

mariana
Поруке: 4
Придружен: Пон Мар 04, 2019 11:23 am
Место: Novi Sad

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од mariana » Пон Мар 04, 2019 11:48 am

U petak predala dokumenta za pasoš u "Tesco"-u, za sebe i decu. Sve je prošlo u redu, službenik je bio vrlo korektan, pitao samo ono što mora. Sve u svemu, trajalo je oko sat vremena. Postojala je samo jedna stvar kod koje se nisam snašla u početku: kad je čuo da je sa mnom dvoje maloletne dece, tražio je da napišem Nyilatkozas (izjavu). Ja se mađarski dobro sporazumevam što se tiče svakodnevne konverzacije, administrativni jezik nemam pojma, tako da sam morala neke reči da učim napamet, a pišem i čitam dosta loše. Problem mi je bio što nigde na forumima nisam pročitala, niti sam čula da je neko imao slično iskustvo, pa se nisam pripremila. Uglavnom, pišete svojom rukom Nyilatkozás, pa ispod aláírt, pa onda navodite svoje prezime i ime, datum i mesto rođenja, pa devojačko prezime i ime majke. Posle toga pišete kako izjavljujete da u braku imate (broj) maloletne dece i navodite imena dece sa datumima rođenja. Sve to vam službenik diktira. Što može da bude problem, ako loše pišete mađarski, kao ja. Uglavnom, nekako sam uspela da ispišem do kraja, a čovek mi posle nije pravio nikakav problem. Sve u svemu, čekamo mail sa obaveštenjem, pa da idemo po pasoše.

Пошаљи Одговор