Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Пон Дец 24, 2018 12:07 pm

Kucajte na google kormány ablak Tesco Szeged izaci ce vam i adresa i radno vreme. Od papira nosite sve to sto ste dobiki na zakletvi, znaci drzavljanstvo i lakcim karta, srpski pasos i ako predajete i za dete treba preveden izvod iz MKR i drugi roditelj mora biti prisutan da potpise saglasnost. Srecno!

aleksandar
Поруке: 23
Придружен: Пон Јул 16, 2018 11:58 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од aleksandar » Нед Дец 30, 2018 11:25 am

Pravio sam pasoš i ličnu kartu u Morahalomu. Imam utisak da je najbolje ići u manja mesta jer gotovo nikad nema gužve, a i atmosfera je super, svi su raspoloženi maksimalno. I ostale promene statusa, tj prijavu braka, deteta, najbolje je tamo uraditi, mnogo brže bude gotovo. Pozdrav svima.

atilap
Поруке: 2
Придружен: Пон Дец 24, 2018 8:30 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од atilap » Чет Јан 03, 2019 10:36 am

Zdravo svima,
predao sam zahtev za pasos u Segedinu u petak 28.12.2018 i sad sam dobio obavestenje da je pasos gotov i da mogu da ga podignem.
Znaci da je gotov za 2-3 radna dana.
Inace, nema problema kod predaje dokumenata.
Na aparatu izaberes Utlevel, dobijes broj i cekas da se tvoj broj pojavi na ekranu.
Odes do saltera koji ti se pojavio na ekranu.
Sluzbenica je bila veoma fina. Prvo me je poslala da se slikam, za to vreme je pripremila sve papire.
Potpises dva lista koje ti da, zatim platis karticom i to je to.
Sve je gotovo za 5 minuta.

Pozdrav

Papričica
Поруке: 6
Придружен: Пон Дец 17, 2018 3:52 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Papričica » Чет Јан 10, 2019 8:29 am

Klinci i ja smo nedavno dobili državljanstvo. Prilikom predaje zahteva za državljanstvo su uzeli dečije izvode i prevode i to nismo dobili nazad. Jeste vi ponovo prevodili dečije izvode iz matične knjige rođenih radi predaje zahteva za pasoš?

Djole
Поруке: 17
Придружен: Пон Сеп 24, 2018 12:49 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Djole » Уто Јан 22, 2019 8:32 pm

Evo mog iskustva (lošeg)
Bio u Szeged NOVA TC. Sve je bilo OK u početku, uzimanje broja, predaja dokumenata, slikanje a zatim službenica nije mogla da dobije dobar
otisak mog prsta. Ona mi je rekla da uradim "nešto" sa prstom, ja sam rekao da ne razumem i tada se pojavio mlađi službenik na prozoru kabine za slikanje. Održao mi je monolog o tome kako mogu da mi oduzmu pasoš ako ne znam mađarski, zatim je opalio rafal pitanja: odakle sam, gde i kad sam dobio državljanstvo, kako sam došao, šta radim, gde radim ..... zatim opet monolog ..... i samo sam izašao iz kabine, službenica mi je vratila dokumenta i ljubazno me pozdravila.
Ne razumem čemu cela drama, zašto nam daju državljanstva a zatim ovakav šou pri traženju dokumenata. I čemu sve to, ima 10 kancelarija u okolini, samo ću se iscimati da idem ponovo, i naravno digao mi je pritisak na 200.

Igor.vmv
Поруке: 12
Придружен: Суб Дец 15, 2018 8:28 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Igor.vmv » Уто Јан 29, 2019 7:49 am

Pozdrav svima!Juce sam dobio madjarsko drzavljanstvo u Su.Zanima me da li neko zna mogu li već sutra preci u madjarsku i predati za pasoš?Oni su u ambasadi rekli da ovde u Subotici predam za dve nedelje a to mi je daleko jer za dvadeset dana treba da putujem za Nemacku i počnem već od prvog marta da radim.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Toni » Уто Јан 29, 2019 11:52 am

Igore ja nemam jos drzavljanstvo cekam ali prati forum treba barem desetak dana da udjes u sistem sigurno :?:

Papričica
Поруке: 6
Придружен: Пон Дец 17, 2018 3:52 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Papričica » Уто Јан 29, 2019 5:21 pm

Nama rekoše da sačekamo dve nedelje. Srećom pa oni brzo izrade pasoš (oko 4 dana) i jave ti na email da je gotov.

Djole
Поруке: 17
Придружен: Пон Сеп 24, 2018 12:49 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Djole » Чет Јан 31, 2019 12:49 pm

Išao sam u ponedeljak u Mako, predao papire za lk i pasoš.
Jutros mi stigao mail da je sve gotovo i da mogu da preuzmem.

Marina
Поруке: 5
Придружен: Пет Јун 15, 2018 6:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Marina » Пет Феб 01, 2019 2:45 pm

Kakvo je vase iskustvo sa predaje u Maki?

Пошаљи Одговор