Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Oi!Oi! » Чет Дец 19, 2019 5:17 am

Zamolio bih za info kakva je situacija u OFFi- ju u Pesti ,tj koliko kosta prevod jednog izvoda i koliko se čeka na isti .Hvala

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Чет Дец 19, 2019 6:58 am

Oi!Oi! пише:
Чет Дец 19, 2019 5:10 am
U kormanyablak-u ne, ali u svakom Polgármester hivatal- u da , konkretno sam poslan u glavnu maticarsku sluzbu u Köbányoi krugu takodje u Polgármesteri hivatal...isti princip je i kod nas ..po izvode i upis kod matičara a sve ostalo u supu..u Pesti u dva kormanyablak-a takodje su trazili izvod iz mkr madjarske...naš izvod sa prevodom ne vredi nositi na uvid...ovo sve sa dobrom namerom da budućim sunarodnicima uštedim vreme i novac 😉
Hvala, nagyon hasznos az információ!

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од rumba09 » Нед Дец 22, 2019 5:34 am

Oi!Oi! пише:
Чет Дец 19, 2019 5:17 am
Zamolio bih za info kakva je situacija u OFFi- ju u Pesti ,tj koliko kosta prevod jednog izvoda i koliko se čeka na isti .Hvala
Poštovanje Oi!Oi!
Dakle koliko sam razumeo, Vi niste uspeli ništa da uradite u Budimpešti i nemati mađarski MKR i dalje?
Za sada imate honosítási okirat i lakcímkártya?

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Уто Дец 24, 2019 9:17 am

Koliko razumem mađarski izvod iz MKR je neophodan samo ako se radi po hitnom postupku za 24h. I dalje se mogu izraditi pasoš i lična karta u regularnoj proceduri uz honositási okirat i lakcím kártya. Bude gotovo za 5-7 dana sve.

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од rumba09 » Уто Дец 24, 2019 8:38 pm

Tako sam i ja isprva razumeo, ali se navodi negde da i u Segedinu (gde je normalna procedura) su krenuli da traže.
Mislim, samo razmišljam na glas, ne bih želeo da kad dođe taj momentat izrade pasoša upadnem u limbo čekanja od godinu-dve dana.
Na kraju krajeva, postavio bih onda sledeće pitanje - čak i da bude tako, pretpostavljam da postoji uvek opcija Beograda gde verovatno, nadam se, ne bi tražili taj MKR pa čekanje od mesec dana mu dođe kao laganica.

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Oi!Oi! » Уто Дец 31, 2019 6:43 am

Dobro ste razumeli ali moram da pojasnim jos malo🙂kormányablak-e po Budimpesti preporucujen za predaju zahteva po normalnoj proceduri za pass i lk..budu gotovi za 3 dana,lk besplatna a pass ok 40e..ali podvlacim ali to preporucujem samo onima koji su savladali jezik ..ja sam ga ucio 3 godine i smatram da onaj ko ga je zaista ucio moze da prevazidje strah od komunikacije...sluzba za 24h zahteva madj mkr ,a mogu reci i par kormanyablaka takodje ..ja jos uvek nemam madj mkr ali je receno da se ceka na upis od 6meseci do god dana ..i da uspeo sam i sa dokumentima koji se dobijaju na zakletvi ali mislim da je sluzbenica bila razumna i da je od nje zavisilo dali ce uzeti zahtev ili ne ..isto sam pomislio kao i vi da cu morati cekati na mkr da bih uradio dokumenta....molim jos jednom ako neko zna bilo sta je potrebno za prevod u OFFI-ju ,koliko kosta jedan prevod i koliko se ceka ..hvala u napred

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од rumba09 » Чет Јан 16, 2020 4:51 pm

Oi!Oi! пише:
Уто Дец 31, 2019 6:43 am
Dobro ste razumeli ali moram da pojasnim jos malo🙂kormányablak-e po Budimpesti preporucujen za predaju zahteva po normalnoj proceduri za pass i lk..budu gotovi za 3 dana,lk besplatna a pass ok 40e..ali podvlacim ali to preporucujem samo onima koji su savladali jezik ..ja sam ga ucio 3 godine i smatram da onaj ko ga je zaista ucio moze da prevazidje strah od komunikacije...sluzba za 24h zahteva madj mkr ,a mogu reci i par kormanyablaka takodje ..ja jos uvek nemam madj mkr ali je receno da se ceka na upis od 6meseci do god dana ..i da uspeo sam i sa dokumentima koji se dobijaju na zakletvi ali mislim da je sluzbenica bila razumna i da je od nje zavisilo dali ce uzeti zahtev ili ne ..isto sam pomislio kao i vi da cu morati cekati na mkr da bih uradio dokumenta....molim jos jednom ako neko zna bilo sta je potrebno za prevod u OFFI-ju ,koliko kosta jedan prevod i koliko se ceka ..hvala u napred
Hvala puno na opširnom odgovoru. :)
Dakle, ko želi najbrži moguć proces vađenja PASS i LK (Pešta) - trebalo bi da ima MKR.
Ko nema MKR - može i dalje da radi po Segedinu i da čeka malo duže.
Još jedna stvar me zanima, nadam se da ne zalazi u privatnost - čemu služi OFFI u trenutku kad ste već izvadili pasoš? Samo da se što pre dobijaju mađarski izvodi iz knjige rođenih ili?
Hvala unapred.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Пет Јан 17, 2020 8:14 am

Može u Segedinu da se izvadi sa dokumentacijom dobijenom na zakletvi, treba sačekati oko dve nedelje da unesu podatke u sistem :) Uostalom, prilično brzo se to i završi, pasoš bude gotov za 3-4 radna dana, lična karta za 6-7, maltene ceo proces traje od nedelju do deset dana od predaje. Ako nekome stvarno toliko gori pod nogama da je pitanje sata i minuta kad će dobiti pasoš, onda ne znam kojoj službi se obratiti :D

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Oi!Oi! » Сре Јан 22, 2020 4:44 am

Traže preveden srpski MKV u OFFI-ju za prijavu braka u Madjarskoj...kažu ne moze prevod iz srb...možda je to samo zbog pešte ..da li neko moze da pojasni ovu situaciju i da li supruznik mora biti prisutan prilikom prijave ? Da li neko ima lakse iskustvo ...hvala u napred

Csendes91
Поруке: 2
Придружен: Сре Феб 12, 2020 5:06 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Csendes91 » Сре Феб 12, 2020 5:15 pm

Sziasztok!
Postoji li dodatni formular koji se popunjava tokom izrade licne karte? Neki zaahtev jos dodatno osim svega sto je pre opisano?
Taakodje jel je bolje uzeti odmah i madjarski pasos zbog duzeg perioda za koji dokument jeste validan ili nema potrebe ako se putuje unutar EU?

Пошаљи Одговор