Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Уто Апр 16, 2019 6:15 am

Andronicius011,

Hvala svakako, uspeo sam da prevedem sve i ponesem za svaki slučaj. Doduše nisu mi tražili - samo pasoš, uverenje o državljanstvu i lakcímkártyá. Neka se nađe ipak.

Takođe, prilikom izbora broja treba uzeti broj i za pasoš i za ličnu kartu (ukoliko se rade oba). Sama procedura već nekoliko puta opisivana, minimalna konverzacija, pitaće na koliko želite pasoš i čime plaćate. Potom kabina, slikanje, otisci kažiprsta leve i desne ruke, kao i potpis na mašini. Potom vam izdaju potvrdu sa podacima, potpišete u kvadratima na dnu primeraka koji vam daju i sa njima pokupite dokumenta u Okmányiroda, na Rákóczi tér u centru.

Što se tiče lične karte, u zelenoj koverti je kartica koja se izgrebe i dobije se petocifreni PIN. Pri preuzimanju ubacujemo ličnu karticu u poseban aparat i kucamo taj PIN zbog verifikacije i biramo novi, ali šestocifreni. Mislim da se to ponovi još jednom. Onda je aktivirana.

Andronicus011
Поруке: 5
Придружен: Уто Апр 02, 2019 11:58 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Andronicus011 » Чет Апр 18, 2019 7:41 pm

Arhitekta пише:
Уто Апр 16, 2019 6:15 am
Andronicius011,

Hvala svakako, uspeo sam da prevedem sve i ponesem za svaki slučaj. Doduše nisu mi tražili - samo pasoš, uverenje o državljanstvu i lakcímkártyá. Neka se nađe ipak.

Takođe, prilikom izbora broja treba uzeti broj i za pasoš i za ličnu kartu (ukoliko se rade oba). Sama procedura već nekoliko puta opisivana, minimalna konverzacija, pitaće na koliko želite pasoš i čime plaćate. Potom kabina, slikanje, otisci kažiprsta leve i desne ruke, kao i potpis na mašini. Potom vam izdaju potvrdu sa podacima, potpišete u kvadratima na dnu primeraka koji vam daju i sa njima pokupite dokumenta u Okmányiroda, na Rákóczi tér u centru.

Što se tiče lične karte, u zelenoj koverti je kartica koja se izgrebe i dobije se petocifreni PIN. Pri preuzimanju ubacujemo ličnu karticu u poseban aparat i kucamo taj PIN zbog verifikacije i biramo novi, ali šestocifreni. Mislim da se to ponovi još jednom. Onda je aktivirana.
Arhitekta, ja imam tu kovertu, ali je nisam uopste otvarao. Da li nam je dozvoljeno da otvorimo tek kad budemo preuzimali licnu ili moze i pre toga? Takodje, kada smo u procesu aktiviranja, kako biram sifru? Da li mi je dozvoljeno da sam biram ili oni odredjuju? Da li je sifra sadrzana samo od brojeva?

vlaovic
Поруке: 16
Придружен: Пон Јун 04, 2018 1:24 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од vlaovic » Чет Апр 18, 2019 8:57 pm

Pozdrav kažite mi da li se zakazuje termin za predaju dokumentacije za ličnu i pasoš u Tompi, Murahalomu i Segedinu?

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од IvanaS » Пет Апр 19, 2019 7:14 am

Ja sam telefonom zvala da zakažem termin za izradu pasoša i lične karte u Morahalom. Međutim, kad sam otišla tamo stigla sam mnogo ranije, pitala sam službenicu da li moram da čekam moj termin? Rekla mi je da je moj izbor, ali da mogu slobodno da uzmem broj. Bila sam prozvana za dva minuta. Predala dokumenta. U roku od dva dana dobila odgovor na e mail da mi je pasoš gotov. Ličnu kartu sam duže čekala, 6 radnih dana. Hoću da napomenem da kada sam drugi put išla u Morahalom da predam dokumentaciju za izradu pasoša za dete nisam zakazivala. Direktno smo otišli tamo i uzeli broj. Za par minuta smo stigli na red, nije gužva. Službenica mi je tražila državljanstvo, lak cim kartu i izvod iz matične knjige rođenih za dete. Kad sam joj sve to dala, uzela je izvod iz MKR i rekla da nije isprevan, da mora biti preveden od strane sudskog tumača. On jeste bio preveden. Imam utisam da ona žena nije videla da je ispod bio i prevod, a ja se nisam snašla, već sam uzela one papire i izašla.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Пет Апр 19, 2019 10:19 am

Andronicus011 пише:
Чет Апр 18, 2019 7:41 pm
Arhitekta пише:
Уто Апр 16, 2019 6:15 am
Andronicius011,

Hvala svakako, uspeo sam da prevedem sve i ponesem za svaki slučaj. Doduše nisu mi tražili - samo pasoš, uverenje o državljanstvu i lakcímkártyá. Neka se nađe ipak.

Takođe, prilikom izbora broja treba uzeti broj i za pasoš i za ličnu kartu (ukoliko se rade oba). Sama procedura već nekoliko puta opisivana, minimalna konverzacija, pitaće na koliko želite pasoš i čime plaćate. Potom kabina, slikanje, otisci kažiprsta leve i desne ruke, kao i potpis na mašini. Potom vam izdaju potvrdu sa podacima, potpišete u kvadratima na dnu primeraka koji vam daju i sa njima pokupite dokumenta u Okmányiroda, na Rákóczi tér u centru.

Što se tiče lične karte, u zelenoj koverti je kartica koja se izgrebe i dobije se petocifreni PIN. Pri preuzimanju ubacujemo ličnu karticu u poseban aparat i kucamo taj PIN zbog verifikacije i biramo novi, ali šestocifreni. Mislim da se to ponovi još jednom. Onda je aktivirana.
Arhitekta, ja imam tu kovertu, ali je nisam uopste otvarao. Da li nam je dozvoljeno da otvorimo tek kad budemo preuzimali licnu ili moze i pre toga? Takodje, kada smo u procesu aktiviranja, kako biram sifru? Da li mi je dozvoljeno da sam biram ili oni odredjuju? Da li je sifra sadrzana samo od brojeva?
Otvorio sam je pre neki dan, da vidim na šta to tačno liči i unutra je papir sa korisnim uputstvima. Otvorite kad god vam odgovara, dokle god tu karticu čuvate i samo vi znate podatke sa nje.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Пет Апр 19, 2019 5:44 pm

Što se tiče šifre - samo vi treba da je znate. Ništa oni ne određuju, samo to da bude šest cifara. Imate aparat tamo pa ćete ukucati PIN. Takođe, nikada ne nositi karticu sa PIN-ovima i ličnu zajedno.

ID karte nisu zezancija za Mađare, neko sa vašom ličnom i PIN kodom može da vam lagano preuzme identitet i izazove probleme, pootvara firme, dobija tendere, privređuje godinama, zarađuje milione iz budžeta države :D

Andronicus011
Поруке: 5
Придружен: Уто Апр 02, 2019 11:58 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Andronicus011 » Сре Апр 24, 2019 7:33 pm

Arhitekta пише:
Пет Апр 19, 2019 5:44 pm
Što se tiče šifre - samo vi treba da je znate. Ništa oni ne određuju, samo to da bude šest cifara. Imate aparat tamo pa ćete ukucati PIN. Takođe, nikada ne nositi karticu sa PIN-ovima i ličnu zajedno.

ID karte nisu zezancija za Mađare, neko sa vašom ličnom i PIN kodom može da vam lagano preuzme identitet i izazove probleme, pootvara firme, dobija tendere, privređuje godinama, zarađuje milione iz budžeta države :D
Hvala puno na odgovoru!

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Пет Мај 17, 2019 8:37 pm

Preporuka za Tompu i Szeged (Tesco) - najbolji i najefikasniji za izradu dokumenata, plus rade skoro ceo dan tako da se može uklopiti. Preporuka svima, a i napravite lep izlet :) Meni su izdali pasoš za tri radna dana. Lična se čeka malo duže, oko nedelju do deset dana.

Bole85
Поруке: 5
Придружен: Сре Сеп 12, 2018 9:15 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Bole85 » Уто Мај 21, 2019 11:09 pm

Koliko je proslo vremenski od vase zakletve do predaje za pasos?

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Сре Мај 22, 2019 6:24 am

Posle neke dve nedelje, bilo je ljudi koji bi otišli i posle dva-tri dana, i već bi bili u sistemu. Službenici preporučuju sačekati neke dve nedelje dok se ne uđe u sistem, tako da ste sa 14 dana sigurni.

Ukoliko predajete u Beogradu ili Subotici, ne morate uopšte da čekate već sutradan nazovete i oni će vam zakazati, ali se opet duže čeka na izradu i transport dokumenata. Ako se planirate zaputiti za Mađarsku, bolje sačekati malo, ali zato se dokumenta odrade za nedelju do deset dana i ne morate zakazivati termin već idete i uzimate broj.

Пошаљи Одговор