Izrada pasosa u Beogradu

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
kristinakovac74
Поруке: 21
Придружен: Нед Авг 26, 2018 8:41 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од kristinakovac74 » Суб Дец 15, 2018 1:25 pm

Ljudi, zna li neko kad se predaju dokumenti za pasoš u Beogradu, koliko vremena treba da pasoš stigne nazad i da ga imate u rukama? :)
Meni su zakazali predaju dokumenata za pasoš za kraj januara, pa me zanima, da li je realno da ga do marta dobijem ili ne?

Pozdrav svima!

aleksandar
Поруке: 23
Придружен: Пон Јул 16, 2018 11:58 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од aleksandar » Суб Дец 15, 2018 2:49 pm

Najbolja varijanta je otići u Mađarsku i obaviti sve tamo bez čekanja i zakazivanja, a pasoš bude gotov vrlo brzo.

kristinakovac74
Поруке: 21
Придружен: Нед Авг 26, 2018 8:41 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од kristinakovac74 » Чет Јан 24, 2019 3:12 pm

Ljudi, jel' bio još neko na predaji dokumenata za pasoš u Bg-u skoro? Idem u utorak, pa bi mi značilo da čujem još koje sveže iskustvo!!!

alex88
Поруке: 3
Придружен: Уто Апр 09, 2019 7:51 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од alex88 » Уто Апр 09, 2019 2:29 pm

Pozdrav, moja situacija je sledeća. Ja sam dobio državljanstvo još 2013 godine, ali iz ne znam ni ja kog razloga :roll: nisam napravio pasoš.
Kada sam podnosio zahtev za državljanstvo nije bila toliko rigorzna kontrola jezika, pa me sada malo plaši procedura izdavanja pasosa.
Interesuje me koliko kontolišu znanje jezika pri izradi pasoša u Beogradu, ili mi savetujete neko drugo mesto za podnošenje zahteva?

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Tibor » Уто Апр 09, 2019 3:41 pm

alex88 пише:
Уто Апр 09, 2019 2:29 pm
Pozdrav, moja situacija je sledeća. Ja sam dobio državljanstvo još 2013 godine, ali iz ne znam ni ja kog razloga :roll: nisam napravio pasoš.
Kada sam podnosio zahtev za državljanstvo nije bila toliko rigorzna kontrola jezika, pa me sada malo plaši procedura izdavanja pasosa.
Interesuje me koliko kontolišu znanje jezika pri izradi pasoša u Beogradu, ili mi savetujete neko drugo mesto za podnošenje zahteva?
Jel imas licnu kartu?

alex88
Поруке: 3
Придружен: Уто Апр 09, 2019 7:51 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од alex88 » Сре Апр 10, 2019 7:21 am

Tibor пише:
Уто Апр 09, 2019 3:41 pm
alex88 пише:
Уто Апр 09, 2019 2:29 pm
Pozdrav, moja situacija je sledeća. Ja sam dobio državljanstvo još 2013 godine, ali iz ne znam ni ja kog razloga :roll: nisam napravio pasoš.
Kada sam podnosio zahtev za državljanstvo nije bila toliko rigorzna kontrola jezika, pa me sada malo plaši procedura izdavanja pasosa.
Interesuje me koliko kontolišu znanje jezika pri izradi pasoša u Beogradu, ili mi savetujete neko drugo mesto za podnošenje zahteva?
Jel imas licnu kartu?
Pozdrav Tibore
Imam dokument O NOSTRIFIKACIJI i karticu (LIG-kártya)

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Arhitekta » Сре Апр 10, 2019 7:48 am

Alex88,

Preporučujem da učite/obnovite jezik par nedelja pde zakazivanja uopšte. Mađarske vlasti imaju pravo da u roku od 10 godina oduzmu državljanstvo ukoliko se ispostavi da ne ispunjavate neki od kriterijuma zbog koga ste ga dobili (među kojima je znanje jezika izuzetno važno). Bilo je slučajeva da carinici i službenici po diplomatsko-konzularnim predstavništvima zabeleže da osoba ne poznaje jezik kako treba i da se potom stvari ozbiljno iskomplikuju.

Ne zezaju se. Iako je procedura prilično tehnička, morate umeti da odgovarate na pitanja i da poznajete neke termine. U suprotnom, pretpostaviće da nemate dovoljno znanje jezika i da ste drźavljanstvo ko zna kako dobili. Dakle, zagrejati stolicu i vežbati sa nekim, ili čekati još par godina :)

alex88
Поруке: 3
Придружен: Уто Апр 09, 2019 7:51 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од alex88 » Сре Апр 10, 2019 8:21 am

Hvala na odgovoru i savetu,

Tako sam i mislio, najbolje da naučim jezik pre podnošenja zahteva, kada sam već imao sreće pri polaganju zakletve.
Počinjem ponovo sa časovima u ponedeljak, najbolje tako.

Nisam znao da posle 10 godina nemaju pravo da oduzmu državljanstvo.. Zanima me samo kako u tom slučaju izgleda podnošenje zahteva ukoliko se ne poznaje jezik :)

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од frodo » Сре Апр 24, 2019 8:41 am

Danas sam zvao ambasadu u BG-u i dobio termin za pravljenje pasosa i licne karte 3. juna. Pitala me je zena samo za broj mobilnog i rekla mi sta da ponesem i koliko kosta procedura. To je to...javljam kako je proslo.

SuperMike
Поруке: 1
Придружен: Сре Окт 02, 2019 8:08 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од SuperMike » Сре Окт 02, 2019 8:12 am

Pozdrav,

Potrebna mi je mala pomoc.
Moja cerkica i ja smo dobili drzavljanstvo u maju. Danas sam zvao i trazio termin za predaju zahteva za pasos za oboje.
Nisam bas najbolje razumeo gospodju preko telefona, da li moram da dodjem sa cerkicom, sam ili svi zajedno, ukljucujuci i suprugu.

Da li je neko skoro predavao sa sebe i decu ?

Пошаљи Одговор