nadao se pa z....

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Re: nadao se pa z....

Порука од Pozdrav » Сре Јун 13, 2018 1:54 pm

Jovana cestitam!!

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: nadao se pa z....

Порука од cocacolla » Нед Јун 17, 2018 11:11 am

Jovana пише:
Пон Јун 11, 2018 11:59 am
Dragi saborci, danas je stigao poziv za zakletvu. Predala sam u Beogradu 28. Novembra :)
Jovana iskrene cestitke! Da li mozete reci jesu vas obavestili telefonom ili pismom? I da li imate madjarske pretke?
Hvala i sve najbolje u daljem zivotu

Jovana
Поруке: 15
Придружен: Уто Мај 29, 2018 10:29 pm

Re: nadao se pa z....

Порука од Jovana » Нед Јун 17, 2018 2:03 pm

Hvala svima!
Nemam madjarske pretke!
Stiglo mi je pismo na kućnu adresu!

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: nadao se pa z....

Порука од Toni » Нед Јул 29, 2018 12:38 pm

mladene ti si kao i ja u kuli bio na razgovoru i nisi proso kako ti je bilo na drugom interviju u subotici

bejb
Поруке: 1
Придружен: Нед Јул 29, 2018 11:40 pm

Re: nadao se pa z....

Порука од bejb » Нед Јул 29, 2018 11:43 pm

Toni пише:
Нед Јул 29, 2018 12:38 pm
mladene ti si kao i ja u kuli bio na razgovoru i nisi proso kako ti je bilo na drugom interviju u subotici


Ćao Toni mene zanima da li znaš kada i gde će biti konzularni dani u avgustu?

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: nadao se pa z....

Порука од Toni » Сре Авг 01, 2018 11:24 am

ja mislim da konzularni dani krecu od septembra

tomislav
Поруке: 1
Придружен: Нед Окт 07, 2018 5:42 am

Re: nadao se pa z....

Порука од tomislav » Нед Окт 07, 2018 5:50 am

Pozdrav svima!
Bitno mi je da podelim ovo iskustvo, čini mi se d anas je više?

Predao sam papire prošle godine u Beogradu u oktobru. Imam pretke, otac mi ima papire, znao sam sve odgovore, dosta dobro govorim mađarski. Uzeli su mi dokumentaciju, rekli da sam prošao u i martu mi stigne odbijenica bez ikakvog razloga i objašnjenja....

Profesorica koja me je spremala za intervju kaže da je jako mnogo ljudi palo u periou septembar, oktobar, novembar, zbog njihovih izbora koje su imali u aprilu nakon toga. Da li ima još njih koji su dobili odbijenicu bez ikakvog konkretnog razloga?

To što se ne zna par pitanja nije razlog, jer sam čuo snimke intervjua nekoliko ljudi koji su prošli koji su stvarno jako loše znali, ali baš loše... i prošli su. Ja sma znao sve, čak i trik pitanja.

Ponovo sam predao papire pre mesec dana i skoro me ništa nije ni pitala, vrlo je lako bilo...

Ima li još koga ko je tako pao?

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: nadao se pa z....

Порука од frodo » Нед Окт 07, 2018 6:25 am

Sto se tice odbijenice, nikome oni ne obrazlazu razlog odbijanja, tacnije razlog moze biti samo poznavanje jezika ukoliko ti u odbijenici pise da mozes opet konkurisati,sto znaci da su papiri ok. Izbori u madjarskoj da su uticali na odluke o drzavljanstvu i to da odbijaju, nema ta prica bas puno osnova niti nekog velikog smisla. Jednostavno proces je poostren, trazi se mnogi ozbiljniji nivo znanja jezika nego ranije i to je to. Mislim da oni u ambasadi iz samog odgovora na prvih par pitanja i nacina na koji odgovori kandidat, mogu vrlo brzo da shvate gde se kandidat nalazi i koliko zna jezik. Veliku stvar kao i za sve u zivotu igra sreca, ukoliko je konzul taj dan raspolozen sanse su vece, ukoliko nije... Iz iskustva velikog broja ljudi i ljudi sa foruma, oni gotovo nikada ne kazu nekome konkretno da je prosao, uglavnom su odgovori da ce za 6 meseci stici odgovor, za 6 meseci ce biti zakletva, ili ukoliko se od nekoga ocekuje ponovna provera, naglase da ce biti ispitan pre zakletve. Sta su tebi konkretno rekli nakon razgovora?

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: nadao se pa z....

Порука од frodo » Нед Окт 07, 2018 6:40 am

Inače ja sam bio prosle godine u julu i ispitivali su me u BG-u bas dosta sa sve trik pitanjima i vecinu razgovora sam odradio bas dobro, bilo je stvari koje sam je zamolio da mi ponovi. Receno mi je za 6 meseci cete dobiti odgovor. U martu sam dobio odbijenicu i sad sam pre 10 dana opet bio u BG-u. Nisu me puno pitali, sve je ukupno trajalo max 5 minuta, ali sam i sam svestan koliko je moj madjarski sada bolji nego prosle godine. Gramaticki ispravan. Uglavnom sam ja vodio razgovor i odgovarao sam dugim odgovorima, a konzulkinja je ubacivala u moje odgovore po jednu rec koja je bila podpitanje (tipa sa cime, kako, koliko, gde, zasto itd...). Ni na jedno pitanje nisam zastao, razmisljam vec odmah poduzi odgovor. Moje iskustvo je da sto su odgovori kraci, pitanja ce biti vise i veca je sansa za trik pitanja i nerazumevanje. Rekla mi je kako ce zakletva biti za nekih 6 meseci i da nece biti tu gde se trenutno nalazimo. Ja sad ocekujem da sam prosao i da je to to, ali ipak mi nije rekla prosli ste, cestitam,tako da iscekujem odgovor sa dozom nesigurnosti. Nadam se da sam ti pomogao :)

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: nadao se pa z....

Порука од Toni » Пет Дец 14, 2018 4:59 pm

Mladene pozdrav dokle si ti stigo jer imas neke nove informacije kad ce jun biti na redu :P :?:

Пошаљи Одговор