Prolaznost

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
EasyPeasy
Поруке: 2
Придружен: Уто Сеп 15, 2020 8:26 am

Prolaznost

Порука од EasyPeasy » Сре Јун 23, 2021 9:36 am

Da li znate iz svog ili iskustva vasih prijatelja ili profesora kolika je prolaznost ljudi na intervjuima? Koliko ljudi dobija odbijenice? Da li je ispod ili iznad 50%?

nikolamadjar
Поруке: 1
Придружен: Нед Јул 11, 2021 2:37 pm

Re: Prolaznost

Порука од nikolamadjar » Нед Јул 11, 2021 2:42 pm

100% u mom slucaju i ljudi koje znam,nisam madjarski nikad znao kao ni oni pre pocetka ucenja

Balintbilja
Поруке: 1
Придружен: Пон Јул 05, 2021 4:58 pm

Re: Prolaznost

Порука од Balintbilja » Пон Јул 12, 2021 6:12 pm

Da li mozete da mi kazete gde ste ucili jezik?

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Prolaznost

Порука од Bartman » Пон Јул 12, 2021 8:58 pm

Za nekoga ko počinje da uči mađarski predlažem da krene sa knjigom MagyarOK. Ja sam učio po njoj i mogu reći da je dosta dobra. Naravno sama knjiga nije dovoljna da se nauči jezik, ali je dobra za početak da se stekne osnova ...

mikajlo
Поруке: 2
Придружен: Сре Јул 28, 2021 10:29 am

Re: Prolaznost

Порука од mikajlo » Сре Јул 28, 2021 10:36 am

Поздрав за све.

Прекјуче сам чуо да је једна особа предала документа у конзулату у Суботици и за кратко време добила Мађарско држављанство, а да не зна ни реч мађарског језика. Тој особи је мајка Мађарица из Суботице, али наглашавам да особа не зна ни реч језика. Да ли је то могуће или је у питању неистина? Размишљам да предам документа у конзулату иако не знам ни реч језика, па можда прођем за држављанство? Шта мислите? Прабабе и прадеде по оба родитеља ми носе мађарска презимена, рођени су у Бачкој.
Хвала унапред на свим одговорима!

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Prolaznost

Порука од Bartman » Сре Јул 28, 2021 7:28 pm

Mislim da te je to neka prevara. Nema šanse da bez nanja jezika prođeš. Možda su malo ublažili kriterijum, ali da puštaju tek tako nema šanse. Moj savet ti je da ne izlaziš na razgovor ako nisi naučio jezik do A2/B1 nivoa, za šta će ti trebati između 1 i 3 godine učenja.

mikajlo
Поруке: 2
Придружен: Сре Јул 28, 2021 10:29 am

Re: Prolaznost

Порука од mikajlo » Суб Јул 31, 2021 1:51 pm

Хвала на искреном одговору, иако ме је то разочарало. Мада реално то није велика жртва за ЕУ пасош.

А да питам и ово, да ли постоји нека школа језика која сарађује са конзулатом у Београду, па да типски спремају полазнике баш за ову причу? Знам на пример за људе који аплицирају да иду да раде на Аљасци, када упишу и плате одређену школу енглеског језика, готово сигурно добијају визу за Аљаску. Па ме занима, да ли постоји нека слична прича са Мађарским држављанством?

Хвала унапред!

Пошаљи Одговор