Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Нед Јан 13, 2019 5:35 pm

Svaka cast da nam je vise ovakvih tekstova bilo bi lakse hvala ti brate idemo dalje cekamo nadamo se :idea:

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Пон Јан 14, 2019 8:04 pm

Dobro ljudi jos uvek nema novih termina sta se desava dajte sveze informacije 8-)

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Zakletva

Порука од Tottipl » Пон Јан 14, 2019 11:02 pm

Bilo nas je 40-ak na zakletvi,95% su bili madjari po imenu i prezimenu.Nije mi poznato u kom mesecu su predali ti ljudi jer nisam stigao ni sa kim da razgovaram jer sam cim sam usao u konzulat i javio se,poslat na pocetak reda za razgovor sa sluzbenicom..Pitanja su bila:ko sam,odakle sam,cime sam dosao i zasto sam dosao,zanimanje,nekoliko pitanja o porodici,onda je sluzbenica rekla da pokazem madjarsku zastavu koja je stajala iza nje,zatim je rekla da skinem jaknu..Sva pitanja sam razumeo i odgovorio ali imao sam veliku tremu i sluzbenica je rekla da cu porazgovarati sa konzulom.Posle 5 minuta je dosao konzul.Ovaj put smo takodje razgovarali u hodniku ali u mnogo boljim uslovima.Vrata su bila zatvorena,nije bilo buke a konzul je bio veoma ljubazan i polako i jasno pricao.Razgovor je trajao preko 40 minuta,za to vreme je sluzbenica ispitala 30 ljudi..Na dodatnom razgovoru je bio jos jedan momak koji nije prosao,koliko sam primetio..Pitanja su bila iz svakodnevnog zivota,vecina pitanja koja se ponavljaju i vec su napisana u prethodnim iskustvima..Pitanja o poslu,opisao sam sta radim na poslu,gde sam sve radio,o skolskoj spremi,posto sam fizioterapeut,pricali smo o mom zanimanju i mogucnosti zaposlenja u inostranstvu.Konzul je pitao za ciljeve u buducnosti i zasto nisam probao da se zaposlim u madjarskoj sa srpskim pasosom..Zatim su usledila pitanja o porodici,sa kim zivim,gde zivim,zanimanja clanova porodice,datumi rodjenja itd..Pricao sam o bratu i sestri i posto sam rekao da brat voli da igra igrice na racunaru,konzul je pitao koje igre voli i kratak opis igara..Davao sam duze odgovore i zbog toga smo duze ostali na nekim pitanjima..Konzul je stalno postavljao podpitanja..Zatim me je pitao o slobodnom vremenu..Rekao sam da volim da provodim vreme u prirodi i pecam a konzul je pitao koje vrste riba pecam i nabrojao sam mu 4-5 vrsta riba..Zatim me je pitao o vikendici koju imam na dunavu,od kojih materijala je napravljena..Zatim mi je rekao da pokazem levom rukom na neki krug na stolu i da stavim 4 prsta desne ruke na sto..Posle me je pitao neke predmete iz prostorije,jedno 7-8 naziva delova tela,pitao je koje odevne predmete nosim..Pitanja i podpitanja je bilo stvarno puno,ne mogu vise ni da se setim sta me je sve pitao,ali sve su to bile neke stvari iz svakodnevog razgovora i takva pitanja se ponavljaju na svakom razgovoru s konzulom.Prvi put sam na zakletvi bio pre 5 meseci i na tom razgovoru nisam uopste bio spreman,davao sam kratke odgovore.Za ovaj drugi razgovor sam ucio mozda nedelju dana,spremio sam opsirne odgovore na sva pitanja koja sam nasao na forumu i na pitanja sa intervjua i zakletve..Jako je vazno znati razgovarati o raznim temama jer konzul cesto postavlja podpitanja..Na kraju je konzul rekao da nije lose,ja sam odmah pomislio da nije dovoljno i da necu proci ali ipak mi je cestitao i rekao da mogu da potpisem dokumente i sidjem na zakletvu :D :D :D :D Nisam mogao da verujem da sam uspeo dok nisam izasao iz konzulata sa fasciklom u rukama..Osecaj je bio neverovatan..Ulozio sam jako puno truda,ucio iz razlicitih knjiga..Uprkos mojoj velikoj nekomunikativnosti cak i na maternjem jeziku,uspeo sam da naucim jedan tako tezak jezik..Bilo je zaista stresno ali ipak se isplati potruditi i obezbediti sebi kartu za neki bolji i normalaniji zivot.
Zelim svima srecu u nastavku procesa dobijanja drzavljanstva i sve najbolje u zivotu..

knez92
Поруке: 1
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:13 pm

Re: Zakletva

Порука од knez92 » Уто Јан 15, 2019 4:21 pm

Pozdrav saborci, jel se zna koliko ce jos dugo biti omogucen ovakav nacin sticanja drzavljanstva? negde sam cuo da su produzili na jos 4god pa ako ima neko upuceniji nek se javi

Nikolica93
Поруке: 9
Придружен: Уто Авг 14, 2018 8:20 pm

Re: Zakletva

Порука од Nikolica93 » Уто Јан 15, 2019 4:29 pm

Koliko ja znam...to moze PO POJEDNOSTAVLJENOJ proceduri...tj na ovaj nacin od 2011. valjda i pre...a do kada,u njihovim je rukama...Mislis da ce zaustaviti sve?

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Уто Јан 15, 2019 5:20 pm

Pomoć.... Predao sam zahtev u Bg 11 sept. 2018. I jako sam dobro prošao na ragovoru čak sam i pitao jel mogu da se nadam pozitivnom odgovoru i dali su mi potvrdan odgovor. Danas sam dobio pismo iz Subotice u kojem piše da im u roku od 30 dana lično donesem ličnu kartu ili srpski pasoš kako bi mogli da nastave proceduru. Moje pitanje je da li je neko imao sličnu situaciju, da li će me tamo opet ispitivati ili.....?

Pestanski sobar
Поруке: 2
Придружен: Нед Јан 13, 2019 1:01 pm

Re: Zakletva

Порука од Pestanski sobar » Уто Јан 15, 2019 11:42 pm

Ja sam imao situaciju da su me zvali da ponovo napišem svoju biografiju, a tebe zovu zarad dostave pasoša i lične karte. Može biti svašta a ne mora biti ništa. Ako znaš i razumeš mađarski idi opušteno i daj im to što traže od tebe i sve će biti ok. Svakako ćeš pričati sa njima jer im moraš objasniti zašto si došao, samo opušteno i veruj da će sve biti ok... Koliko sam ja shvatio iz svega do sada jeste to da oni mogu da traže šta god žele tokom procesa jer i mi od njih tražimo da nam daju državljanstvo, stoga ovo može biti samo jedan korak da bi ti odobrili državljanstvo.Srećno i samo napred.

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Сре Јан 16, 2019 9:27 am

Saznao sam da je to pismo ustvari poziv na dodatnu proveru jezika.... Kakvi su u Subotici jesu strogi? Možda su me zvali jel tražim četiri državljanstva, za mene i troje dece...

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Сре Јан 16, 2019 6:30 pm

Dragi saborci jeli dobio neko poziv za zakletvu u Subotici jeli krenulo jel zna neko nesto :idea: :?:

Danielt
Поруке: 1
Придружен: Чет Јан 17, 2019 9:44 am

Re: Zakletva

Порука од Danielt » Чет Јан 17, 2019 10:01 am

Dobar dan, hteo bih da pomognem ljudima koji čekaju jos na zakletvu, moja žena i sin su predali 17 maja 2018 papire za državljanstvo i dobili su poziv na zakletvu za 15 januar 2019 godine. Moram da naglasim da smo zvali ambasadu da pitamo da li je sve u redu jer se sve neobično dugo odvukalo čekanje na skoro 8 meseci, a ja sam prošle godine dobio za 5,5 meseci. Na zakletvi nije bilo nikakvih problema jer ona ima dobro znanje Madjarskog jezika, a sin ni nije trebao da ide jer je 5 godina. Uglavnom na honositasu je pisalo da je uradjeno 15 oktobra a mi smo poziv dobili tek nakon skoro 3 meseca na zakletvu u Subotici, a mozda bi i vise bilo da nismo zvali. Tako da moj savet je za one koje dugo čekaju da probaju nazvati ambasadu ili mesto gde su predali papire da li su oni stigli iz Budimpešte.

Пошаљи Одговор