Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Пон Јан 21, 2019 1:25 pm

Prilikom predaje dokumentata u Beogradu su konstatovali da mi je izvod očev ne potpun. Pošto sam ja nosila i dedin i prababin izvod , na licu mesta smo odradili korekciju i na zahtevu za državljanstvo je službenica upisala da se pozivam na prababu. Tako da ja nisam išla naknadno da nosim izvode. Moram napomenuti da su i službenica i konzulka bile izuzetno ljubazne.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Уто Јан 22, 2019 12:27 pm

Dobar dan saborci jeli neko dobio jos poziv za zakletvu gde smo stali pisite bice nam lakse svima u iscekivanju :D

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Уто Јан 22, 2019 2:57 pm

Cekanje...samo cekanje... Verovatno se nista i ne desava u Beogradu...nzm, ako neko nesto zna bilo bi lepo da podeli sa nama. Ja sam pri kraju, ali stvarno pri kraju zivaca, a nikakve informacije nigde. Samo cekanje. Da li ima zakletva u Beogradu, imam utisak i da ne rade, od decembra 11 nije bila zakletva

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Уто Јан 22, 2019 4:47 pm

Strasno Bozidare strasno molimo se saborcima a informacije nula zalost ja ti verujem ti si nas najgori saborac martovska klasa sta da ti kazem nedaj se mora vec :oops:

Djole
Поруке: 17
Придружен: Пон Сеп 24, 2018 12:49 pm

Re: Zakletva

Порука од Djole » Уто Јан 22, 2019 8:35 pm

Evo mog iskustva (lošeg) za predaju zahteva za pasoš. (možda posluži nekome)
Bio u Szeged NOVA TC. Sve je bilo OK u početku, uzimanje broja, predaja dokumenata, slikanje a zatim službenica nije mogla da dobije dobar
otisak mog prsta. Ona mi je rekla da uradim "nešto" sa prstom, ja sam rekao da ne razumem i tada se pojavio mlađi službenik na prozoru kabine za slikanje. Održao mi je monolog o tome kako mogu da mi oduzmu pasoš ako ne znam mađarski, zatim je opalio rafal pitanja: odakle sam, gde i kad sam dobio državljanstvo, kako sam došao, šta radim, gde radim ..... zatim opet monolog ..... i samo sam izašao iz kabine, službenica mi je vratila dokumenta i ljubazno me pozdravila.
Ne razumem čemu cela drama, zašto nam daju državljanstva a zatim ovakav šou pri traženju dokumenata. I čemu sve to, ima 10 kancelarija u okolini, samo ću se iscimati da idem ponovo, i naravno digao mi je pritisak na 200.

Jelena
Поруке: 5
Придружен: Пет Дец 07, 2018 8:16 am

Re: Zakletva

Порука од Jelena » Сре Јан 23, 2019 6:41 am

Nkon 8 meseci isčekivanja na kućnu adresu stigla odbijenica. Idemo ponovo ispočetka. :(

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Сре Јан 23, 2019 10:33 am

Zao mi je Jelena posle toliko cekanja negativan odgovor jeli ti ovo prvi put i kako ti se cini kako si prosla na razgovoru sta nisi znala i odma zakazuj opet :roll:

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Сре Јан 23, 2019 5:42 pm

Da li neko zna ili zna nekog ko je dobio neki odgovor iz Beograda? Hvala, znacilo bi kada bi neko nesto napisao, ajde aktivirajmo se, svaka informacija dobro dodje.

Marija
Поруке: 3
Придружен: Сре Јан 23, 2019 5:54 pm

Re: Zakletva

Порука од Marija » Сре Јан 23, 2019 6:00 pm

Bila sam na razgovoru 23. aprila u Beogradu i jos uvek cekam odgovor. Proslo je tacno 9 meseci od tada.

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Сре Јан 23, 2019 6:59 pm

Kako je protekao razgovor, imam utisak da se u Beogradu nista ne desava i nista ne salju...moramo biti pozitivni mada nije lako. Marija, da li ste prvi put predavali? Srecno :D

Пошаљи Одговор