Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Dejan90
Поруке: 14
Придружен: Чет Нов 15, 2018 11:35 am

Re: Zakletva

Порука од Dejan90 » Чет Феб 07, 2019 6:10 pm

Hvala svima😁

zoltanolahns
Поруке: 8
Придружен: Пет Феб 01, 2019 9:42 am

Re: Zakletva

Порука од zoltanolahns » Чет Феб 07, 2019 8:21 pm

Toni пише:
Чет Феб 07, 2019 9:07 am
Saborci pozdrav imam jedno pitanje neznam dalije pametno zvati konzulat i pitati za svoj predmet u kom je smeru sad ce 8 meseci a nista mislim da je skoro neki nas clan to uradio pa su ga onda ubrzo i pozvali i na koji broj treba zvati :D :roll:
Ja sam neki dan zvao Konzulat i dobio informaciju da moji papiri iz Sombora ( u SO sam bio na konzularnim danima krajem maja ) još uvek nisu stigli u SU. Zaista ne znam kakva je njihova procedura i na koji način putuju papiri, ali sam dobio takav odgovor.

zoltanolahns
Поруке: 8
Придружен: Пет Феб 01, 2019 9:42 am

Re: Zakletva

Порука од zoltanolahns » Чет Феб 07, 2019 8:23 pm

zoltanolahns пише:
Чет Феб 07, 2019 8:21 pm
Toni пише:
Чет Феб 07, 2019 9:07 am
Saborci pozdrav imam jedno pitanje neznam dalije pametno zvati konzulat i pitati za svoj predmet u kom je smeru sad ce 8 meseci a nista mislim da je skoro neki nas clan to uradio pa su ga onda ubrzo i pozvali i na koji broj treba zvati :D :roll:
Ja sam neki dan zvao Konzulat i dobio informaciju da moji papiri iz Sombora ( u SO sam bio na konzularnim danima krajem maja ) još uvek nisu stigli u SU. Zaista ne znam kakva je njihova procedura i na koji način putuju papiri, ali sam dobio takav odgovor.
Ja sam ovde našao brojeve.
https://www.vajma.info/cikk/szerbkiadas ... otici.html

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Пет Феб 08, 2019 4:54 pm

Bas strasno Zoltane stvarno stresiranje evo i ja razmisljam da zovem na koji br si zvao u istom smo kosu :D

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Пет Феб 08, 2019 5:33 pm

Ja neverujem u to da papiri nisu stigli u Suboticu jer njima odgovori iz Budimpeste stignu posle 4-5 meseci :o

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Суб Феб 09, 2019 10:53 am

Igore cito sam na forumu da si zvao konzulat u vezi tvojih papira znam da si uspesno zavrsio sve ali na koji broj si dobio informaciju hvala :?: :idea:

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Суб Феб 09, 2019 1:25 pm

Molim Vas za informaciju, ako neko zna. Očekujem poziv za zakletvu, pa me zanima, da li suprug može prisustvovati zakletvi sa mnom? To bi nam oboma značilo, jer se i on sprema za predaju dokumenata za državljanstvo. Bio je prisutan na mom razgovoru, jer smo tražili državljanstvo za malo dete, pa je potpisivao saglasnost. U tom trenutku nije baš puno razumeo mađarski, ali sada je već druga priča. Vredno radeći svaki dan po par sati, sad je situacija potpuno drugačija. Mislim da bi mu puno značilo da bude prisutan na mojoj zakletvi, jer bi ujedno video šta i njega čeka.

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Суб Феб 09, 2019 1:39 pm

Četitam Vio i hvala na iscrpnoj informaciji.... Voleo bih da mi kažeš da li se popunjavaju neki formulari kad ideš na zakletvu Nyilatkozat i ima još neki? Ja ne znam da li je još neko imao iskustvo kao ja, ako je imao neka mi odgovori. Prvi put sam predao zahtev na konzularnim danima u NS i posle 6 meseci odbijenica, ne znam zašto al ok, drugi put prošle godine u septembru u Bg podnosim zahtev za sebe i svoje troje dece kao i prvog puta, razgovor trajao 40tak min sve sam znao pošto solidno znam mađarski mogu da komuniciram, na kraju sam pitao službenicu da li se mogu nadati pozitivnom odgovoru, ona je odgovorila potvrdno. Posle 4 meseca dobijam pismo iz Subotice u kojem me pozivaju da u roku od 30 dana dođem u od- do sati, zbog dopune dokumentacije, pri tom nisu mi rekli šta fali pa da ponesem sa sobom, već su mi samo napisali da sa sobom ponesem ličnu kartu ili pasoš da bih se mogao legitimisati..... Šta mogu da očekujem sad, ja sve mislim da je ovo dodatna provera poznavanja mađ jezika? I da prilikom predaje zahteva jel potrebno predati 2 fotografije ili jednu, jer su meni uzeli samo jednu?

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Суб Феб 09, 2019 1:39 pm

Odgovor Antonu123 a i svima kojima može pomoći:
Prvi put sam predao zahtev na konzularnim danima u NS 21 nov 2017. Za mene i troje dece, da bih tačno posle 6 meseci dobio odbijenicu. Znam solidno mađ jezik pogotovu razumem slabije pričam ali i to je na solidnom nivou. Svi moji planovi su pali u vodu ali sam oper odlučio da podnesem zahtev ovaj put u Bg, i tako zovem da zakažem krajem juna a dobijam termin 11 septebra 2018. Prilikom podnošenja zahteva u BG rešetali su me ali sam sve znao i na kraju sam i pitao mogu li se nadati pozitivnom odgovoru, odgovor je bio potvrdan jer su rekli da sam sve znao. Posle 4 meseca tačnije 15 jan 2019 dobijam pismo ali iz Subotice da se u roku od 30 dana javim radi dopune dokumentacije i to lično sa ličnom kartom ili pasošem. Odlazim 4 februara u konzulat i tamo me ispituje konzul bez kose mlad zove se Peter, jako je bio ljubazan ali me je bombardovao pitanjima, bukvalno se hvatao za svaki moj odgovor da bi me pitao sledećw pitanje, znači nadovezivao se. Nakon 35-40 min odlučio je da me pusti i potpisao sam se na 3 papira od kojih je jedan meni dao. Na tom papiru stoji potpis konzula, službenika koji j2 sve vreme bio prisutan i moj potpis. Na papiru piše da me je konzul ispitivao i da je konstatovao da razumem i pričam mađarski jezik. Nakon toga mi je rwkao da mogu da se nadam pozivu na zakletvu za nekih 4-6 nedelja, ali da nastavim da vežbam i učim jezik jer me i na zakletvi mogu proveravati. Na ovu dopunu dokumentacije tj proveru znanja pozvan sam jer sam prvi put bio odbijen to mi je rekao službenik!

anton123
Поруке: 24
Придружен: Сре Феб 06, 2019 4:15 pm

Re: Zakletva

Порука од anton123 » Суб Феб 09, 2019 2:18 pm

skoro ko ja, al mene nisu odbili.. kako stvari stoje verovatno cu biti isitivqn jos jednom al mozda i necu 😁

Пошаљи Одговор