Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Zwengele
Поруке: 24
Придружен: Чет Феб 14, 2019 9:23 pm

Re: Zakletva

Порука од Zwengele » Чет Феб 28, 2019 6:45 pm

Narode zeznuo sam se malo, promasio sam termin za mesec dana. Sledeca zakletva je u Beogradu 26og marta. Ja sam prosao intervju u beogradu 23eg aprila, prosao proveru 11og septembra, i odgovor mi je stigao 20og februara.

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Чет Феб 28, 2019 7:53 pm

Zwengele, ti si predao zahtev u Bg, jesi i na proveru išao u Bg? I da li su ti spominjali na proveri kad bi mogao očekivati poziv za zakletvu?
Ja sam 11 sept predao u Bg a zvali me na proveru posle 4 meseca u Suboticu, prošao sam proveru a konzul mi rekao da očekujem poziv za 4-6 nedelja...

PeraZdera
Поруке: 15
Придружен: Уто Феб 19, 2019 9:04 am

Re: Zakletva

Порука од PeraZdera » Пет Мар 01, 2019 7:55 am

Drustvo nikad ne odustajte. Ja sam dobio madjarsko drzavljanstvo iz treceg puta,i citav proces je trajao 2,5god. ali na kraju imam pasos,vredelo je cekati,uciti,i ponovo pokusavati. Tako da i u vasim slucajevima bice isti rezultat samo ako istrajete sa namerom da uzmete drzavljanstvo. Moj brat sad ceka nadam se poziv za drzavljanstvo,predao je u Sep prosle godine u Bg-u i niko ga do sada nije kontaktirao za zakletvu ili proveru jezika,tako da se nadamo da je sledeci poziv ili email za zakletvu. Ja sam dva puta predao u Budimpesti,jednom u Kiskunhalasu.Poslednji put kad sam predao u Budimpesti papiri su bili prihvaceni kao i predhodnih puta,dobio sam pismo za proveru znanja u BG ambasadi koju sam uspesno prosao i sledeci email sam dobio za zakletvu par meseci nakon toga.Zakletva je bila u Budimpesti i to je bilo lagano.Niko nista nije bio nisu pitan dodatno. Svi smo usli u svecanu salu za zakletve,prozivali nas jedan po jedan,malo govora od predsednika opstine,malo himne i to je bilo to. Posle dve nedelje od kada dobijete drzavljanstvo mozete traziti pasos. Ja sam to ponovo uradio u Budimpesti za jedan dan. Visegradi utca se zove mesto gde se izradjuju pasosi za jedan dan.Licnu kartu sam izvadio u Segedinu kod Teska. Sve u svemu hteo bih svima da pozelim srecu oko drzavljanstva i da NIKADA NE ODUSTANETE,moj brat je peti put sada predao,i dalje radi na tome da dobije drz,sto ce se sigurno i desiti ove godine. SRECNO SVIMA

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Пет Мар 01, 2019 12:05 pm

Evo mene sa lepim vestima. Dobila sam obaveštenje na kućnu adresu da mogu da pozovem i tražim termin za zakletvu. Predala sam dokumente 10.09.2018.godine u Beogradu. Zvala sam odmah da pitam kada da dođem. 26.03.2019.u 13h i naglašeno da dođem sama, bez gostiju zato što je jako velika gužva. Da se svečano obučem, ponesem ličnu kartu, sa koje mi je tražila odmah da joj izdiktiram broj i ako želim da ponesem 300 dinara za sliku koju će nakon izradi poslati e mailom.

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Пет Мар 01, 2019 2:09 pm

IvanaS super i neka ti sve srećno prođe na zakletvi, ja sam predao 11.09.2018. U Bg ali su me zvali na dodatnu proveru u Suboticu tako da verujem da će se u mom slučaju sve odužiti..... Znači poziv za zakletvu si dobila kao pismo na kućnu adresu, pa da ih zoveš da zakažeš termin?

Dejan.T
Поруке: 12
Придружен: Уто Јун 12, 2018 11:42 am

Re: Zakletva

Порука од Dejan.T » Пет Мар 01, 2019 3:08 pm

markoni85 пише:
Пет Мар 01, 2019 2:09 pm
IvanaS super i neka ti sve srećno prođe na zakletvi, ja sam predao 11.09.2018. U Bg ali su me zvali na dodatnu proveru u Suboticu tako da verujem da će se u mom slučaju sve odužiti..... Znači poziv za zakletvu si dobila kao pismo na kućnu adresu, pa da ih zoveš da zakažeš termin?
Da li vam je bliza Subotica mestu prebivalista kad vas pozvali tamo na proveru?

markoni85
Поруке: 16
Придружен: Уто Јан 15, 2019 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од markoni85 » Пет Мар 01, 2019 5:37 pm

Iz Novog Sada sam da bliža mi je Subotica

PeraZdera
Поруке: 15
Придружен: Уто Феб 19, 2019 9:04 am

Re: Zakletva

Порука од PeraZdera » Пет Мар 01, 2019 7:39 pm

Bravoo Ivana,svaka cast. Sa srecom na zakletvi.Verujem da ce to da bude dobro sve. Jer mozes da mi kazes,jer si imala proveru jezika u Bg-u?? I koji si put predavala papire prvi??

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Суб Мар 02, 2019 6:51 am

Hvala! Nisam imala dodatnu proveru jezika. Ja sasvim dobro pričam mađarski jezik. Iz mešovite porodice sam, ali je otac mađar i on je insistirao da isključivo mađarski pričamo sa njime u detinjstvu. Nakon tog perioda, nisam mađarski jezik pričala 25 godina, ali sam ga vrlo brzo obnovila. Papire sam prvi put predala u Beogradu po savetu profesorice koja sprema đake čak i one koji nikada nisu imali dodira sa mađarskim jezikom. Dakle, iz njenog 15-to godišnjeg iskustva, predložila mi je je da predam papire ili u Beogradu ili u Sibotici. Da izbegavam mala mesta i konzularne dane. Ne znam tačno iz kojih razloga. Puno ljudi znam koji su krenuli od samog starta sa učenjem jezika i došli do cilja, naravno uz puno rada i truda.Svima Vam želim sreću u dobijanju državljanstva!

PeraZdera
Поруке: 15
Придружен: Уто Феб 19, 2019 9:04 am

Re: Zakletva

Порука од PeraZdera » Суб Мар 02, 2019 8:23 am

Hvala Ivana na odgovoru. Bas mi je drago da je to iz prvog puta proslo,s`obzirom da znam iz licnog iskustva kako moze da bude. Nadam se da ce i moj brat da dobije uskoro poziv za zakletvu jer je i on predao dokumenta u BG-u u Sep koji dan posle tebe. Srecno jos jednom pa se cujemo sa lepim vestima sa zakletve kad to sve zavrsis :)))

Пошаљи Одговор