Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
tijana9
Поруке: 3
Придружен: Чет Окт 25, 2018 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од tijana9 » Пон Апр 22, 2019 10:44 am

frodo пише:
Чет Апр 18, 2019 10:40 am
Ljudi da javim samo, prosla je zakletva, svi koji su bili su uspeli. Od nekih 40ak ljudi, 3/4 devojke su pozvane na dodatni razgovor sa konzulom i one su unapred bile određene za razgovor, kako i zasto ne znam. Ali i one su na sreću uspele. Inace u 10 smo svi prozvani, pri ulasku smo dali licnu kartu, oni upisali broj i to je to. Ostavite jaknu u garderobi i ulazite u salu sa puno stolova gde vas kada svi udju opet pozovu, potpisete se na 4 mesta i dobijete jedan papir da ispunite na mestu (isti kao sto ima ovde na sajtu, anoniman za statistiku). Tom prilikom su pitali datum i mesto rodjenja, adresu, email i to je to. Posle zakletva, himna, sampanjac i slikanje. Eto, to je to ljudi. Srecno svima.
..
Isto ovako je bilo i 18.04.2019. u 13 h. Bilo nas je baš mnogo 35-40, prozivali su pojedinačno na vratima. Kad smo svi ušli, jedno po jedno (njih ukupno 5) su prozivali i slali kod konzula na dodatni razgovor, a mi ostali smo popunjavali formular i potpisivali neke papire. Devojka koja je bila kaže da je pitao sve uopšteno, gde radi, živi, da li ima decu.... oko 10 ak min je svako bio na razgovoru. Svi su prošli. Posle toga zakletva, himna, slikanje... Sve u svemu nije strašno, ali mislim da mora solidno da se zna da prođeš bez prblema. Srećno svima koji uče i čekaju pozive.

PeraZdera
Поруке: 15
Придружен: Уто Феб 19, 2019 9:04 am

Re: Zakletva

Порука од PeraZdera » Сре Апр 24, 2019 7:19 am

Pozdrav svima,juce je bila zakletva u Bg/ Gracanicka ulica. Svi su dobro prosli. Pišem Vam svima koji ste u postupku dobijanja državljanstva i koji ćete tek predati da Vas ohrabrim da istrajete u svom cilju. Moj brat je dobio državljanstvo nakon 5god predavanja,tačnije iz petog puta mu je odobreno državljanstvo. U svakom slučaju ja se nadam da kod svih ostalih neće trajati toliko dugo ali ukoliko to postavite kao jako važan cilj i radite na njemu odnosno učite jezik biće sigurno dobro. NIKAD NE ODUSTAJTE :)))

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Сре Апр 24, 2019 9:03 am

Zahvalio bih se ovom prilikom svima ONIMA koji su do drzavljanstva dosli u prvih godinu-dve od njegovog primenjivanja na lak nacin i masovno,do te mere da su svima NAMA otezali put....ALI...HVALA i jos jednom HVALA tebi koji NEznas jezik jer sam JA danas BOGATIJI od tebe i vise vredim jer sam naucio jos jedan,zanimljiv,predivan i tezak jezik...sada znam tri strana jezika i nikada me neces prestici i UVEK cu biti ispred tebe..DZABA ti sve pare koji si zaradio za sve ovo vreme za koje sam ja ucio jezik i naucio...a TI i dalje putuj okolnim putevima i neka ti se tresu gace od straha....ti se meni mozes podsmevati i reci da sam glup sto i sam nisam uradio glupost kao i ti kada je moglo i da zato sada placam cenu na tezak nacin...ALI kada uskoro i ja postanem madjarski drzavljanin i ponosno i bez straha krenem gde god pozelim , e tada cu se ja TEBI osmehnuti i mahnuti i pozvati da ides sa mnom preko madjarske AKO SMES...NE ZAMERITE..potrebno mi je bilo da olaksam dusu...NIKOGA NE PROZIVAM NITI MRZIM SAMO SE ZAHVALJUJEM OD SRCA..PODVLACIM OVO JE ZAHVALNICA ...I ZNAJTE SVI DA OD SRECE NEMA NISTA..SAMO ZNAJE I ZNANJE I ZNANJE...ZATO NE SA SRECOM VEC PAMETNO I UCITE...samo tako ce te biti bez straha i sigurni u sebe I BITI ZAISTA BOGATIJI...

Dejan.T
Поруке: 12
Придружен: Уто Јун 12, 2018 11:42 am

Re: Zakletva

Порука од Dejan.T » Пон Мај 06, 2019 7:22 pm

Pozdrav narode, par mojih prijatelja I ja smo napravili grupu na fejsu "Info Madjarsko Drzavljanstvo" koja vec ima preko 100 clanova. Grupa je zatvorenog tipa tako da samo ljudi u grupi mogu da komentarisu I vide objave kao I clanove. Nadam se da se Mihajlo I ostali dobri ljudi koji vode ovaj forum nece ljutiti sto reklamiram grupu. Ja cu takodje rado deliti link vaseg sajta I ovog foruma u grupi. Ipak svi ovo radimo da pomognemo jedni drugima.

Sara
Поруке: 8
Придружен: Уто Јан 29, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Sara » Пон Мај 13, 2019 12:45 pm

Jako bi mi značilo ako bi neko napisao da li je kontaktiran od strane Konzulata u Subotici danas. Od silne treme nisam sigurna da li su me zvali 28. ili 29. maja u 8 časova ili u 9h. Mada sam poprilično sigurna da je u pitanju 28. maj u 9h.
Srećno!

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Пон Мај 13, 2019 8:39 pm

Bravo Saro...cestitke.. samo opusteno i pametno na zakletvi...ako dozvolite pitao bih vas kada ste predali zahtev? Hvala u napred na odgovoru
Последње учитавање од Oi!Oi! дана Уто Мај 14, 2019 5:58 am, учитано 2 пута укупно.

Sara
Поруке: 8
Придружен: Уто Јан 29, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Sara » Пон Мај 13, 2019 9:19 pm

Pisala sam u februaru vrlo opširno na ovom formumu šta mi se sve dešavalo i koliko puta sam i gde predala. Da se ne ponavljam, zaista sam detaljisala. Poslednje je bilo da sam jedina pala zakletvu o čemu sam i pisala i rekli su mi da pozovem nakon praznika. Pozvala sam Konzulat pre dve nedelje a danas su me već pozvali.

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Zakletva

Порука од mari.ja » Уто Мај 14, 2019 12:48 pm

Cestitke Saro i od mene! obavezno nam javite kako ste prosli na zakletvi! i jesu li i dalje strogi i da li konzul proverava znanje kao i inace, drzim fige da ve prodje bez problema! :!:

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Zakletva

Порука од milan_ns » Сре Мај 15, 2019 6:55 am

Za vas koji niste bas sigurni u znanje jezika (ili ste zaboravni), preporucujem android app 'Call Recorder'. Lako mozete snimiti pozive za kasnije preslusavanje.

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Пон Јул 01, 2019 7:34 pm

Nesto cesto ne radi forum..hm... pitam se zasto...

Пошаљи Одговор