Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Уто Окт 09, 2018 9:12 am

cestitam cocacola puno srece na zakletvi kojeg datuma si prosla interviju :lol:

danielac
Поруке: 23
Придружен: Нед Окт 07, 2018 5:13 am

Re: Zakletva

Порука од danielac » Уто Окт 09, 2018 11:23 am

jel neko imao razgovor u maju? jel se zna kad je zakletva?

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Zakletva

Порука од BiT » Уто Окт 09, 2018 12:41 pm

cocacolla пише:
Пон Окт 08, 2018 11:24 am
Dragi forumasi evo jutros stigao poziv na zakletvu!
Cestitam, ja sam danas položila zakletvu ;) sve je već dosad rečeno al ajd još jednom, oko 10 h izlaze dve žene i prozivaju po azbucnom redu, kad pridjete daje se lk da provere br, zatim se ulazi unutra i čekate da svi udju, zatim objašnjavaju proceduru, opet prozivaju al tu je za stolom i konzulka, prvo prilazite njoj ona pita datum rođenja vas, za decu ako imate, nekog je pitala i za zanimanje, gde radite, adresu, i n kraj mail adresu, zatim se ispotpisujete sve lepo pokažu gde treba, dobijete formular koji treba da popunite, postoji taj papir ovde na forum, ništa teško, kad svi to popune uzmu te papire i onda dolazi lepši deo, prelazi se u salu gde vas pozdravi konzulka drži kratak govor, himna prva strofa, zakletva, podela državljanstva po azbucnom redu, onda sledi sampanjac i fotografisanje i kući :D da napomenem juče su me zvali da me podsete da je danas zakletva, trajalo je oko 2 sata sve, puno sreće svima želim!!!!

danielac
Поруке: 23
Придружен: Нед Окт 07, 2018 5:13 am

Re: Zakletva

Порука од danielac » Уто Окт 09, 2018 1:00 pm

BiT пише:
Уто Окт 09, 2018 12:41 pm
cocacolla пише:
Пон Окт 08, 2018 11:24 am
Dragi forumasi evo jutros stigao poziv na zakletvu!
Cestitam, ja sam danas položila zakletvu ;) sve je već dosad rečeno al ajd još jednom, oko 10 h izlaze dve žene i prozivaju po azbucnom redu, kad pridjete daje se lk da provere br, zatim se ulazi unutra i čekate da svi udju, zatim objašnjavaju proceduru, opet prozivaju al tu je za stolom i konzulka, prvo prilazite njoj ona pita datum rođenja vas, za decu ako imate, nekog je pitala i za zanimanje, gde radite, adresu, i n kraj mail adresu, zatim se ispotpisujete sve lepo pokažu gde treba, dobijete formular koji treba da popunite, postoji taj papir ovde na forum, ništa teško, kad svi to popune uzmu te papire i onda dolazi lepši deo, prelazi se u salu gde vas pozdravi konzulka drži kratak govor, himna prva strofa, zakletva, podela državljanstva po azbucnom redu, onda sledi sampanjac i fotografisanje i kući :D da napomenem juče su me zvali da me podsete da je danas zakletva, trajalo je oko 2 sata sve, puno sreće svima želim!!!!
cestitam! kada ste imali razgovor tj koliko ste cekali da vas zovu na zakletvu?

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Zakletva

Порука од BiT » Уто Окт 09, 2018 1:03 pm

Oko 6 meseci sam čekala, krajem marta sam predala dokumente u Suboticu, a zakletvu sam položila u Bg

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Уто Окт 09, 2018 1:16 pm

BiT пише:
Уто Окт 09, 2018 12:41 pm
cocacolla пише:
Пон Окт 08, 2018 11:24 am
Dragi forumasi evo jutros stigao poziv na zakletvu!
Cestitam, ja sam danas položila zakletvu ;) sve je već dosad rečeno al ajd još jednom, oko 10 h izlaze dve žene i prozivaju po azbucnom redu, kad pridjete daje se lk da provere br, zatim se ulazi unutra i čekate da svi udju, zatim objašnjavaju proceduru, opet prozivaju al tu je za stolom i konzulka, prvo prilazite njoj ona pita datum rođenja vas, za decu ako imate, nekog je pitala i za zanimanje, gde radite, adresu, i n kraj mail adresu, zatim se ispotpisujete sve lepo pokažu gde treba, dobijete formular koji treba da popunite, postoji taj papir ovde na forum, ništa teško, kad svi to popune uzmu te papire i onda dolazi lepši deo, prelazi se u salu gde vas pozdravi konzulka drži kratak govor, himna prva strofa, zakletva, podela državljanstva po azbucnom redu, onda sledi sampanjac i fotografisanje i kući :D da napomenem juče su me zvali da me podsete da je danas zakletva, trajalo je oko 2 sata sve, puno sreće svima želim!!!!
Super! A na dodatnu proveru nisu nikog prozivali?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Уто Окт 09, 2018 1:53 pm

A to kada zovu dan pred zakletve telefonom da li.jos nesto pitaju iki samo kazu da zovu da podsete

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Zakletva

Порука од BiT » Уто Окт 09, 2018 2:32 pm

cocacolla пише:
Уто Окт 09, 2018 1:53 pm
A to kada zovu dan pred zakletve telefonom da li.jos nesto pitaju iki samo kazu da zovu da podsete
Jedna žena imala kratku proveru od 2 min i prošla je,. Samo pitaju da li ste to vi i brzinski kaže da želi da poseti da je sutra zakletva u toliko sati, i doviđenja prijatno jedva sam stigla da kažem doviđenja koliko brzo pricala :D

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Уто Окт 09, 2018 3:43 pm

BiT пише:
Уто Окт 09, 2018 2:32 pm
cocacolla пише:
Уто Окт 09, 2018 1:53 pm
A to kada zovu dan pred zakletve telefonom da li.jos nesto pitaju iki samo kazu da zovu da podsete
Jedna žena imala kratku proveru od 2 min i prošla je,. Samo pitaju da li ste to vi i brzinski kaže da želi da poseti da je sutra zakletva u toliko sati, i doviđenja prijatno jedva sam stigla da kažem doviđenja koliko brzo pricala :D
Hvala! Sad cu biti dosadna ali nemojte zameriti 😊 Da li na dodatnu proveru zovu ljude sa srpskim imenima ili imaju neke napomene da se vrsi dodatna provera?

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Zakletva

Порука од BiT » Уто Окт 09, 2018 4:15 pm

cocacolla пише:
Уто Окт 09, 2018 3:43 pm
BiT пише:
Уто Окт 09, 2018 2:32 pm
cocacolla пише:
Уто Окт 09, 2018 1:53 pm
A to kada zovu dan pred zakletve telefonom da li.jos nesto pitaju iki samo kazu da zovu da podsete
Jedna žena imala kratku proveru od 2 min i prošla je,. Samo pitaju da li ste to vi i brzinski kaže da želi da poseti da je sutra zakletva u toliko sati, i doviđenja prijatno jedva sam stigla da kažem doviđenja koliko brzo pricala :D
Hvala! Sad cu biti dosadna ali nemojte zameriti 😊 Da li na dodatnu proveru zovu ljude sa srpskim imenima ili imaju neke napomene da se vrsi dodatna provera?
Nema to veze dal je ime srpsko ili madjarsko, bar to ja mislim, sve zavisi od vašeg znanja, ako su vam rekli na predaji da ćete imati dodatnu proveru znanja, tako će i biti, nekome čak kad zove da zakaže zakletvu ponovo kažu za proveru jer oni to imaju negde zabelezeno, opet kažem to je moje mišljenje na osnovu onoga sto sam čula.

Пошаљи Одговор