Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Пон Дец 03, 2018 2:36 pm

Za koliko ponovo ides? Kakva su bila pitanja?

Magi
Поруке: 17
Придружен: Пон Нов 26, 2018 7:12 pm

Re: Zakletva

Порука од Magi » Пон Дец 03, 2018 9:43 pm

Bozidar Slavkovic пише:
Пон Дец 03, 2018 2:36 pm
Za koliko ponovo ides? Kakva su bila pitanja?
Konzul mi je rekao da suzbijem tremu i da vise pricam madjarski i kada budem spremna da se javim imam fore godinu dana, a pomocnica konzula je bila jako ljubazna i bilo joj je zao sto nisam prosla a moja sestra Jeste jer nije isla na dodatni razgovor (ko neide na razgovor dodatno odmah prodje bez problema) i sto mi oba roditelja imaju drzavljanstvo jos samo ja :roll: I ona mi je rekla da im se javim u martu pa ce mi zakazati, pitanja su bila na pocetku laka ono osnovno pa je krenuo sa pitanjima da opisem Vojvodinu, svoj grad,da opisem svoju kucu, svoje dvoriste sta ima u dvoristu... Davala sam kratke dogovore i to nije bilo dovoljno

Dani
Поруке: 2
Придружен: Уто Дец 04, 2018 7:28 am

Re: Zakletva

Порука од Dani » Уто Дец 04, 2018 7:46 am

Pozdrav ljudi,evo i ja bio na zakletvi juce 03.12.u Subotici. Predaju papira i razgovor obavio na konzularnim danima maja ove godine u Zrenjaninu.Zakletvu sam polozio i dobio drzavljansto :D .Na razgovoru u ambasadi(Subotica) pre zakletve prijatno osoblje me je pitalo najosnovnije odakle sam,datum rodjenja zasto trazim drzavljansto,jel imam decu jel ona znaju madjarski itd ali potom mi je sluzbenica rekla da sacekam da popricam sa konzulom :( . Posle par minuta prozvao me konzul i imali smo lagan razgovor tipa odakle sam,kad sam rodjen,gde zivim,jel imam decu,kad su rodjena jel pricaju madjarski,jel ima neka manifestacija u gradu, iz kog dela grada sam,kako sam dosao na razgovor(kolima) i koji je praznik 20.08 kod madjara (Sveti Istvan) i to je to, rekao je da se vratim za sto da potpisem papire i idem u podrum :):). Svima koji tek idu da predaju papire ili na zakletvu bih preporucio da idu bez treme i smireni da budu, uz naravno ucenje madjarskog jezika.!! SRECNO SVIMA!! ;)

Magi
Поруке: 17
Придружен: Пон Нов 26, 2018 7:12 pm

Re: Zakletva

Порука од Magi » Уто Дец 04, 2018 8:14 am

Cestitam Dani, eto Ja nisam imala srece zbog treme i nisam bila smirena to ubija zato ko moze neka to suzbije, meni eto nevredi sto mi oba roditelja imaju madjarsko drzavljanstvo kao i moji preci, ali trudicu se za sledeci put da zuzbijem tu tremu i stres.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Уто Дец 04, 2018 7:03 pm

Dani cestitam kojeg maja si predao dokumenta koliko su te ranije obavestili za zakletvu i kako postom ili telefonom hvala :P

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Уто Дец 04, 2018 7:05 pm

Magi nesekiraj se bice bolje sigurno drzavljanstvo ti je tu samo da potvrdis malo ponovi i bez stresiranja opusteno i prolazis :lol:

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Сре Дец 05, 2018 2:03 pm

Da li neko jos ceka, a predao je u mart u BG? Da li ima poziva za zakletvu? Ne znam sta vise da mislim :!: :!: :!:

Dani
Поруке: 2
Придружен: Уто Дец 04, 2018 7:28 am

Re: Zakletva

Порука од Dani » Чет Дец 06, 2018 9:51 am

Pa predao sam papire na konzularnim danima u Zrenjaninu (Petefiju) mislim da je bio 6.Maj ove godine. Razgovor prosao bez problema sa par pitanja i to je to rekli su mi za jedno 6 meseci ce zvati iz ambasade .A za zakletvu su me zvali putem telefona mislim da je bio 21.novembar oko 15h (nedelju ipo pre zakletve)isto par pitanja kad sam rodjen na koga se pozivam i da dodjem na zakletvu 03.decembra u 13 h pa mi je ponovila datum i vreme jos jednom i rekla da ponesem LK.
Magi ti jedino tremu da sredis i da ides opustena na razgovor,kao da pricas kuci ili sa komsijama ili rodbinom naj obicniji razgovor sa osobljem ambasade ili konzulom,i ja sam pricao sa konzulom nista strasno obicna pitanja ko si odakle si itd......
Vise srece i opusteno drugi put :)

Jelena
Поруке: 5
Придружен: Пет Дец 07, 2018 8:16 am

Re: Zakletva

Порука од Jelena » Пет Дец 07, 2018 8:19 am

Da li je neko predao papire na konzularnim danima u Novom Bečeju a da još uvek čeka odgovor? Tetka i ja smo bile zajedno, ona ide u ponedeljak na zakletvu a ja još uvek čekam.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Суб Дец 08, 2018 11:06 am

Paki kako je prosla zakletva napisi nam iskustvo kako je bilo koliko vas je bilo koji mesec je bio i slicno hvala :P :?:

Пошаљи Одговор