Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
marko
Поруке: 6
Придружен: Чет Јун 07, 2018 8:38 am

Re: Zakletva

Порука од marko » Суб Јун 09, 2018 2:48 pm

Zaboravih da ti se zahvalimmmmmm !

marko
Поруке: 6
Придружен: Чет Јун 07, 2018 8:38 am

Re: Zakletva

Порука од marko » Суб Јун 09, 2018 2:49 pm

Zaboravih da ti se zahvalimmmmm!

Jovana
Поруке: 15
Придружен: Уто Мај 29, 2018 10:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Jovana » Суб Јун 09, 2018 7:33 pm

Ništa još uvek! Ja sam bila 28.novembra a kolega 08. I još čekamo :( Ovo je ludilo, nema nikakvog reda !
Pozdrav i srećno!

IgaziMagyar
Поруке: 1
Придружен: Пон Јун 11, 2018 1:23 pm

Re: Zakletva

Порука од IgaziMagyar » Пон Јун 11, 2018 1:24 pm

Jovana, ja sam imao razgovor krajem oktobra i dobio sam poziv za zakletvu sredinom maja. Zakletva sutra!

Zoran
Поруке: 4
Придружен: Сре Мај 30, 2018 3:18 am

Re: Zakletva

Порука од Zoran » Уто Јун 12, 2018 6:39 pm

Pozdrav svima. Danas sam bio na zakletvi u Beogradu i dobio sam madjarsko drzavljanstvo. Madjarski sam krenuo od nule da ucim 2015-e godine. Tri puta sam bio na razgovoru, prva dva puta na konzularnim danima u Backom Gradistu i treci put u Beogradu 24.10.2017. Danas niko nije dodatno ispitivan od nas 50-ak i svi su dobili drzavljanstvo. Znam da treba dosta zivaca, odricanja i vremena ali trud se isplati. Za dve nedelje pravac Segedin i da izradim pasos i licnh kartu a onda.... :D . Srecno svima na putu do drzavljnstva.

Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Re: Zakletva

Порука од Pozdrav » Сре Јун 13, 2018 1:56 pm

Pozdrav Zorane,

Da li ces uzimati i pasos i licnu kartu? Ja mislim da uzmem samo pasos, medjutim ne znam da li je to dovoljno.

Zoran
Поруке: 4
Придружен: Сре Мај 30, 2018 3:18 am

Re: Zakletva

Порука од Zoran » Сре Јун 13, 2018 5:04 pm

Planirao sam i licnu kartu i pasos.

Jovana
Поруке: 15
Придружен: Уто Мај 29, 2018 10:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Jovana » Чет Јун 28, 2018 3:11 pm

Da li je neko dobio poziv na zakletvu 12. Jula u Bg?
Ljudi se ne oglašavaju kao ranije, izgleda da ih je forum smorio!

Violeta
Поруке: 7
Придружен: Сре Мај 30, 2018 4:39 pm

Re: Zakletva

Порука од Violeta » Пет Јун 29, 2018 8:49 am

Slažem se Jovana sa Vama, da su se ljudi smorili od foruma :-) Ne vuče ih da pišu iskustva. Ja sam bila drugi put na zakletvi pre 3 dana u Subotici. Ovaj put je bilo uspešno, i preuzela sam državljanstva za sebe i dete. Pisala sam već svoja iskustva, ali ukratko za sve ljude u procesu ću ponoviti. Jezik sam počela od 0 da učim avgusta 2016. godine. Predaja je bila uspešna iz prvog puta, 27. juna 2017. godine. Posle 5 meseci me zvali na zakletvu (početkom decembra) sa koje sam vraćena. Na razgovoru pred zakletvu, konzula nisam odmah razumela jedno pitanje, iako sam tačno odgovorila, ali očigledno mi nije oprošteno razmišljanje. Upisao je da mogu ponovo da dođem za 6 meseci na zakletvu. Pozvala sam broj koji su mi dali početkom juna (ovog meseca) i rekla da želim ponovo na jezički ispit, i zakletvu kako bih preuzela državljanstva. Rekli su da ne mogu ja da zakažem, da me imaju u sistemu, i da će me pozvati. I pozvali su dve nedelje kasnije. I 26. preuzeh državljanstva. Od nas 9 koji smo imali razgovor pre zakletvu, samo sam ja prošla. Oko 7min je trajao razgovor, više konverzacija nego pitanja. Čak mi je konzulka rekla ne morate tako brzo da pričate, slobodno sporije. Otprilike: da se predstavim, da pričam o detetu, da opišem porodično stanje, da objasnim reč "özvegy", da pokažem otisak prsta, da kažem šta se nalazi pored stepenica iza mene, da li znam himnu Mađarske, šta ću uraditi ako se šetam npr Segedinom i dete se igrajuci povredi. Konzulka je samo podigla ruke, i rekla: "ma vi sve razumete". Ja sam naravno 100% sve razumela. Zakletva je bila divna, lep govor, popili šampanjac, slikali se i upisali naravno u knjigu utisaka :-) Konzulka je rekla da se ta knjiga čuva tj. izložena je u muzeju (zaboravih tačno u kojem) u Budimpešti. Na izlazu me samo pitali da li mi je ista adresa. I to je to. Srećno svima u prosecu i neodustajte! :D

Jovana
Поруке: 15
Придружен: Уто Мај 29, 2018 10:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Jovana » Пон Јул 09, 2018 11:31 am

DA LI IDE NEKO NA ZAKLETVU 12.JULA U 10h U BG ?

Пошаљи Одговор