Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Dragche
Поруке: 1
Придружен: Сре Авг 21, 2019 9:17 pm

Re: Zakletva

Порука од Dragche » Нед Авг 25, 2019 10:49 am

Saborci ide li neko 5.septembra na zakletvu u Beogradu?

srkins021
Поруке: 2
Придружен: Пон Дец 10, 2018 2:31 pm

Re: Zakletva

Порука од srkins021 » Пон Авг 26, 2019 8:34 am

Pozdrav,
da li ima neko ko ide na zakletvu u Budimpestu 05. Septembra?

GordanaM
Поруке: 4
Придружен: Пон Сеп 02, 2019 1:13 pm

Re: Zakletva

Порука од GordanaM » Пон Сеп 02, 2019 1:18 pm

Cao, ja idem 5 septembra na zakletvu u Beogradu. Sta nosis sa sobom?

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Zakletva

Порука од mari.ja » Уто Сеп 03, 2019 5:15 pm

Cestitam vama koji idete 5-og!

Zelim vam zakletvu bez puno ispitivanja da sve super prodje!

I ako budete zeleli napisite kako je vase iskustvo sa zakletve tacnije prenesite nam utiske ako vam ne bude problem ;)

Puno srece vam zelim :)

GordanaM
Поруке: 4
Придружен: Пон Сеп 02, 2019 1:13 pm

Re: Zakletva

Порука од GordanaM » Пет Сеп 06, 2019 8:51 pm

E pa cao svima, stizu utisci sa zakletve, koja je bila 5og Septembra u Beogradu. Bilo je nas oko 35. U 10 sati je bila zakletva. Usli smo svi u jednu prostoriju gde su nas pojedinacno prozivali, odlazili smo do stola, i potpisali se po 2 puta na dva papira, zatim su nam dali jedan papir koji smo popunili nakon sto smo se vratili na mesto ( primer formulara se nalazi na sajtu), nista komplikovano, ako nesto ne razumete, pitajte osobu koja sedi do vas. Potom su jedno 10ak ljudi odveli na dodatno ispitivanje kod konzula od kojih je , po mojoj slobodnoj proceni, njih 6 vraceno kuci. mi ostali smo otisli na sprat, odslusali himnu, izgovorili svi uglas zakletvu ( konzul kaze jednu recenicu, pa mi za njim), popili sampanjac, posluzili se picivom, i to je bilo to, zaista sve vrlo kratko traje, i nema cak ni komunikacije mnogo za one koji nece ici na dodatnu proveru.

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Суб Сеп 07, 2019 11:48 am

Cestitam vam Gordana i uzivajte ponosno u novom drzavljanstvu...pravac na put bez granica:)
Napisite molim vas ako zelite ,kakvo je vase misljenje da neko ode na proveru kod konzula a neko ne ,tj iz vaseg iskustva gledano...koji vam je ovo put da ste predali zahtev i koliko ste cekali na odgovor!? Hvala u napred

GordanaM
Поруке: 4
Придружен: Пон Сеп 02, 2019 1:13 pm

Re: Zakletva

Порука од GordanaM » Суб Сеп 07, 2019 1:29 pm

Hvala. Ne morate da mi persirate, jos sam mlada, i osecam se kao starija zenica kada mi neko persira. Unapred je odredjeno ko ce ici kod konzula, sto navodi na zakljucak da idu oni koji su mozda imali neke rupe u razgovoru, prilikom predaje dokumenata. Konzul vas pita naj osnovnija pitanja. gde zivite, koliko godina imate, kako ste dosli, imate li sestru/brata/dete. Zaista samo ono osnovno ( kako sam cula od onih koji su prosli razgovor kod konzula), nemate sta da se brinete, ako ste naucili jezik, snacicete se i kod konzula. Ja sam prvi put predala dokumenta. odgovor sam cekala 6 meseci, mozda koji dan manje.

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Zakletva

Порука од mari.ja » Уто Сеп 10, 2019 1:53 pm

GordanaM Cestitke! Sad si drzavljanka madjarske 🥳 mora da je divan osecaj 🤗

Mozes li pliz da napises da li si dobila poziv ili ti je stiglo pismo sa pozivom za zakletvu ?
i da li si morala da onda ti zoves ambasadu da potvrdis dolazak ?

I sad jos jedno pitanje 😊 hoces praviti pasos ? onda ih sigurno moras zvati za termin 🤔

Blago tebi jos jednom cestitam ti 😊🤩

GordanaM
Поруке: 4
Придружен: Пон Сеп 02, 2019 1:13 pm

Re: Zakletva

Порука од GordanaM » Сре Сеп 11, 2019 6:32 pm

Hvala. Vise sad se radovala dok sam cekala odgovor, i tog sam bila u tom periodu iscekivanja hoce li stici ili ne, nego sada kada je zaista dosao. iako imam mnooogo planova, znam zasto sam ga uzela, i presrecna sam sto mi je stigao. Ali valjda to tako ide u zivotu. U svako slucaju, ja sam dobila potvrdu pismom, nazvala sam da zakazem termin. Nije to nista strasno, ako ste naucili dovoljno jezik, da dobijete pozitivan odgovor, znacete i da u 2 recenice pitate za termin. Ako se plasite da necete razumeti zenu sa druge strane, ima neki program da se skine da se snimaju razgovori. ne znam koji, raspitajte se u vasoj okolini. Pasos cu praviti, krajem meseca cu otici u madjarsku i srediti to. Hvala jos jednom :)

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Сре Сеп 11, 2019 7:42 pm

App za snimanje razgovora -Call Recorder ,lako se skida sa play store-a i lako se koristi😉 .....da li neko zna koliko dugo vazi poziv za zakletvu ako niste u mogucnosti odmah da se javite na poziv iz SU konzulata?! Tj za koliko mora da se da zakletva,da li se racuna vreme od predaje zahteva na razgovoru ili od momenta poziva ....hvala za odgovor u napred..
Gordana idi nazdravi samoj sebi na uspehu ..zaista je moćna stvar savladati jezik i predati zahtev ,dobiti odgovor za 6 meseci i dati zakletvu 😀

Пошаљи Одговор