Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Ninja025
Поруке: 2
Придружен: Нед Јул 15, 2018 7:43 am

Re: Zakletva

Порука од Ninja025 » Нед Јул 15, 2018 8:08 am

Violeta пише:
Пет Јун 29, 2018 8:49 am
Slažem se Jovana sa Vama, da su se ljudi smorili od foruma :-) Ne vuče ih da pišu iskustva. Ja sam bila drugi put na zakletvi pre 3 dana u Subotici. Ovaj put je bilo uspešno, i preuzela sam državljanstva za sebe i dete. Pisala sam već svoja iskustva, ali ukratko za sve ljude u procesu ću ponoviti. Jezik sam počela od 0 da učim avgusta 2016. godine. Predaja je bila uspešna iz prvog puta, 27. juna 2017. godine. Posle 5 meseci me zvali na zakletvu (početkom decembra) sa koje sam vraćena. Na razgovoru pred zakletvu, konzula nisam odmah razumela jedno pitanje, iako sam tačno odgovorila, ali očigledno mi nije oprošteno razmišljanje. Upisao je da mogu ponovo da dođem za 6 meseci na zakletvu. Pozvala sam broj koji su mi dali početkom juna (ovog meseca) i rekla da želim ponovo na jezički ispit, i zakletvu kako bih preuzela državljanstva. Rekli su da ne mogu ja da zakažem, da me imaju u sistemu, i da će me pozvati. I pozvali su dve nedelje kasnije. I 26. preuzeh državljanstva. Od nas 9 koji smo imali razgovor pre zakletvu, samo sam ja prošla. Oko 7min je trajao razgovor, više konverzacija nego pitanja. Čak mi je konzulka rekla ne morate tako brzo da pričate, slobodno sporije. Otprilike: da se predstavim, da pričam o detetu, da opišem porodično stanje, da objasnim reč "özvegy", da pokažem otisak prsta, da kažem šta se nalazi pored stepenica iza mene, da li znam himnu Mađarske, šta ću uraditi ako se šetam npr Segedinom i dete se igrajuci povredi. Konzulka je samo podigla ruke, i rekla: "ma vi sve razumete". Ja sam naravno 100% sve razumela. Zakletva je bila divna, lep govor, popili šampanjac, slikali se i upisali naravno u knjigu utisaka :-) Konzulka je rekla da se ta knjiga čuva tj. izložena je u muzeju (zaboravih tačno u kojem) u Budimpešti. Na izlazu me samo pitali da li mi je ista adresa. I to je to. Srećno svima u prosecu i neodustajte! :D
Violeta, da li možete da mi se javite u pp, ili na mail: nikolina.ninja.maric@gmail.com

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Чет Јул 19, 2018 7:43 pm

Nema nikakvih novijih vesti ili iskustava sa zakletve? Zna li neko dokle su stigli? Jesu li poceli da pozivaju ljufe koji su predali ove godine?

Jovana
Поруке: 15
Придружен: Уто Мај 29, 2018 10:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Jovana » Нед Јул 22, 2018 12:49 pm

Imala sam zakletvu 12.07. u Beogradu. Sve je bilo isto kao sto je opisano u prethodnim komentarima stim da su nas dvoje od 40 izdvojili na dodatnu proveru znanja jezika kod konzula u kancelariju. Pitanja su bila kao na predaji dokumenata. Inače sve ostalo je bilo ok, ljudi su ljubazni, konzul takodje.

Koliko vidim, ovaj forum je izgubio smisao. Hvala najlepše Mihajlu za ovaj sajt , meni lično je mnogo pomogao ali ja bih mu predložila da se ponovo vratimo na klasične komentare gde mogu da se vide sve teme na jednom mestu gde će svi učestvovati! Ovako ljudi ulaze na deo firuma koji samo njih interesuje a mislim da bi ti isti ljudi mogli da pomognu i drugima.
Pozdrav i srećno svima!

Mikuela8
Поруке: 1
Придружен: Чет Јул 19, 2018 9:39 am

Re: Zakletva

Порука од Mikuela8 » Уто Јул 24, 2018 3:46 pm

A kad si predala? Koliko si cekala na poziv za zakletvu? Hvala.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Сре Јул 25, 2018 11:45 am

Jovana пише:
Нед Јул 22, 2018 12:49 pm
Imala sam zakletvu 12.07. u Beogradu. Sve je bilo isto kao sto je opisano u prethodnim komentarima stim da su nas dvoje od 40 izdvojili na dodatnu proveru znanja jezika kod konzula u kancelariju. Pitanja su bila kao na predaji dokumenata. Inače sve ostalo je bilo ok, ljudi su ljubazni, konzul takodje.

Koliko vidim, ovaj forum je izgubio smisao. Hvala najlepše Mihajlu za ovaj sajt , meni lično je mnogo pomogao ali ja bih mu predložila da se ponovo vratimo na klasične komentare gde mogu da se vide sve teme na jednom mestu gde će svi učestvovati! Ovako ljudi ulaze na deo firuma koji samo njih interesuje a mislim da bi ti isti ljudi mogli da pomognu i drugima.
Pozdrav i srećno svima!
Jovana gde ste polagali zakletvu?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Суб Јул 28, 2018 7:16 pm

Da li neko zna, pozivaju li u avgustu na zakletvu ili je u avgustu neka pauza zbog godisnjih? I da li se uvek vrsi dodatna provera ljudi koji imaju srpaka imena?

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Нед Јул 29, 2018 12:31 pm

do kog datuma se stiglo sa zakletvom ili prostije da neko odgovori koje datume sa intervijua trenutno zovu hvala

Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Zakletva

Порука од Paki » Чет Авг 02, 2018 8:09 am

Toni пише:
Нед Јул 29, 2018 12:31 pm
do kog datuma se stiglo sa zakletvom ili prostije da neko odgovori koje datume sa intervijua trenutno zovu hvala
I mene to zanima.

Flekas
Поруке: 6
Придружен: Чет Мај 31, 2018 2:47 pm

Re: Zakletva

Порука од Flekas » Чет Авг 02, 2018 7:35 pm

Cao ljudi predao pocetkom februara u Szeged dobio poziv za zakletvu pre 2 dana zakletva u SU 7 avg. u 9 prepodne..Ide li jos neko mozda..?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakletva

Порука од cocacolla » Чет Авг 02, 2018 8:47 pm

Cestitam! Kako je pritejao intervju? Znaci rade i u avgustu... ja sam.nedto mislila da u avgustu nema zakletvi.

Пошаљи Одговор