Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Igor85
Поруке: 12
Придружен: Чет Авг 27, 2020 5:40 pm

Re: Zakletva

Порука од Igor85 » Чет Окт 01, 2020 10:54 am

Strasno, hvala ti.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Пет Окт 02, 2020 8:10 am

Pa dobro prezivecemo sa trikovima, snacicemo se nekako... ja sam sa madjarskim upoznata preko tridest godina!! imam valjda i ja nekog keca u rukavu!?

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Zakletva

Порука од Arhitekta » Пет Окт 02, 2020 9:30 am

Hajde ljudi, molim vas dosta zaplašivanja i trauma. Svakakvih sam se priča naslušao i ovo me više podseća na diskusije na fakultetu pred ispit - te koji je profesor strašan, te gde je bolje izaći na ispit, pa kada, a koliko ko obara, a šta ako mu nije dan, a bolje da se ne polaže tamo nego tamo itd itd.

Ako ste prošli intervju i solidno razgovarali, te vam je potom državljanstvo odobreno, nema razloga niti neke interne politike da vas iko zeza i traži nemoguće. Svakako da se zahteva malo više znanje jezika nego ranijih godina i to je prirodno, imajući u vidu šta se sve dešavalo, ali daleko od toga da se zahteva nemogući nivo. Mnogi autohtoni Mađari ne bi dobili državljanstvo po takvim kriterijumima :)

Opustite se i budite sigurni u sebe. Državljanstvo je spremno i potpisano, neko je već potvrdio da umete da govorite jezik. Možda nemate sreće na prvoj zakletvi, desi se kiks, zaborave se neke reči, zbunite se, ali nije strašno, pokušaćete opet i biće okej. Bilo je ljudi koji su izlazili na zakletvu po 3 puta, pa su dobili sve na kraju.

Samo bez panike, molim vas.

Zlatiborac
Поруке: 1
Придружен: Суб Окт 03, 2020 12:27 pm

Re: Zakletva

Порука од Zlatiborac » Суб Окт 03, 2020 12:38 pm

Ne bih preporučio nikakvo opuštanje zaista. To što je stigao pozitivan odgovor tek je pola posla. Kriterijumi su stvarno pooštreni. Posle 10 meseci čekanja na zakletvu , dočekala me je ponovo provera jezika , pritom je i kucan zapisnik na 4 strane šta sam govorio, obe konzulke , Beograd. Krajnje prijatne i dobronamerne, ali se jezik mora znati. Zatim individualna zakletva posle mesec dana , što mu dođe opet mini provera jezika... Zavisi mnogo i do vašeg raspoloženja kako ćete pričati. Kad god bih išao u konzulat izgovorio bih rečenicu Ive Andrića u sebi " Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali, a nije trebalo... TREBALO JE ŽIVETI ! " I pomaze zaista. Samo hrabro i pozdrav svima !

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Нед Окт 04, 2020 2:41 pm

Svima kazu da ce biti provere jezika sto se toga tice to nije novost.. Sada je samo pitanje (svako sebi treba da ga postavi) da li pojedinac kandidat ne razume jezik dovoljno ili se mnogo trazi pa se nerazume samim tim ni postavljeno pitanje? iskustvo svakako i znanje je na prvom mestu.

Dalibor
Поруке: 5
Придружен: Сре Сеп 19, 2018 9:19 am

Re: Zakletva

Порука од Dalibor » Сре Нов 04, 2020 6:37 pm

Danas oko 5 sati posle podne me zvala gospodja iz konzulata 25 novembra zakazana zakletva samo po 2 osobe dolaze na razgovor.,da ponesem masku, rukavice i plavu hemijsku i izdiktirao sam broj licne karte...

Igor85
Поруке: 12
Придружен: Чет Авг 27, 2020 5:40 pm

Re: Zakletva

Порука од Igor85 » Чет Нов 05, 2020 11:47 am

Dalibore da li bi bio ljubazan da nam kazes kada si dobio resenje? I kada si imao zakazanu zakletvu pre korone?

Lidija1978
Поруке: 9
Придружен: Пон Окт 26, 2020 9:03 am

Re: Zakletva

Порука од Lidija1978 » Чет Нов 05, 2020 9:26 pm

Dobro vece ,evo i ja da se javim.Mene su isto zvali iz ambasade Bg,zakazali zakletvu za 25 novembar u Krunskoj,da ponesem masku , rukavice , licnu kartu i plavu hemisku olovku.Inace na kućnu adresu dobila sam resenje u aprilu mesecu.I evo sad prvi put zakazana zakletva

Dalibor
Поруке: 5
Придружен: Сре Сеп 19, 2018 9:19 am

Re: Zakletva

Порука од Dalibor » Пет Нов 06, 2020 6:25 am

Potvrdan odgovor dobio u aprilu, do sada nisam imao zakazanu zakletvu...

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Суб Нов 07, 2020 8:08 am

Bila sam na zakletvi i polozila, tako da se pozdravljam sa vama.. evo nekoliko reci da kazem:
Predala sam papire u decembru prosle godine, u maju dobila potvrdan odgovor, i sada u novembru bila mi zakletva, (ja sam i zvala ambasadu da zakazem zakletvu nije to lose, da pitam bar) i iz prvog puta sam polozila..
mene nisu mnogo pitali, ali za koga posumnjaju da slabije zna pitaju svasta nesto.
budite maksimalno posveceni kada ste vec usli u taj proces, zelim vam puno srece.!!

Пошаљи Одговор