Dodatna provera znanja jezika

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
mare.jan
Поруке: 3
Придружен: Нед Мај 24, 2020 3:14 pm

Dodatna provera znanja jezika

Порука од mare.jan » Нед Мај 24, 2020 3:26 pm

Postovani, dobar dan!
Pre svega zelim da pohvalim rad foruma, mnogo korisnih informacija sam pronasao.

Predao sam u Madjarskoj za drzavljanstvo pre 14 meseci. Dobio sam email krajem jula da se opredelim u kom keruletu zelim da se moja dokumenta prebace za Budimpestu. Neposredno nakon toga, nakon 2 ili 3 nedelje dobio sam email da ipak moram doci na proveru jezika u ambasadi u Bg.

Zbog preseljenja u Nemacku zamolio sam da se moja dodatna provera jezika odrzi u Nemackoj. Sredinom oktobra sam imao razgovor sa generalnim konzulom u tom nemackom gradu. Covek je maksimalno bio korektan, cak mi je i pomogao kada je pisao izvestaj. Po mojoj proceni, bio je zadovoljan mojim znanjem madjarskog jezika...

Na odgovor cekam do dana danasnjeg, evo vec 9 meseci i jos uvek nista...
Zanima me koliko je neko od vas cekao na odgovor nakon dodatne provere i sta se desava u slucaju da me odbiju sada. Da li cu imati neke povlastice prilikom nove predaje ili ce procedura biti ista kao i prvi put

Hvala unapred svima,
MARKO

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Dodatna provera znanja jezika

Порука од friki78 » Пет Авг 07, 2020 8:41 am

mare.jan пише:
Нед Мај 24, 2020 3:26 pm
Postovani, dobar dan!
Pre svega zelim da pohvalim rad foruma, mnogo korisnih informacija sam pronasao.

Predao sam u Madjarskoj za drzavljanstvo pre 14 meseci. Dobio sam email krajem jula da se opredelim u kom keruletu zelim da se moja dokumenta prebace za Budimpestu. Neposredno nakon toga, nakon 2 ili 3 nedelje dobio sam email da ipak moram doci na proveru jezika u ambasadi u Bg.

Zbog preseljenja u Nemacku zamolio sam da se moja dodatna provera jezika odrzi u Nemackoj. Sredinom oktobra sam imao razgovor sa generalnim konzulom u tom nemackom gradu. Covek je maksimalno bio korektan, cak mi je i pomogao kada je pisao izvestaj. Po mojoj proceni, bio je zadovoljan mojim znanjem madjarskog jezika...

Na odgovor cekam do dana danasnjeg, evo vec 9 meseci i jos uvek nista...
Zanima me koliko je neko od vas cekao na odgovor nakon dodatne provere i sta se desava u slucaju da me odbiju sada. Da li cu imati neke povlastice prilikom nove predaje ili ce procedura biti ista kao i prvi put

Hvala unapred svima,
MARKO
Cao, kako si prosao nakraju? Jesi dobio poziv za zakletvu?
Ja sam predala na Malti 3 februara bas pre ove havarije...
I sad cekam da vidim dalji razvoj dogadjaja....posto me jos nisu zvali iz Peste da provere znanje, a sad idu i godisnji odmori pa me zanima bas da li su tebe zvali ili su ti samo slali mailove?

bobabn7
Поруке: 6
Придружен: Чет Нов 26, 2020 4:41 pm

Re: Dodatna provera znanja jezika

Порука од bobabn7 » Чет Нов 26, 2020 7:06 pm

Jel imao neko situaciju da mu je konzul cestitao na jezickom znanju, a da službenik/matičar nije bio nesto zadovoljan?
Kakav odgovor očekivati u toj situaciji?

Пошаљи Одговор