Razgvor sa konzulom

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Уто Јан 15, 2019 1:33 am

Najvise sam ucio iz udzbenika..Ucio sam iz mnogo udzbenika i koristio sam prirucnike sa frazama.Najvise sam se fokusirao na vokabular i gramatiku a jako sam slabo vezbao konverzaciju.Zbog toga i zbog loseg razumevanja,nisam dobro prosao na intervjuu i prvoj zakletvi.Za drugu zakletvu sam samo naucio neke fraze i spremio odgovore na pitanja koja se cesto postavljaju i uspeo sam da prodjem...

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tibor » Уто Јан 15, 2019 10:20 am

Tottipl пише:
Уто Јан 15, 2019 1:33 am
Najvise sam ucio iz udzbenika..Ucio sam iz mnogo udzbenika i koristio sam prirucnike sa frazama.Najvise sam se fokusirao na vokabular i gramatiku a jako sam slabo vezbao konverzaciju.Zbog toga i zbog loseg razumevanja,nisam dobro prosao na intervjuu i prvoj zakletvi.Za drugu zakletvu sam samo naucio neke fraze i spremio odgovore na pitanja koja se cesto postavljaju i uspeo sam da prodjem...
Hvala na informacijama. Puno srece tamo negde!

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Уто Јан 15, 2019 1:45 pm

Hvala puno.I vama takodje.

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Shonee98 » Пет Јан 18, 2019 11:41 am

Tottipl jel mozes da mi napises imena knjiga odakle si ucio,ja sam imao razgovor u oktobru 2018.Pa moram da nastavim da ucim ako me zpvu na zakletvu ili odbiju da predam ponovo.Daj neki savet jer ne znam kako da nastavim sa ucenjem bicu u velikom problemu ako me zovu a ja pola zaboravio,nije problem ni da narucim knjige samo mi napisi sta je tebi najvise pomoglo pri ucenju,neke knjige koje su ti najvise koristile.Moram da nastavim sa ucenjem,a vidim da si ti bas bas dobro naucio,ako i mene ceka ovo sto si ti prosao onda da se spremim kao ti :D Ja sam mnogo vise ocio od 3 meseca,ja sam konstantno 8 meseci(časovi) i 3-4 meseca kuci i pricanje sa babom.Ako ti nije problem napisi mi odakle si i kako ucio bio bih ti jako zahvalan.Pozdrav :)

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Нед Јан 20, 2019 6:53 pm

Ucio sam iz skoro svih udzbenika sa glavnog sajta.Koristio sam i neke recnike i knjige sa frazama.Nije moje znanje nista posebno,samo sam se spremio da razgovaram opsirnije o temama koje se cesto ponavljaju na tim razgovorima u konzulatu..Ako ste u stanju da vodite razgovore o tim svakodnevnim temama nebi trebalo da imate nikakvih problema..Ne znam kako vam je prosao razgovor pri predaji dokumenata,ali stvarno je retkost da neko ide na dodatno ispitivanje..

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Shonee98 » Уто Јан 22, 2019 5:44 pm

Pisao sam sve kako je prosao razgovor,mozes da nadjes,detaljno sam objasnio.Ma meni je samo da iamm nesto da odrzavam jezik,znanje imam ne treba meni da učim opet nego da odrzavam jezik i uz to naucim jos nesto.Razgovor je prosao solidno,e sad vec razmisljam sta ako pozovu za zalletvu treba razumeti/odgovoriti i tako dalje

Пошаљи Одговор