Razgvor sa konzulom

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Razgvor sa konzulom

Порука од Tibor » Суб Дец 29, 2018 8:36 am

Recimo da tri puta nisam prošao razgovor. Šta se posle dešava? Da li se sve mora iz početka ili gubim sva prava na državljanstvo?

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Суб Дец 29, 2018 2:44 pm

Da li mislite na razgovor sa konzulom na zakletvi ili pri predaji dokumenata?
Sto se tice zakletve,vama je odobreno drzavljanstvo i niko ne moze da vas vrati na pocetak procesa.Imate pravo da idete na zakletvu koliko god zelite puta u periodu od 12 meseci.Niko ne moze da vam ukine pravo na drzavljanstvo jer to vama zakonski pripada.

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tibor » Нед Јан 13, 2019 2:43 pm

Tottipl пише:
Суб Дец 29, 2018 2:44 pm
Da li mislite na razgovor sa konzulom na zakletvi ili pri predaji dokumenata?
Sto se tice zakletve,vama je odobreno drzavljanstvo i niko ne moze da vas vrati na pocetak procesa.Imate pravo da idete na zakletvu koliko god zelite puta u periodu od 12 meseci.Niko ne moze da vam ukine pravo na drzavljanstvo jer to vama zakonski pripada.
Mislio sam pri predaji dokumenata.

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Пон Јан 14, 2019 12:03 am

Mozete predati dokumente koliko god zelite puta...Znam neke ljude koji su predavali po 7-8 puta i na kraju dobili..

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Toni » Пон Јан 14, 2019 11:58 am

Tottipl vidim da si na vezi napisi nam tvoje iskustvo na zakletvi obecao si koliko vas je bilo koji meseci i sl hvala unapred :?:

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Пон Јан 14, 2019 7:17 pm

Bilo nas je 40-ak na zakletvi,95% su bili madjari po imenu i prezimenu.Nije mi poznato u kom mesecu su predali ti ljudi jer nisam stigao ni sa kim da razgovaram jer sam cim sam usao u konzulat i javio se,poslat na pocetak reda za razgovor sa sluzbenicom..Pitanja su bila:ko sam,odakle sam,cime sam dosao i zasto sam dosao,zanimanje,nekoliko pitanja o porodici,onda je sluzbenica rekla da pokazem madjarsku zastavu koja je stajala iza nje,zatim je rekla da skinem jaknu..Sva pitanja sam razumeo i odgovorio ali imao sam veliku tremu i sluzbenica je rekla da cu porazgovarati sa konzulom.Posle 5 minuta je dosao konzul.Ovaj put smo takodje razgovarali u hodniku ali u mnogo boljim uslovima.Vrata su bila zatvorena,nije bilo buke a konzul je bio veoma ljubazan i polako i jasno pricao.Razgovor je trajao preko 40 minuta,za to vreme je sluzbenica ispitala 30 ljudi..Na dodatnom razgovoru je bio jos jedan momak koji nije prosao,koliko sam primetio..Pitanja su bila iz svakodnevnog zivota,vecina pitanja koja se ponavljaju i vec su napisana u prethodnim iskustvima..Pitanja o poslu,opisao sam sta radim na poslu,gde sam sve radio,o skolskoj spremi,posto sam fizioterapeut,pricali smo o mom zanimanju i mogucnosti zaposlenja u inostranstvu.Konzul je pitao za ciljeve u buducnosti i zasto nisam probao da se zaposlim u madjarskoj sa srpskim pasosom..Zatim su usledila pitanja o porodici,sa kim zivim,gde zivim,zanimanja clanova porodice,datumi rodjenja itd..Pricao sam o bratu i sestri i posto sam rekao da brat voli da igra igrice na racunaru,konzul je pitao koje igre voli i kratak opis igara..Davao sam duze odgovore i zbog toga smo duze ostali na nekim pitanjima..Konzul je stalno postavljao podpitanja..Zatim me je pitao o slobodnom vremenu..Rekao sam da volim da provodim vreme u prirodi i pecam a konzul je pitao koje vrste riba pecam i nabrojao sam mu 4-5 vrsta riba..Zatim me je pitao o vikendici koju imam na dunavu,od kojih materijala je napravljena..Zatim mi je rekao da pokazem levom rukom na neki krug na stolu i da stavim 4 prsta desne ruke na sto..Posle me je pitao neke predmete iz prostorije,jedno 7-8 naziva delova tela,pitao je koje odevne predmete nosim..Pitanja i podpitanja je bilo stvarno puno,ne mogu vise ni da se setim sta me je sve pitao,ali sve su to bile neke stvari iz svakodnevog razgovora i takva pitanja se ponavljaju na svakom razgovoru s konzulom.Prvi put sam na zakletvi bio pre 5 meseci i na tom razgovoru nisam uopste bio spreman,davao sam kratke odgovore.Za ovaj drugi razgovor sam ucio mozda nedelju dana,spremio sam opsirne odgovore na sva pitanja koja sam nasao na forumu i na pitanja sa intervjua i zakletve..Jako je vazno znati razgovarati o raznim temama jer konzul cesto postavlja podpitanja..Na kraju je konzul rekao da nije lose,ja sam odmah pomislio da nije dovoljno i da necu proci ali ipak mi je cestitao i rekao da mogu da potpisem dokumente i sidjem na zakletvu :D :D :D :D Nisam mogao da verujem da sam uspeo dok nisam izasao iz konzulata sa fasciklom u rukama..Osecaj je bio neverovatan..Ulozio sam jako puno truda,ucio iz razlicitih knjiga..Uprkos mojoj velikoj nekomunikativnosti cak i na maternjem jeziku,uspeo sam da naucim jedan tako tezak jezik..Bilo je zaista stresno ali ipak se isplati potruditi i obezbediti sebi kartu za neki bolji i normalaniji zivot.
Zelim svima srecu u nastavku procesa dobijanja drzavljanstva i sve najbolje u zivotu..

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Toni » Пон Јан 14, 2019 8:02 pm

Hvala puno Tottipl bas je bilo zestoko :roll:

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tibor » Пон Јан 14, 2019 10:29 pm

Oznoio sam se dok sam citao. Svaka ti cast!


Koliko dugo si ucio jezik?

Tottipl
Поруке: 32
Придружен: Чет Авг 30, 2018 7:54 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tottipl » Пон Јан 14, 2019 11:05 pm

Hvala..Poceo sam uciti 2015 god,ali sa velikim prekidima..Kad se sve sabere,nisam ucio aktivno ni 3 meseca..

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Razgvor sa konzulom

Порука од Tibor » Пон Јан 14, 2019 11:52 pm

Tottipl пише:
Пон Јан 14, 2019 11:05 pm
Hvala..Poceo sam uciti 2015 god,ali sa velikim prekidima..Kad se sve sabere,nisam ucio aktivno ni 3 meseca..
Kakav ti je bio plan ucenja? Jesi samo isao po knjizi i sl. ili si isao na casove ?

Пошаљи Одговор