DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 6:46 pm

Dragi svi...
Budite sigurni da vam ovo pise neko ko je Madjarsko drzavljanstvo dobio za ne punih godinu dana od trenutka kada je prvi put video Madjarsku abecedu,a pritom nije Madjar,u mestu u kome zivi,niko ne prica madjarski,i nije imao gde da slusa i vezba...I nema prevare ni mucke...SVE SU REZULTATI RADA I UCENJA.
Ako hocete da naucite ovaj predivan jezik,i stignete do svoga cilja,tj, postanete gradjanin EU,potrebno vam je:
1.DOBAR PROFESOR.
2.VOLJA I MOTIVACIJA DA STALNO I STALNO I STALNO UCITE.
3.VREME.
4.DOBRO POZNAVANJE SVOG JEZIKA.
5.VERA U SEBE.

MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

Re: DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 7:08 pm

1.DOBAR PROFESOR
Ja sam za celu ovu pricu saznao prosle godine 1.9. do tada nisam znao APSOLUTNO NISTA...Sve moje informacije dosle su od Mihajlovog foruma. Bozijom voljom saznao sam za jednog profesora...Verujte mi dragi prijatelji,ono nije profesor vec MAGIJA i kao predavac i kao covek...
Saznao sam za,sada vec,cuvenog profesora Tonija iz Subotice,napravili smo kontakt i on mi je rekao,da ako budem vredan i radan u narednih godinu dana,i budem li isao na njegove Skype casove,sledece godine,ja cu drzati svoje Madjarsko drzavljanstvo u rukama! I DAA! Doziveo sam to! Osecaj je kao da se opet rodite,i verujte mi da cu tog coveka spominjati,dokle god gazim ovu zemlju.
Ne verujem da bilo gde mozete da dobijete vise,za manje novca...Toni je komunikolog,pravi Madjar,a pritom perfektno prica i nas jezik ,naravno da poznaje gramatiku i naseg i Madjarskog jezika,ima svoju metodologiju rada,svoje tabele,koje ako ste vredni i radni,ako ponovite posle casa,jednostavno funkcionisu kao robot u Mercedesovoj fabrici... ;) Covek je strpljiv,normalan,saljiv izvanredan u svakom pogledu,jednostavno ce naci nacin da vam prenese znanje...
VAZNA NAPOMENA
Covek nije Skype prevara! Usao je u moju kucu,doneo mi poklon,seo za sto gde ja rucam!
Profesor Toni vas nikada nece zavlaciti sa pricama kako trebate da znate Madjarski na C1 nivou...Niti ce vas zavlaciti sa pricama kako sve to neko moze da sredi i kako ce vam tamo neko odgrizti nos...JEDNOSTAVNO CE VAM USADTII LJUBAV PREMA TOM JEZIKU! :) Zavolecete ga,naucicete puno o kulturi,pokupicete duh jezika,znacete i sta je "Tökéletes" zasto je u Madjarskoj nesto bundevasto...Znacete i sta je "Természetesen"... :) :D
Coveka su obrisali iz grupe na FB-u potpuno neopravedno,ali...Boze moj...Ni Isusa nece svi prepoznati... :) Neka moje iskustvo govori o njemu...Moj prvi susret sa Madjarskim na njegovom casu 18.9.2018. moja zakletva u Beogradu 5.9.2019. A koliko me je dobro naucio jezik da sve to uspem,ostavljam vama na procenu... :)
Kontakt sa njim:
https://www.facebook.com/madjarski.individualno/
(Bicu opsiran jer kapiram da svima treba SVEDOCANSTVO O USPEHU :) i sto vise informacija...)
Последње учитавање од MagyarTigris дана Уто Сеп 10, 2019 12:21 pm, учитано 2 пута укупно.

MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

Re: DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 9:26 pm

2.VOLJA I MOTIVACIJA DA STALNO I STALNO I STALNO UCITE.
Na zalost,ne postoji niko ko moze da vam levkom sipa u glavu znanje,bilo cega na ovom svetu,pa tako ni ovog prelepog jezika.Morate biti svesni da 75% ove price zavisi iskljucivo OD VAS!! Postavite sebi cilj,i onda krenite ka njemu...Ne skrecite sa puta,i ne osvrcite se ni levo ni desno...Jednostavno gazite.
Ja sam ovaj jezik ucio SVAKOGA dana po 6-7 sati dnevno,nepunih 6 meseci... :) Ali SVAKOGA dana. Vredno,marljivo i predano,imao sam cilj i isao ka njemu,nisam se osvrtao na glupe komentare,na one koji tvrde da ga znaju do B1 nivo ili kog vec....C4 ili koja vec tu sve slova postoje... :D Sirio sam svoj fond reci,pitao sve sto mi nije jasno,gledao filmove i serije,pokusavao da komuniciram na cetu preko interneta...U jednoj reci,davao sam 101% od sebe da ozivim taj jezik koji ucim... :) Da ga pustim u primenu...da naucim sto vise,da znam i kako se kaze spajalica i kako se kaze crep,i ako me se to ne tice,a isto tako i da odlicno znam sve ono sto me se tice...

MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

Re: DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 9:34 pm

3.VREME.
Nemojte da vas niko laze,kako treba da prodjete sva pitanja sa foruma,ili da dajete novac za svesku sa pitanjima...NEMA EFEKTA... :) Morate da znate da pricate,ja sam uz profesora Tonija,naucio da sklapam recenice sam,kada sam isao da predam,NI JEDNO pitanje nisam znao napamet,isao sam da cujem sagovornika,da ga razumem,i da sklopim svoj odgovor... :) Za to vam je potrebno vreme,da jednostavno posvetite od svakoga dana,naspram svojih mogucnosti,maximum ucenju...Rezultat ce doci sam,doziveo sam na sopstvenom primeru.
Ja sam svoj zahtev predao u martu,u Beogradu,a odgovor sam dobio posle 5 meseci i nedelju dana... :) Tada sam pricao u ambasadi i odgovarao na pitanja koja su sasvim normalna kada nekoga upoznajete,i odgovarao na 4 slike bez ikakvih problema...(Koga zanima moje iskustvo neka mi se javi u porukama.)

MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

Re: DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 9:37 pm

4.DOBRO POZNAVANJE SVOG JEZIKA.
Nemojte da pokusavate da ucite drugi jezik,ako pritom ne poznajete svoj sopstveni... :) Nije potrebno da se secate svega,od uciteljice,do danasnjeg dana,ali morate znati sta su imenice,glagoli,zamenice,pridevi,prilozi,padezi...
Последње учитавање од MagyarTigris дана Пон Сеп 09, 2019 6:44 am, учитано 1 пут укупно.

MagyarTigris
Поруке: 6
Придружен: Нед Сеп 08, 2019 6:36 pm

Re: DETALJNO UPUTSTVO kako do MADJARSKOG DRZAVLJANSTVA!

Порука од MagyarTigris » Нед Сеп 08, 2019 9:46 pm

5.VERA U SEBE.
Po forumima ,i na FB grupi ,srescete mnogo ljudi koji ce vam puniti glavu kako su navodno,mnogo toga naucili,kako su stigli do nekih ludih B2 nivoa,ali eto,svi su odvratni u ambasadama,vadice vam oci,mrzece vas zato sto ste dosli da predate papire...To je teska LAZ! Svi su krajnje ljubazni i normalni...Znam da je tesko da se u to poveruje,ali nemate zasto da imate cak ni tremu...Ako je neko i imao lose iskustvo,ubedjen sam u to,da ga samo verovatno nisu razumeli sta je hteo da kaze,iz nekog razloga (Mozda ne znanje,trema,strah...) za tim nema potrebe. :) Nemojte verovati ni pricama o utrosenom vremenu na ucenje...Neko bolje shvata,neko ne...Neko uci 5 sati,neko 2,neko zove ucenje i ucenje 20 minuta,pa onda uci 3 godine...Isto tako neko ne uci svakoga dana... :) JEDNO SAM DOZIVEO NA SVOJOJ KOZI
PROFESOR TONI+VELIKI I SVAKODNEVNI TRUD I RAD+MOTIVACIJA+VERA U SEBE I GLEDANJE SVOG POSLA=Uspeh!!
Ne mozete da POSTENO ovo ucite,a da ga ne zavolite...Iza toga stojim.

Пошаљи Одговор