Bračni drug i dete?

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
anadoroteja
Поруке: 1
Придружен: Уто Сеп 15, 2020 9:24 pm

Bračni drug i dete?

Порука од anadoroteja » Уто Сеп 15, 2020 9:39 pm

Molim za razjašnjenje uslova za dobijanje mađarskog državljanstva.

1. Ako neka osoba bude primjena u mađarsk održavljanstvo po pojednostavljenoj proceduri(zna jezik i ima pretke), da li njen bračni drug (sa kojim je u braku duže od 5 godina i imaju zajedničko dete) u svakom slučaju mora da polaže test jezika iako ima uslove po precima ili to ide po automatizmu?

2. da li dete može da dobije mađarsko državljanstvo samo po jednom roditelju i da li on ima bilo kakav intervju? čula sam da deca do 14 god.ne polažu a neko kaže da ipak stariju decu pitaju par pitanja. šta znači stariju?10,ili 13 godina? ili manje?

3. ako dete dobije recimo državljanstvo sa 7 godina a nema intervju, da li mora sa 14 godina da ide na intervju provere jezika, ili , kako sam negde pročitala ,da dete mora da ide na intervju tek 10 godina nakon sticanja državljanstva (u konretnom slučaju to bi bilo sa 17?)

4. da li je za odrasle obavezna provera zanja jezikana svakih 10 godina?


HVALA

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Bračni drug i dete?

Порука од cecili555 » Пет Сеп 18, 2020 11:43 am

Bracni drug mora da zna jezik bez obzira sto ispunjava uslove za drzevljanstvo,logicno.. nece pricati sa partnerom na Srpski u ambasadi, sto se dece tice ispod 14 godina nisu propitivali do sad jedino ako nisu promenili nesto, nazovite pa pitajte, sto se jezika tice potrebno je odrzavanje, sve i da sacuvate pasos prvih 10 godina, kako novi da izvadite ako neznate jezik? kasnije ili pre je problem.

MikiBG
Поруке: 6
Придружен: Пет Нов 27, 2020 9:15 pm

Re: Bračni drug i dete?

Порука од MikiBG » Пон Дец 21, 2020 7:52 am

Pozdrav,

Zanima me da li je neko ko je dobio državljanstvo, a u medjuvremenu se oženi i dobije dete, obavezan da to prijavi u konzulatu ili gde se već to prijavljuje? Mislim na neku zakonsku obavezu, a ne na našu slobodnu volju u smislu da posle može da bude problem da supružnik ili dete dobiju državljanstvo i slično.

Hvala unapred na odgovorima.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Bračni drug i dete?

Порука од cecili555 » Нед Јан 31, 2021 11:27 am

Treba porodicu prijaviti, pogotovo sto maloletno dete ima pravo na drzevljanstvo na osnovu roditelja, dok punoletna samostalno apliciraju na osnovu porodice..
Supruga nakon 5 godina braka moze da aplicira.

zokipa
Поруке: 3
Придружен: Уто Јан 24, 2023 11:34 am

Re: Bračni drug i dete?

Порука од zokipa » Уто Јан 24, 2023 11:42 am

Poštovanje svima.
Treba mi mala pomoć.
Postao sam mađarski državljanin u martu prošle godine. Deste dana pre dobijanja državjanstva porodila mi se supruga. Hteo bih za dete da predam dokumenta za dobijanje mađarskog državljanstva.
Zanima me da li i dete treba de se vodi na predaju dokumenata? Napominjem prvo sam dobio dete, a posle toga sam dobio državjanstvo. Dete ima godinu dana.
Unapred hvala.
Pozdrav svima.

Пошаљи Одговор