Oduzimanje Pasoša

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Forumas
Поруке: 7
Придружен: Суб Јун 23, 2018 10:56 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Forumas » Суб Мај 29, 2021 9:58 am

Miroslave da li ste uspeli da sacuvate drzavljanstvo

Abece
Поруке: 16
Придружен: Нед Јан 31, 2021 12:38 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Abece » Нед Јун 06, 2021 6:26 pm

Da, mnoge zanima i bili bi Vam zahvalni da nam kazete šta ste uspeli srediti i sa Mađarima i sa Nemcima. Nadam se da ste barem po jednoj osnovi uspeli ostati!

Boris
Поруке: 1
Придружен: Нед Авг 08, 2021 8:27 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Boris » Уто Авг 10, 2021 3:17 pm

I mene interesuje šta je gospodin Miroslav uradio, jer i mene čeka isto za 3 godine obzirom da sam zaboravio dosta. Ja sam po nacionalnosti polu madjar, ali to moze biti i loše jer će očekivati dobro znanje jezika. Ne bih voleo nikako da ostanem na vizi, pa sad početkom septembra predajem za austrijsko državljanstvo. I to sve zbog jezika.

morah
Поруке: 2
Придружен: Пон Нов 19, 2018 2:20 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од morah » Чет Дец 02, 2021 12:15 pm

Miroslav пише:
Уто Дец 08, 2020 8:17 pm
Da li znate nekog ko je ima sličan slučaj , a meni se desilo sledeće:
Ja i žena imamo pasoše od 2012 (tada nisu strogo proveravali nivo znanje ) . U nemačkoj smo od 2013. Pre mesec dana bili smo u madjarsku ambasadu u nemačkoj da prijavim rodjenje deteta, i pri tome su napravili u ambasadi zapisnik da nezadovoljavamo :oops: znjanje madjarskog jezika i morali smo dalje na nemackom .
I da će pokrenuti postupak oduzimanja drzavljanstva :| .

Da li se zna šta mogu da očekujem i koliko to sve traje? :?:
NADAM SE DA SE SVE SRECNO ZAVRSILO!!
vi , ostali ili advokat ,treba da jasno procita sta u madjarskom zakonu pise!! ostalo ne treba gurati u pricu.
a pise: bla bla da u roku od 10 godina, drzavljanstvo se moze oduzeti postupkom i ako se dokaze da je osoba: varala pri predaji dokumentacije i proveri jezika !!, znaci treba da vam dokazu da ste varali krivotvorili dokumenta ili da nste znali jezik, tada , a ne sada. moze 3 generacija madjara iz australije da doje po pasos i ne zna jezik, posle 10g isti status imate. u roku od 10g moraju da dokazu da tada niste znali jezik! znaci ako je sluzbenik tada napisao da vi znate jezik, i sada se vama to ospori,onda taj sluzbenik je saucesnik itd.

znaci nigde u zakonu ne pise: ako ne znas jezik ---> oduzece ti se drzavljanstvo i tacka.

tak
vi procesi nikom ne trebaju. uz to prilicneo realno je i cesto da ljudi koji su slabo znali jezik, posle 10g zaobrave i to malo.u ona vremena sluzbenici koji su "proveravali" jezik nisu bili za to obuceni, niti strucni! da se htelo znanje jezika utvrditi lako bi se to resilo u odgovarajucem institutu za strucnu proveru nivoa znanja jezika...itd...

Karolina
Поруке: 5
Придружен: Нед Мар 27, 2022 9:45 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Karolina » Нед Мар 27, 2022 10:31 am

Oi!Oi! пише:
Суб Јан 23, 2021 10:06 am
Veliki pozdrav Miroslave..da li možete da napišete gde ste bili tj u kom konzulatu( Minhen,Stugart,Duseldorf) ili baš direktno u ambasadi???..
Ne brinite ..uložite žalbu svakako i verute u uspeh ...ali je jaaako bitno da odmah krenete sa učenjem tj obnavljanjem jezika..
Pitanje ; sta se desava sa drzavljanstvom dece ako je roditeljima pokrenut proces oduzimanja istog???
ako vam nesto znaci info..cuo sam za slucaj coveka kome su u madjarskoj takodje podneli zahtev za oduzimanje ali je on odmah uz advokata isao na sud u madj..ali je ucio puno putem on line casova i spremao se da bude spreman za megdan(sud)..imali smo zajednicku profesoricu..sta je do kraja bilo moram proveriti pa cu vam javiti..
Hvala u napred za info
Isti problem imala u četvrtak u Minhenu.
Da li ste uspeli nešto povodom toga? Puno bi mi značio vas odgovor 🙏

richterns17
Поруке: 4
Придружен: Уто Апр 06, 2021 9:03 am

produženje pasoša

Порука од richterns17 » Чет Мар 31, 2022 9:25 am

Savetujem Vam da sa nekim prijateljem Mađarom ili Mađaricom odete na produženje isključivo u zapadnu Mađarsku, deo prema Austriji. Ja obavio. Niko me ništa nije pitao ni ispitivao. Ovi u Segedinu su idioti teški, prave čak problema i vojvođanskim Mađarima. Idite u Gyor ili okolinu.

Valentin
Поруке: 2
Придружен: Уто Мај 17, 2022 5:17 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Valentin » Уто Мај 17, 2022 5:19 pm

Gde si ti konkretno bio?

richterns17
Поруке: 4
Придружен: Уто Апр 06, 2021 9:03 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од richterns17 » Сре Мај 18, 2022 11:56 pm

Gyor. Opuštena atmosfera. Tako ih boli jaje... Ne znaju ni gde je Srbija.

Valentin
Поруке: 2
Придружен: Уто Мај 17, 2022 5:17 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Valentin » Пет Мај 20, 2022 5:46 pm

Proveri inbox 🙂

Пошаљи Одговор