Prijava braka i rodjenja deteta

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
mici87
Поруке: 7
Придружен: Нед Окт 25, 2020 11:27 pm

Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mici87 » Уто Дец 22, 2020 8:29 pm

Pozdrav svima, da li neko može da pošalje link sa formularima koji se popunjavaju za registraciju braka i prijavu deteta? Hvala unapred!

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mirno » Сре Дец 23, 2020 11:15 am

mici87 пише:
Уто Дец 22, 2020 8:29 pm
Pozdrav svima, da li neko može da pošalje link sa formularima koji se popunjavaju za registraciju braka i prijavu deteta? Hvala unapred!
Koliko znam nema linka sa formularima. Sada se najavis putem tel. i dajes svoj mejl na koji ce te oni posle tel. razgovora
kontaktirati i preko koga ces im, za pocetak, poslati fotokopije potrebnih dokumenata.
Informacije o tome imas na sledecem linku:

https://szabadka.mfa.gov.hu/page/anyakoenyvezes

mici87
Поруке: 7
Придружен: Нед Окт 25, 2020 11:27 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mici87 » Сре Дец 23, 2020 12:57 pm

U redu, hvala puno na odgovoru. ;) Mislim da ako se predaje u Madjarskoj da ipak postoje formulari.. Hvala u svakom slucaju.

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mirno » Сре Дец 23, 2020 3:38 pm

mici87 пише:
Сре Дец 23, 2020 12:57 pm
U redu, hvala puno na odgovoru. ;) Mislim da ako se predaje u Madjarskoj da ipak postoje formulari.. Hvala u svakom slucaju.
E to vec ne znam, ali to u pitanju nije bilo napomenuto. :)

mici87
Поруке: 7
Придружен: Нед Окт 25, 2020 11:27 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mici87 » Чет Дец 24, 2020 12:48 am

To ste u pravu :) u svakom slucaju ukoliko neko ima iskustva sa prijavom braka i deteta u Madjarskoj u skorije vreme i zna sta je sve od dokumenata potrebno, verujem da ce mnogima koristiti ako podeli svoje iskustvo. Hvala unapred ;)

mici87
Поруке: 7
Придружен: Нед Окт 25, 2020 11:27 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од mici87 » Нед Јул 10, 2022 4:20 pm

Pozdrav, tema je od ranije, ali kod mene i dalje aktuelna, jer jos uvek nisam prijavila brak i dete. Da li postoji neko ko bi podelio svoje iskustvo u vezi sa ovim procesom? Sta su pitali, koliko se ceka na izvode, gde ste predali papire i sl? Hvala.

AMS
Поруке: 2
Придружен: Пет Јун 24, 2022 12:33 pm

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од AMS » Уто Јул 19, 2022 4:07 pm

Ja sam to radila u Subotici. Brzo sam došla na red.
Stupiš u kontakt sa njima i oni ti pošalju šta treba sve da nabaviš. Jedino je cimanje sve da se prevede.
Detetove izvode i karticu sam dobila za 2 meseca, izvod iz MKV isto, a moje lične još čekam evo već četiri meseca.
Čula sam da ako ti treba hitno, da ideš u mađarsku.

zokipa
Поруке: 3
Придружен: Уто Јан 24, 2023 11:34 am

Re: Prijava braka i rodjenja deteta

Порука од zokipa » Уто Јан 24, 2023 11:42 am

Poštovanje svima.
Treba mi mala pomoć.
Postao sam mađarski državljanin u martu prošle godine. Deste dana pre dobijanja državjanstva porodila mi se supruga. Hteo bih za dete da predam dokumenta za dobijanje mađarskog državljanstva.
Zanima me da li i dete treba de se vodi na predaju dokumenata? Napominjem prvo sam dobio dete, a posle toga sam dobio državjanstvo. Dete ima godinu dana.
Unapred hvala.
Pozdrav svima.

Пошаљи Одговор