Pitanja na granici.

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
deluxe89ki
Поруке: 3
Придружен: Уто Јун 05, 2018 10:01 am

Pitanja na granici.

Порука од deluxe89ki » Уто Јун 26, 2018 4:13 am

Pozdrav društvo. :)
Hajde da ovde na ovoj temi pišemo naša iskustva sa graničnog prelaza u mađarskoj, šta su pitali i slično.
Da makar malo olakšamo onima koji nikada nisu još prelazili granicu sa mađarskim pasošem. :D

MikSar
Поруке: 3
Придружен: Пон Јул 23, 2018 9:54 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од MikSar » Сре Авг 29, 2018 8:14 am

Dobar dan i dovidjenja. -> pri izlasku iz Madjarske.

Dobar dan, da li imate cigarete ili alkohol, otvorite gepek, dovidjenja. -> pri ulasku u Madjarsku.

Nista traumaticno, bitno je da ne svercujes hahah

Pozdrav

Brica
Поруке: 2
Придружен: Нед Окт 07, 2018 10:28 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од Brica » Нед Окт 07, 2018 10:48 pm

Üdvözöljük, uram. Milyen volt az utazása külföldön?

Možda Vas jedino tako nešto pitaju... ;)

richterns
Поруке: 2
Придружен: Чет Нов 29, 2018 7:58 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од richterns » Чет Нов 29, 2018 8:05 pm

Ćao!
Živo me zanima jel ima i negativnih iskustava sa granice ili se zaista sve svodi na dobar dan i doviđenja i na ulazu i na izlazu?
Oduzimaju li pasoše na granici ako se zbuniš? Imaju li pravo na to? Jer još uvek iz Nemačke (gde radim zahvaljujući mađarskom pasošu) putujem preko Slovenije i Hrvatske, a voleo bih preko Mađarske jer sam naučio na to.

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од cape011 » Пон Дец 17, 2018 1:08 pm

Kakva su vam iskustva sa granice u Mađarskoj kada prelazite sa mađarskim, a kakva sa srpskim pasošem?
Jel imao neko nekakav problem?

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од Arhitekta » Уто Јул 02, 2019 5:57 am

Zdravo ljudi,

Jel' putovao neko skoro sa mađ. dokumentima, umeju li da intervjuišu pomalo na granici ili su standardna pitanja o boravku itd? Svakakvih sam se priča naslušao i nisam siguran više kako ići najbolje.

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од milan_ns » Уто Окт 29, 2019 7:31 am

Da dodam :)

Juce sam isao u Segedin.

Pruzam madjarski pasos (auto na srpske table).

Carinik: Alkohol, cigarete?
Ja: Nincs
Carinik: Kuda? - NA SRPSKOM
Ja: Szegedre... megyek vásárolni...
Carinik: U redu - NA SRPSKOM

Ukratko... boli carinika bas da li pricate madjarski...

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од milan_ns » Уто Окт 29, 2019 7:41 am

A da jos malo dodam...

Malo mi je bila misterija sa kojim pasosem se prelazi koja granica i ima li to ikakve veze... pa sam pitao i testirao... :D

Elem, u SUP-u u Novom Sadu su mi rekli da nema veze (tj da je svejedno) koji se pasos koristi pri prelasku granice.

Onda sam iz Srbije izasao sa srpskim pasose... u Madjarsku usao sa madjarskim... iz Madjarske izasao sa srpskim... u Srbiju usao sa madjarskim... dakle "najgori" scenario... i niko mi nista nije rekao... cak sam po izlasku iz Madjarske posto mi je vratio srpski pasos, rekao madjarskom policajcu da sam Madjar... i on kaze super, srecan put...

Dakle ne morate nositi 2 pasosa... izaberite jedan, bilo koji i kortistite taj.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од Arhitekta » Сре Окт 30, 2019 7:12 am

milan_ns пише:
Уто Окт 29, 2019 7:41 am
A da jos malo dodam...

Malo mi je bila misterija sa kojim pasosem se prelazi koja granica i ima li to ikakve veze... pa sam pitao i testirao... :D

Elem, u SUP-u u Novom Sadu su mi rekli da nema veze (tj da je svejedno) koji se pasos koristi pri prelasku granice.

Onda sam iz Srbije izasao sa srpskim pasose... u Madjarsku usao sa madjarskim... iz Madjarske izasao sa srpskim... u Srbiju usao sa madjarskim... dakle "najgori" scenario... i niko mi nista nije rekao... cak sam po izlasku iz Madjarske posto mi je vratio srpski pasos, rekao madjarskom policajcu da sam Madjar... i on kaze super, srecan put...

Dakle ne morate nositi 2 pasosa... izaberite jedan, bilo koji i kortistite taj.
Ovo je koristan savet, meni se smučilo da vucaram dva pasoša, a najradije bih samo sa ličnom kartom prelazio. Probaću sledeći put samo tako.

vlaovic
Поруке: 16
Придружен: Пон Јун 04, 2018 1:24 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од vlaovic » Суб Нов 02, 2019 9:30 pm

Ja sam putovao biciklom iz Subotice za Kiškunhalaš. To je nekih 80km tamo i nazad. Kada sam ulazio ništa me nije pitao, a kada sam se vraćao pitao me je gde sam bio i šta sam radio u Kiškunhalašu. Odgovorim izlet, razgledanje grada, rekreacija ...

Пошаљи Одговор