Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од cape011 » Уто Авг 30, 2022 11:59 am

Mislim da nisu vraćali na 10 godina, nego su samo produžili sa 10 na 20 god.

Ako možete da uzmete nemačko državljanstvo uradite to. mada ćete morati da se odreknete srpskog. Svakako će vam biti kasnije lakše i zbog granice i u buduće kada budete ponovo vadili nove pasoše ili bilo šta drugo. Pogotovu deci u budućnosti. Meni nije jasno zbog čega Mađarska ne toleriše one koji su naučili jezik na kursu. Ispunili su uslove, dovoljno su se potrudili. Ispade da treba do kraja života da učimo mađarski jezik i da ga obnavljamo... To je moguće jedino ako živimo tamo.

Interesantna bi bila situacija kada neko ko ima stalnu boravišnu dozvolu u nekoj EU zemlji, koja se dobija nakon 5 godina boravka i izgubi mađarsko državljanstvo. Da li bi mu trajni boravak u toj zemlji bio i dalje garantovan? Ili bi morao da je napusti?

asleradic
Поруке: 2
Придружен: Сре Феб 01, 2023 9:26 am

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од asleradic » Сре Феб 01, 2023 10:09 am

Dobar dan,

Vezano za osobe kojima je pokrenut postupak oduzimanja madjarskog drzavljnstva. Da li Vam je (nazalost) u konacnici i oduzeto drzavljanstvo i koliko je trajala sva ta agonija (vremenski).

Hvala.

asleradic
Поруке: 2
Придружен: Сре Феб 01, 2023 9:26 am

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од asleradic » Сре Феб 01, 2023 10:30 am

Karolina пише:
Пет Апр 15, 2022 10:40 am
perasinovic пише:
Нед Мар 27, 2022 5:44 pm
kako niste zadovoljili znanje jezika?koliko ga znate uopste?
Pa najgore je što ja znam Madjarski, ne baš perfektno ali znam da se sporazumem. Nego sam imala ogromnu tremu i frljala se sa padezima i po tome su videli da ja nznm dobro Madjarski.
I čovek je rekao da je pokrenut postupak za oduzimanje drzavljanstva, tada više nisam znala ni Madjarski ni Nemački ni Srpski.
Postavio mi je par pitanja na koja sam ne znam ni sama kako odgovarala jer sam bila jako uplašena. I rekli mi da čekam od 6 meseci do godinu dana odg dal ce mi biti oduzeto.
Ja sam pokušavala na sve načine da objasnim i na madjarski I nemački da ja zaista dugo nisam pričala I da znam madjarski samo sam uplašena mnogo.. Ali nije vredelo...🥺
Postovana Karolina,

Da li biste bili ljubazni reci da li Vam stigao i sluzbeni dopis o postupku ulaska u proces i sto se dalje dogadjalo ?

Hvala.

Adi_TM
Поруке: 9
Придружен: Пон Феб 06, 2023 9:31 pm

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од Adi_TM » Уто Феб 07, 2023 8:13 am

Hello everyone!
Sorry for writing in english.
I am from Romania, and have obtainted the hungarian citizenship a few years ago.
I wanted to ask if anyone has been stripped of their hungarian citizenship until now? (Any known cases?)
I am curious because this may affect many people, which obtained their HU citizenship as children, and can't speak hungarian as adults.
Thanks in advance.

quake84
Поруке: 6
Придружен: Пет Јан 28, 2022 2:32 pm

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од quake84 » Суб Феб 11, 2023 1:53 am

Adi_TM пише:
Уто Феб 07, 2023 8:13 am
Hello everyone!
Sorry for writing in english.
I am from Romania, and have obtainted the hungarian citizenship a few years ago.
I wanted to ask if anyone has been stripped of their hungarian citizenship until now? (Any known cases?)
I am curious because this may affect many people, which obtained their HU citizenship as children, and can't speak hungarian as adults.
Thanks in advance.
Dear Adi, there are number of cases. You can find them in Gazette ( MAGYAR KÖZLÖNY - https://magyarkozlony.hu/) search for "állampolgárság visszavonással". Government decisions to revoke citizenship unfortunatelly do not state the reason, nor any information on the date when citizenship was granted. I know personally for one case only. Citizenship was revoked 7 years after granting, when this person tried to register child in Embassy.

Adi_TM
Поруке: 9
Придружен: Пон Феб 06, 2023 9:31 pm

Re: Oduzimanje drzavljanstva 10 ili 20 godina rok

Порука од Adi_TM » Суб Феб 11, 2023 6:36 am

quake84 пише:
Суб Феб 11, 2023 1:53 am
Dear Adi, there are number of cases. You can find them in Gazette ( MAGYAR KÖZLÖNY - https://magyarkozlony.hu/) search for "állampolgárság visszavonással". Government decisions to revoke citizenship unfortunatelly do not state the reason, nor any information on the date when citizenship was granted. I know personally for one case only. Citizenship was revoked 7 years after granting, when this person tried to register child in Embassy.
Hvala, @quake84 !So they are indeed not playing when it comes to this subject...I wish they would treat the revocation of the many american ESTA travel authorization for hungarians born abroad, in the same serious way, as I haven't received a proper answer from any authority (But this is already off-topic).
Thanks again!
And good luck to everyone requesting the hungarian citizenship!!!

Пошаљи Одговор