Saveti za ucenje jezika

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Nikola127
Поруке: 9
Придружен: Пет Апр 28, 2023 8:42 pm

Saveti za ucenje jezika

Порука од Nikola127 » Пет Апр 28, 2023 8:48 pm

Pozdrav svima, vec neko vreme razmisljam da zapocnem proces dobijanja drzavljanstva, koliko sam shvatio prvo se madjarski uci dok ne budem mogao da podnesem prijavu samostalno na madjarskom jeziku, pa onda nastavljam da ucim do razgovora, pa onda zakletva (ispravite me ako gresim). Moje pitanje za vas je koliko dugo ste celokupno ucili jezik, i koliko vremena bi trebalo prosecnoj osobi da uci pre nego sto podnese prijavu? Zahvaljujem se unapred. :D

P.S.
Ako neko zna nekoga ko drzi casove u Novom Sadu molim Vas prosledite mi broj. :mrgreen:

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Saveti za ucenje jezika

Порука од Bartman » Нед Апр 30, 2023 4:12 pm

Sve zavisi koliko ti leže jezici, ali ja bi rekao da bi bio siguran da ćeš proći razgovor, uz pretpostavku da ga uopšte ne znaš (krećeš od nule) i da ćeš ga svaki dan raditi najmanje sat-dva i da ćeš pred razgovor raditi aktivno dva meseca svakodnevno po par sati, najmanje 2 godine.
Svakako ti savetujem da upišeš neku školu jer nije lak jezik i ako ga sam učiš biće ti veoma teško.
Takođe ako uspeš da nađeš negoga ko tečno govori da sa njim vežbaš nakon godinu dana učenja to bi ti bilo vrh.
U svakom slučaju pred razgovor poslednjih mesec dana ja ti savetujem rad sa privatnim nastavnkkom koji ima iskustva u spremanju ljudi za razgovor.

Пошаљи Одговор