"Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
marina987
Поруке: 2
Придружен: Чет Сеп 06, 2018 1:00 pm

"Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од marina987 » Чет Сеп 06, 2018 2:02 pm

Dragi forumasi...saborci.Imam jedno pitanje,sta mislite o "Centru za edukaciju i kreativni razvoj" iz Subotice??
Ako ih pozovete dobicete ponudu da Vam pomognu i prate vas od momenta kada predate zahtev do dobijanja pasosa...Prica je kao da ga sigurno dobijate,navodno u njihovoj pratnji idete u Madjarsku,tamo polazete jezik,dosta lakse jer,navodno u Beogradu i Subotici nema sanse,trazi se veliko znanje jezika,onda ista procedura oko zakletve,i onda jos jednom na slikanje i otisak prsta za pasos...Kao bajka...Dovoljno je da znate nesto,iz postovanja drzavi ciji pasos odnosno drzavljanstvo trazite... ;) Sve sto treba da uradite je da prodjete kurs Madjarskog kod njih,koji kosta oko 300e...Znaci ljudi pruzaju citavu uslugu,od pocetka do kraja,prevodjenje dokumenata,vode vas u Madjarsku,vade pasos umesto vas...itd itd...PRAVA BAJKA!
Pitam ovo zato sto ako tako moze,onda neka se niko ne muci drugacije,a ako ne moze,neka ne varaju ljude,i neka saborci znaju koga da se cuvaju.

Bole85
Поруке: 5
Придружен: Сре Сеп 12, 2018 9:15 am

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од Bole85 » Сре Сеп 12, 2018 9:40 am

Sto obecavaju nije bas istina, preskupi su a te fore sa malo ucenjem su davno prevazisli, naravno za sve ti dodatno jos naplate, a i one ne mogu da ti uticu na dobijanje ili ne dobijanje. Bolje za te pare da ides na pravi kurs i naucis lepo madjarski, i onda mozes sam da ides u madjarsku da predas papire.

Violeta
Поруке: 7
Придружен: Сре Мај 30, 2018 4:39 pm

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од Violeta » Чет Сеп 13, 2018 10:45 am

Ja imam samo reči hvale za njih. Sa njima sam naučila perfektno mađarski za 9 meseci i iz prve prošla razgovor u Subotici. Svima ih toplo preporučujem. Ljudi su fenomenalni. S tim da moram napomenuti da je meni cilj da perfektno znam, govorim i koristim mađarski jezik jer mi je znanje tog jezika nedostajalo, pa je učenje mađarskog trajalo tih 9 meseci sa njima. A što sam razumljivo sama nastavila dalje vežbati. Pretpostavljam da žele pomoći ljudima koji ne žele toliko dobro naučiti mađarski, i imaju neku opciju, ali sam sigurna da govore istinu, samo ih treba s punom pažnjom slušati.

atila
Поруке: 14
Придружен: Пет Јул 06, 2018 8:22 pm

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од atila » Пет Сеп 14, 2018 6:28 am

maddjarski ne moze da se nauci za 9 meseci jedino da si extra talenat za jezike ne mozes engleski kamoli madjarski sto je mnogo tezi jezik

Violeta
Поруке: 7
Придружен: Сре Мај 30, 2018 4:39 pm

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од Violeta » Пет Сеп 14, 2018 7:48 am

Naravno da talenat igra ulogu, ali što tvrde svi profesori, talenat je 5% , a 95% rad. Dokaz sam da se može naučiti. Volja igra najveću ulogu. Kada čovek ima volju, dobro se organizuje, i ozbiljno uči. Po mojoj divnoj profesorki bila sam spremna posle 6meseci, ali ja sam htela da budem sigurna da odmah prolazim i nastavila još 3 meseca.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од cocacolla » Пет Сеп 14, 2018 3:21 pm

Sto se tice centra za edukaciju mislim da su teski prevaranti i uzimaju mnogo vise para nego sto bi se potrosilo na "obicnog" profesora. Pri tom konstantno sire paniku da ce se ukinuti mogucnost dobijanja drzavljamstva i navlace stalno ljude na tu foru da ih upisu. Mojoj drugarici se izvesni Tomislav iz tog centra predstavio kao konzul u subotici i uzimao 50e po casu kao radio je s njom pitanja koja ce joj tamo postaviti. Neko nasedne neko ne. Sto se tice ucenja jezika zahteva ogroman trud. Ja sam pocela u aprilu 2017, i predala dokumenta uspesno u martu 2018. Na svako pitanje sam znala da odgocorim i sve sam razumela. Ali ucenje je bilo.svakodnevno po vise sati.

marina987
Поруке: 2
Придружен: Чет Сеп 06, 2018 1:00 pm

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од marina987 » Пет Сеп 14, 2018 6:59 pm

Hvala svima na odgovorima,cuvajte se centra za edukaciju i Tomislava Gaborovica,pokusace da Vas navuku i da Vam izvlace pare...

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од cocacolla » Суб Сеп 15, 2018 1:31 pm

Sad im je najnoviji fazon da obecacaju da ce da vam srede predaju u Crnoj Gori. To je sve naravno laz, ako ne znate jezik ne moze vam niko nista pomoci kad sednete ispred sluzbenika i krene razgovor. On je ranije nesto muljao dok su se mogli potkupiti sluzbenici za kafu i bombonjeru u pogranicnim mestima jos kad je pocelo sa dvojnim drzavljamstvom. Kada su razotkriveni svi su pohapseni jedino se taj Tomislav izvukao, sad je mislim u Becu i navlaci ljude. Cuvajte se dobro, nik nije ubrao pare na drvetu.

Milana26
Поруке: 2
Придружен: Сре Сеп 19, 2018 9:09 am

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од Milana26 » Сре Сеп 19, 2018 9:13 am

Pre nekoliko godina sam bila na grupnim casovima u Beogradu u centru za edukaciju, kurs je trajao 3 meseca i tvrdili su da prolazimo svi sigurno, jer covek poznaje konzula (?) pa ce sve lagano proci jer to rade vec neko vreme, odu u odredjeni distrikt u Budimpestu i tamo ih znaju. Naravno NIKO nije prosao od nas 40ak, toliko o tome. Nisu bili narocito skupi, ali vreme je bilo izgubljeno svakako.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: "Centar za edukaciju" istina ili prevara??

Порука од cocacolla » Сре Сеп 19, 2018 8:43 pm

Milana26 пише:
Сре Сеп 19, 2018 9:13 am
Pre nekoliko godina sam bila na grupnim casovima u Beogradu u centru za edukaciju, kurs je trajao 3 meseca i tvrdili su da prolazimo svi sigurno, jer covek poznaje konzula (?) pa ce sve lagano proci jer to rade vec neko vreme, odu u odredjeni distrikt u Budimpestu i tamo ih znaju. Naravno NIKO nije prosao od nas 40ak, toliko o tome. Nisu bili narocito skupi, ali vreme je bilo izgubljeno svakako.
Sad idu korak dalje pa se taj vlasnik pomenutog centra prdatavlja kao konzul licno. Da ima nekog zakona u ovoj propaloj zemlji takvi prevaranti ne bi smeli da se oglasavaju.Ali dobro je da je je neko to pomenuo da se sto vise ljudi upozori.

Пошаљи Одговор