literatura

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Animsaj
Поруке: 4
Придружен: Сре Јун 06, 2018 2:44 pm

literatura

Порука од Animsaj » Сре Јун 06, 2018 2:51 pm

Zdravo,
Iz kojih ste knjiga ucili ?

Da li imate mozda ona cuvena pitanja za intervju,htela bih da vezbam? Ako imate posaljite mi na mejl haljinicabojelila@yahoo.com :)

Ja ucim vise od godinu ipo, knjige SZIA JO NAPOT VISZLAT i iz knjige za studente 1.godine.
Mislim da mi dobro ide, barem mi se svidja to sto ucim za razliku od nekih :) Ali mi fali konverzacije. Uspela sam u Szegedinu da porucim u restoranu, da platim na kasi itd, ali kada brzo pricaju samo mi se iskljuci mozak.
Tako da, ako slucajno imate ta pitanja da vezbam,bilo bi fino :)

Mozemo i ovde malo da caskamo o ne znam, vremenu,putovanjima mozda?

magg
Поруке: 3
Придружен: Уто Јун 05, 2018 10:11 am

Re: literatura

Порука од magg » Сре Јун 06, 2018 8:53 pm

Lepesenkent 1. bolja je od drugih. Ako neko ima lepesenkent 2 i voljan je da podeli bilo bi lepo. Hvala

Nenadbs
Поруке: 2
Придружен: Чет Сеп 06, 2018 7:10 pm

Re: literatura

Порука од Nenadbs » Чет Сеп 06, 2018 10:05 pm

Meni su mnogo pomogle knjige Hallo itt Magyarorszag, Teach yourself Hungarian od Zsuzse Pontifex i Colloquial Hungarian. Sve mogu da se nadju u PDF formatu. Ako vam engleski nije problem ove poslednje dve proporucujem.

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: literatura

Порука од cape011 » Пет Сеп 07, 2018 8:21 am

Ovaj momak je englez, poliglota, naučio je solidan nivo mađarskog za 9 meseci, ali je boravio u Budimpešti. Inače govori i srpski.
Pratio sam njegove video klipove, ima i intervju na mađarskom o tome kako je učio. A u ovom videu je predložio 3 knjige za učenje pa pogledajte.

https://www.youtube.com/watch?v=xBfAZESO61g

sloba
Поруке: 2
Придружен: Суб Сеп 08, 2018 3:40 pm

Re: literatura

Порука од sloba » Суб Сеп 08, 2018 4:08 pm

SZIA JO NAPOT VISZLAT da li ima neko u pdf knjigu da mi posalje ili gde moze da se skine Hvala unapred....lugaja85@yahoo.com hvala:)

bane81
Поруке: 13
Придружен: Уто Јун 26, 2018 5:43 pm

Re: literatura

Порука од bane81 » Суб Сеп 08, 2018 6:21 pm

Na ovom sajtu na pocetnoj strani imate spisak literature u pdf formatu za ucenje madjarskog jezika i tu takodje imate SZIA JO NAPOT VISZLAT knjigu.

sloba
Поруке: 2
Придружен: Суб Сеп 08, 2018 3:40 pm

Re: literatura

Порука од sloba » Суб Сеп 08, 2018 8:23 pm

Knjiga “Szia jó napot viszlát” – link je skinut zbog pretnje tuzbom nekog Foruma iz NS koji izdaje knjigu, kako god, imate forum, privatne poruke, pametni ste, idemo dalje! -Mihailo 😉
Ako je vi vidite dajte mi molim vas link posto je ja ne vidim

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: literatura

Порука од cape011 » Пон Сеп 10, 2018 7:48 am

Moja preporuka je da knjigu kupite. Mislim da zajedno sa radnom sveskom košta oko 10 evra, sam udžbenik je oko 700 din.

Družićete se sa knjigom sigurno pola godine - godinu. Oćoravićete gledajući u ekran. Koštaće vas isto da je odštampate, a imaćete neku krš crno-belu štampu/ kopiju. Kad dobijete pasoš možete je prodati ili pokoloniti. Uvek će nekome da treba.

Preporučujem i ovu knjigu. Malo se teže nađe jer je stara. Potražite je na uličnim prodajama ili preko internet oglasa.

Geza Juhasz Janos Kovacs - Lako i brzo Mađarski

Слика Слика

olja
Поруке: 2
Придружен: Нед Сеп 16, 2018 12:10 pm

Re: literatura

Порука од olja » Нед Сеп 16, 2018 12:22 pm

Knjiga "Szia jó napot viszlát" na spskom u izdanju Foruma Novi Sad, nema. Kontaktirala sam izdavača, rekli su mi da nemaju i da će biti tek naredne godine. Našla sam neku pdf verziju ali mi fali CD sa audio zapisom. Ako neko ima nek pusti na pp link.

pibe
Поруке: 1
Придружен: Чет Окт 18, 2018 2:09 pm

Re: literatura

Порука од pibe » Чет Окт 18, 2018 2:17 pm

I mene isto interesuje literatura, posebno knjiga "Szia! Jó napot! Viszlát!", pokusao sam da je kupim ali je svuda rasprodata, i kod izdavaca.

Ako moze da se nadje u PDFu negde na netu molim da mi posaljete link.

Hvala.

Пошаљи Одговор