Intervju

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Intervju

Порука од Tihana » Уто Окт 09, 2018 9:53 pm

To sam cula da zakazuju na svakih 20 minuta :)
Znaci ti si pre mene... Gledaj da ih ne naljutis nesto pa da me takvi docekaju :D

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Intervju

Порука од Shonee98 » Уто Окт 09, 2018 10:01 pm

Potrudicu se da ti spremim teren hahahaha,koliko dugo ucis madjarski jel znas dobro?

Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Intervju

Порука од Tihana » Уто Окт 09, 2018 10:25 pm

Ucila sam ga oko godinu dana. Pre oko mesec dana sam otisla kod jedne profesorice madjarskog da me proveri i ona me je ubedila da zakazem. Ona kaze da znam i da mi sve zavisi od srece tog dana... E sad, videcemo...
Ti?

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Intervju

Порука од Shonee98 » Уто Окт 09, 2018 10:46 pm

Godinu ipo časovi kod profesorke madjarskog(radi u madjarskoj školi) i svaki dan pricanje sa babom i gledanje serija,crtanih,slusanje audio celu knjigu 'jó napot viszlát',a ti si isla na casove ili si ucila sama?

Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Intervju

Порука од Tihana » Уто Окт 09, 2018 10:54 pm

Nesto casovi, nesto sama... Uh koliko ti zavidim sto si imao sa kim da pricas madjarski u medjuvremenu :P Kod mene ga niko ne govori, pricam sama sa sobom ponekad 😁

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Intervju

Порука од Shonee98 » Сре Окт 10, 2018 9:23 am

Pa meni je bilo dobro jer je baba madjarica,profesorka,moja mama radi sa 7 8 madjarica,letos kad sam isao na more u smeni sam imao 3 madjarice jako prijatne zene j pricao sam cak i tamo,i onda je bolje da sa sto vise ljudi pricam svako drugacije prica,drugacije zna,nesto drugo pita i onda to ispadne super.Sad samo 24og da pokazem to sto znam i to je to

Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Intervju

Порука од Tihana » Сре Окт 10, 2018 9:53 am

Blago tebi :)
Ubice me trema, znaci nije mi dobro kad pomislim samo :lol:
Ja se nadam da me nece pitati gluposti jer stvarno ima materijala za pitanja na temu porodice...
Citam iskustva, pitanja tipa "8 zivotinja", "podigni desnu nogu", "koliko macka ima nogu". To su tako prosta pitanja al kad te neko tako iznenada pita...

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Intervju

Порука од Shonee98 » Сре Окт 10, 2018 12:19 pm

Ej videcemo za 14 dana hahaha pa cemo se čuti ovde ko je kako prošao :)

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Intervju

Порука од Shonee98 » Сре Окт 24, 2018 3:09 pm

Evo ovako:Imao sam zakazano u 15h usao sam kod sluzbenice tad i cekao na razgovor sa konzulkom do 4 i 15,u hodniku.Kod sluzbenice sve super sve lepo pitala ja sve lepo odgovorio.Ja ulazim kod konulke pitanja sj bila sledeca:
Ime
Prezime
Koliko godina imas(bez persiranja)
Sta je na slici(neka 2 vojnika stoje na njivi i tu lete patke)
Hobi(rekao sam pecanje)
Gde pecas?
Sa kim pecas?
Koliko cesto?
Sa kim pricam?
Koja je najveca riba koju sam uhvatio
Idem uvece ili ujutru na pecanje
Ko kuva u kuci
Sta je bilo za jelo juce
Zanimanja mame tate i brata
Odakle mi pare sa obzirom da nemam posao
Sta pricam sa babom o cemu
Kakvo je vreme sad
Zasto hocu madjarsko drzavljansto
-Ja sam rekao jer volim da putujem ona kao onako pita 'és?" Ja reko imam prijatelje u inostranstvu
Dajte mi licnu kartu ili pasos
Bilo je jos 2 3 pitanja ne mogu da se setim
Na sve sam dao odgovor ali na sve,naracno ne skroz gramaticki isoravno
Onda pitanje 'na sta pecam kukuruz ili glista'i da li ima ljudi koji pricaju madjaeski tu odakle sam ja
I onda mi je rekla kao mnogo vise treba da pricate sa babom
I posle vise nisam ni slusao,jer sam znao da ne prolazim
Tako da evo moje neko vidjenje,bez C1 jezika ne krecite i ne gubite vreme jer ovo sto oni traze nije B1,prebrzo prica da znate,šuška kad prica ne otvara usta uopste
Skace sa pitanja na pitanje
Video sam da namerno hoce da me sjebe jer joj je bio kraj radnog vremena,bukvalno je pricala kao navijena.Ne opustajte se kad odete kod sluzbenice jer ona prica sporo,lepo,jasno,ja reko sebi 'u super sve razumem' e kad sam usao kod ove video sam da nije sve tako super,jos ja sav srecan u cekaonici.Tako da ne preporucujem ljudima da gube vreme ako ne znaju skoro pa perfektno jezik jer trazi dlaku u jajetu.Toliko od mene,ne zelim da kazem da je sad kao nesto opasno.Jeste ona ljubazna smeje se ali vidi se da zna fore kako da zbuni.Jedna zena je bila pre mene bila je mozda 3 minuta i izlazi smeje se,ja reko kako je bilo kaze ma super cim je videla da znam pustila je.I ja sam usao onako smejao se da ne viei da sam uplasen ali dzabe,kad krene da prica to je strasno

Aleksaluka
Поруке: 5
Придружен: Нед Јун 03, 2018 7:56 pm

Re: Intervju

Порука од Aleksaluka » Сре Окт 24, 2018 5:58 pm

Gde si predao dokumenta?

Пошаљи Одговор