Dopuna podataka u MKR/MKU

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Filv
Поруке: 3
Придружен: Пет Нов 19, 2021 12:14 pm

Dopuna podataka u MKR/MKU

Порука од Filv » Пет Нов 19, 2021 12:21 pm

Pozdrav. Danas sam izvadio mamin izvod iz MKR, te babin i prababin izvod iz MKU. Kod mame stoje prazne stavke mesto i datum rodjenja roditelja, ali je unet njihov JMBG. Na babinom MKU takodje naravno stoji JMBG, te me zanima da li ima potrebe ici u mamino mesto rodjenja i cimati se da bi na mamin MKU uneli podatke o babi i dedi ili je dovoljno da se JMBG poklapa. Takodje, na babinom MKU u stavci "roditelji" ne stoji devojacko prezime prababe na koju se pozivam. Treba li i to dopuniti ili je dovoljno sto na prababinom MKU ne fale podaci, odnosno upisana su oba prezimena? Isto me zanima pri prevodu, da li je dovoljan pecat sudskog tumaca ili je potrebno jos nesto? Hvala!

cape011
Поруке: 47
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Dopuna podataka u MKR/MKU

Порука од cape011 » Пет Нов 19, 2021 12:50 pm

Ja bih savetovao da dopunite sve nedostajuće podatke. Jer ćete tako biti apsolutno sigurni da su vam dokumenta ispravna.
Dovoljan je samo pečat ovlašćenog sudskog tumača, tj. oni imaju proceduru obeležavanja, konac, pečat itd.

Filv
Поруке: 3
Придружен: Пет Нов 19, 2021 12:14 pm

Re: Dopuna podataka u MKR/MKU

Порука од Filv » Суб Нов 20, 2021 2:52 pm

Dakle, predaju se i originali dokumenata? Još razmišljam taj konac da skinem sa ovih već prevedenih dokumenata i original na srpskom da im ne šaljem... Hvala u svakom slučaju!

Пошаљи Одговор