Deda, i pradeda i prababa - mesto rodjenja

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
madjarica_2023_1915
Поруке: 1
Придружен: Пон Јун 05, 2023 9:03 pm

Deda, i pradeda i prababa - mesto rodjenja

Порука од madjarica_2023_1915 » Пон Јун 05, 2023 9:19 pm

Poštovani,

Zvala sam Mađarsku ambasadu u Beogradu, ali mi oni nisu odgovorili na pitanje važi li se deda (i pradeda, rođen 1892 i prababa, rođena 1897, oboje u istom mestu) rođen 1915. u Ličkom Petrovom Selu (pripada delu Lika-Krbava, na sledećoj mapi označeno kao "Petrovoselo ličko" http://lazarus.elte.hu/hun/maps/1910/go ... krbava.htm; Wikipedia (hu): https://hu.wikipedia.org/wiki/Li%C4%8Dko_Petrovo_Selo), kao najbliži predak koji bi me kvalifikovao za mađarsko državljanstvo. Pitam zato sada i ovde: da li ova karta znači da Ličko Petrovo Selo jeste u dozvoljenim teritorijama (našla sam je na ovom forumu)?

Da li onda samo pratim uputstva za dokumentaciju sa glavnog sajta, ili moram da im odštampam i ovu kartu na koju se pozivam? Je l' dovoljno da dam prevedena dokumenta samo za dedu, ili je bolje da upotpunim i sa dokumentima od pradede i prababe?

Hvala unapred svima i srećno!

Ana gard
Поруке: 1
Придружен: Чет Авг 10, 2023 6:19 am

Re: Deda, i pradeda i prababa - mesto rodjenja

Порука од Ana gard » Чет Авг 10, 2023 6:23 am

Poštovana,
Da li ste u medjuvremenu saznali nesto ili eventualno predali papire za Madjarsko drzavljanstvo?

Imam istu situaciju da su mi preci rodjeni na teritoriji Vojvodine, a pre 1921. godine.

Unapred hvala na odgovoru.

Pozdrav

HelenaAnna
Поруке: 11
Придружен: Чет Окт 19, 2023 10:38 pm

Re: Deda, i pradeda i prababa - mesto rodjenja

Порука од HelenaAnna » Сре Нов 01, 2023 7:16 pm

Ana gard пише:
Чет Авг 10, 2023 6:23 am
Poštovana,
Da li ste u medjuvremenu saznali nesto ili eventualno predali papire za Madjarsko drzavljanstvo?

Imam istu situaciju da su mi preci rodjeni na teritoriji Vojvodine, a pre 1921. godine.

Unapred hvala na odgovoru.

Pozdrav
Hi Ana
da li su vam prihvatili dokumentaciju?

Пошаљи Одговор