Ispitivanje porekla

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Válokköddé
Поруке: 7
Придружен: Уто Мар 05, 2019 11:01 am

Re: Ispitivanje porekla

Порука од Válokköddé » Уто Мар 05, 2019 11:33 am

Nina пише:
Пет Дец 07, 2018 8:03 pm
Postovana, i moja prabaka je iz Donjeg Miholjca, i po njoj sam trazila M drzavljanstvo. Meni su jako pomogli ljudi koji rade u HCIT ovoj kancelariji u Vojvodjanskih brigada 17 u Novom Sadu. Zbog rata dosta Hrvatske papirologije je spaljeno, moj put do dobijanja svih dokumenata je bio dug oko mesec ipo dana, ali sam na adresu kancelarije dobila krstenicu prabake. Gospoda koja rade tamo su pravnici, koji rade za UNIHCR, i imaju mogucnost da pozovu sve drzavne sluzbe dok ne nadju krstenicu i Vase poreklo, i ne verovatno to nisam platila ni jednog dinara samo dostavu krstenice na odredjeni broj racuna oko msm oko 25 hrvatskih Kuna.
Jos uvek nisam dobila M drzavljanstvo, samo u odbijaneci, i da sve odgovara propisima...deca i ja da apliciramo ponovo, jer nisam dovoljno znala jezik.
Poštovana,

možete li mi reći da li je u pitanju katolička krščenica ili pravoslavna krštenica i da li ste znali tačnu godinu rođenja Vaše prabake? Jer matične knjige kojima ja želim pristupiti kako bih našao svoju pretkinju su u Arhivi u Gospiću i pretraživanje osoba u međurazdoblju dátuma rođenja između 3 godine iznosi i do 600 kuna.
Hvala unapred

Пошаљи Одговор