Zamolima bih za pomoc.

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Lepotica311
Поруке: 4
Придружен: Пет Јан 18, 2019 1:05 pm

Zamolima bih za pomoc.

Порука од Lepotica311 » Пет Јан 18, 2019 1:14 pm

Dragi svi... Ucim Madjarski oko godinu dana,od nule,svakog dana,bez izuzetka oko 3,5h i imam osecaj da sam spremna ,i planiram uskoro da pozovem za predaju dokumenata....MOLIM VAS DA ME UPUTITE! Sta je najcesci scenario,posto svasta cujem??
1. Neko kaze:Najcesce prihvate papire,ako KOLIKO-TOLIKO znas madjarski i sve razumes na predaji dokumnenata,zovu na zakletvu,pa ispituju dodatno I TO DEBELO ISPITUJU.
2. Neko kaze:Ako ne znas najbolje,prihvate papire...pa cekas celu "rundu" (6-8meseci) pa stigne cuvena "odbijenica" pa sve od pocetka.
3.Neko kaze:Ne prihvate papire,nego kazu :"Dodjite za 3 meseca,ili dodjite za 5 meseci...ili za mesec..."
STA JE OD SVEGA TACNO?!?!?! Pokusajte da me razumete ,samo bih volela da znam,sta je najcesci scenario,i cemu da se nadam??

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Zamolima bih za pomoc.

Порука од milan_ns » Пет Јан 18, 2019 4:24 pm

Koliko sam ja informisan, sve sto ste izneli, iako zvuci kontradiktorno, tacno je.

Ne postoji sablon koji garantuje prolaznost, sem da naucite jezik do nivoa C1.

Nekad je moglo sa A1 (ili cak A0 hehe), ali sad treba bar A2 i dosta srece, ili B1 sa malo manje srece, ili B2 sa jos manje srece :D. Sa C1 sreca nije potrebna.

Vec neko vreme uzimaju papire svakome ko se pojavi, bez obzira na znanje jezika. Ja sam razmisljao da ako vidim da interviju prilikom predaje dokumenata ide po zlu, da odbijem da potpisem zahtev, cime bih ponistio aplikaciju i izbegao nepotrebno cekanje 6-9 meseci na odbijenicu. Nisam siguran kako bi osoblje konzulata reagovalo na ovo doduse :D

Пошаљи Одговор