Molim vas odgovore

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
vlaxi89
Поруке: 1
Придружен: Пет Апр 12, 2019 7:12 am

Molim vas odgovore

Порука од vlaxi89 » Пет Апр 12, 2019 7:37 am

Pre svega želim da se zahvalim osnivaču ovakvog foruma i svim članovima na pružanju i više nego korisnih informacija. Naime imam nekih nedoumica. Pročitao sam forum moguće je da sam nesto preskočio i unapred se izvinjavam ukoliko cu pitati nešto što je već neko pitao. Konkretno me interesuje moj status. Moj rođeni deda po ocu je Madjar. Moj otac je skoro izvadio Madjarski pasos nije ga imao. Bio je državljanin Srbije. Ja sa njim nisam u najboljim odnosima jer su se moji razveli kad sam bio još dete i to je nebitna stvar. E sad me konkretno interesuje kakva ja prava imam i da li postoji mogućnost da dobijem pasoš. Inače nosim Madjarsko prezime. Ako vam još neka informacija treba i više nego voljan sam da vam dam. Hvala vam svima unapred.

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Molim vas odgovore

Порука од frodo » Пет Апр 12, 2019 8:08 am

Ukoliko mozete da dokazete liniju do pretka koji je ziveo na području Austrougarske (cim vam je otac dobio pasos, znaci da mozete) imate pravo da aplicirate. Jedino sto morate doci do ocevog izvoda iz maticne knjige rodjenih (mislim da unazad izvode, za dalje pretke i ne morate ako je on vec madjarski drzavljanin, ali to proverite). Ukoliko ste priznati od strane oca, on vam za aplikaciju nije potreban, osim njegovog izvoda i eventualno izvoda koji vode do pretka rodjenog u trazenom periodu i na trazenoj teritoriji.

Пошаљи Одговор