Državljanstvo za osobe 14 do 18 godina

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
bili
Поруке: 2
Придружен: Чет Јун 21, 2018 7:17 am

Državljanstvo za osobe 14 do 18 godina

Порука од bili » Чет Јун 21, 2018 7:50 am

Poštovani forumaši, interesuje me sve oko ove teme iz naslova.

Na mnogo mesta ima opisano šta i kako za odrasle (preko 18 godina) i za decu do 14 godina, a za godine od 14 do 18 nisam uspeo ništa da nađem.

Naime, naše dete koje uskoro puni 14 godina zna mađarski, još uvek ne na nivou potrebnom za državljastvo (A2 po nekoj proceni), ali radimo na tome, dok mi roditelji ne znamo mađarski. Po poreklu i rođenju jedna baka i svi njeni preci su mađari.

Mene zanima da li dete može da konkuriše za državljanstvo i šta je potrebno za to. Ili prosto da čeka da napuni 18 godina i da onda "nastupa samostalno", jedino što se bojim je da u tih 4-5 godina, ne dođe do nekih promena zakona.

Molim, konkretne informacije ili link gde ima o ovome.

Dejan
Поруке: 1
Придружен: Суб Авг 11, 2018 12:21 pm

Re: Državljanstvo za osobe 14 do 18 godina

Порука од Dejan » Суб Авг 11, 2018 12:25 pm

I mene isto zanima ova tema. Da li ste uspeli nešto da saznate? Vidim niko do sada nije odgovorio javno :cry:

igor
Поруке: 2
Придружен: Сре Авг 22, 2018 3:52 pm

Re: Državljanstvo za osobe 14 do 18 godina

Порука од igor » Сре Авг 22, 2018 4:00 pm

Dete koje je navrsilo 14god. Predaje isto kao i odrasle osobe osim sto ne mora da pise biografiju.
Znaci treba da ispunjava sve uslove kao i bilo koja druga odrasla osoba i razgovoru treba da prisustvuju oba roditelja ili jedno od roditelja sa potvrdom o saglasnosti drugog roditelja.

bili
Поруке: 2
Придружен: Чет Јун 21, 2018 7:17 am

Re: Državljanstvo za osobe 14 do 18 godina

Порука од bili » Пет Окт 12, 2018 5:56 am

Bio sam malo odsutan...

Nisam ništa novo saznao na ovu temu, a nije da se nisam raspitivao.

Hvala na odgovoru!

Međutim, ovo otvara novo pitanje. Kako da roditelji prisustvuju razgovoru kada ne znaju mađarski? Da li će oni sa nama komunicirati na srpskom? Da li se prisustvo svodi na to da li smo mi kao roditelji saglasni da naše dete ima mađarsko državljanstvo?

Пошаљи Одговор