Moguca promena konzula u ambasadi

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Sale181
Поруке: 8
Придружен: Чет Авг 29, 2019 10:18 pm

Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Sale181 » Пет Јан 10, 2020 9:58 pm

Pozdrav svima,

Čuo sam da Rastko nije više u Ambasadi Mađarske u Beogradu, odnosno da je premešten u drugu zemlju. Izgleda da je iz Rumunije došla nova konzulka....zove se Katalin (da ne pišem i prezime).

Da li neko zna nešto o tome?

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од rumba09 » Чет Јан 16, 2020 3:55 pm

Mene je još u maju propitivala Dudar Fani, a i sada na Zakletvi u decembru.
Tako da sam samo nju viđao.

Sale181
Поруке: 8
Придружен: Чет Авг 29, 2019 10:18 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Sale181 » Чет Јан 16, 2020 5:47 pm

Hvala ti puno na odgovoru.

Kako je bilo na razgovoru sa njom?

Ja cu uskoro na razgovor, pa mi znaci svaka informacija.

P.S. Kad je bila zakletva?

Sale181
Поруке: 8
Придружен: Чет Авг 29, 2019 10:18 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Sale181 » Уто Јан 21, 2020 8:34 pm

Pozdrav,

Zaboravih da napisem....ako nije mesto ovde da mi malo opises tvoje iskustva sa intervjua napisi mi u PP. Moze i u deo o pitanjima na predaji dokumenata.

Jos razmisljam kada bih mogao da se izadjem za intervju, jer mislim da bih mogao jos malo da ucim i steknem jos sigurnosti, pa mi svako misljenje znaci.

Ako je slucajno neko bio kod nove konzulke Katalin neka napise svoje iskustvo.

Pozdrav

Jelena20
Поруке: 2
Придружен: Сре Мај 30, 2018 5:58 am

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Jelena20 » Чет Јан 23, 2020 9:08 am

Pozdrav. Ja sam prošle nedelje bila na razgovor i baš sam bila kod nove konzulke Katalin. Žena je skroz korektna. Veoma je ljubazna, prijatna, ne priča brzo i pitala me je samo pitanja vezana isključivo za moju biografiju. Jedno lepo i prijatno iskustvo.

Sale181
Поруке: 8
Придружен: Чет Авг 29, 2019 10:18 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Sale181 » Чет Јан 23, 2020 10:56 am

Hvala ti puno.

Ja se spremam bez obzira ko ce biti od konzula na intervjuu, ali svaka informacija znaci.

Jesi prosla, odnosno dobila pozitivan odgovor da cekas zakletvu ili slicno?

Jelena20
Поруке: 2
Придружен: Сре Мај 30, 2018 5:58 am

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Jelena20 » Пет Јан 24, 2020 6:38 am

Rekli su mi da očekujem odgovor za 6 meseci. Uzeli su papire i rekli da će mi odgovor stići na kućnoj adresi. Sada mi preostaje da se nadam pozitivnom odgovoru i pozivu za zakletvu.

Sale181
Поруке: 8
Придружен: Чет Авг 29, 2019 10:18 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од Sale181 » Пет Јан 24, 2020 6:26 pm

Razumem.

Cuo sam da obicno kazu da li si prosla ili ne, odnosno da li ces dobiti pozitivan odgovor.

Rekose mi neki ljudi koji su bili na intervjuu, a ima i na forumu, da su pitali konzula sa kojim su pricali i da im je rekao.

Ti nisi pitala?

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од rumba09 » Пон Мар 02, 2020 12:31 am

Sale181 пише:
Чет Јан 16, 2020 5:47 pm
Hvala ti puno na odgovoru.

Kako je bilo na razgovoru sa njom?

Ja cu uskoro na razgovor, pa mi znaci svaka informacija.

P.S. Kad je bila zakletva?
Zapostavih totalno forum, ako ti je kasno sa odgovorom, sorry :)
Dakle bio sam kod Dudar Fani.
Meni se činila prijatna i simpatična, no, brzo priča, baš. Pratim onako malo M1 vesti, brže priča od njih, da li namerno...
Prošao sam u maju kod nje, ali sam na Zakletvi naišao na "zid" isto kod nje pa mi je rekla da dođem ponovo, dakle, i sa Zakletve vraćaju, i to par nas laganica. Ja priznajem da sam znao slabije nego u maju, iz objektivnih razloga, da ne ulazim što nisam učio posle... Stroga i pravična, tako bih je ocenio.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Moguca promena konzula u ambasadi

Порука од cecili555 » Сре Мар 04, 2020 2:30 pm

Bila sam kod Dudar Fani u decembru 2019 nije me mnogo pitala cak ni biografiju da pricam i slicno, kratka pitanja nisam mozda desetak minuta bila i to vise oko popunjavanja dokumenata, dok konzul stavlja pecete potpise i dr.. prema meni je bila veoma ljubazna uzela je dokumenta rekla da ce odgovor da stigne do maja. juna pola godine.. da li sam prosla to ne znam, rekla je jos da se zakletva ne polaze u ambasadi vec na drugom mestu, bicu pismeno obavestena na kucnu adresu, rekla mi je da svakako nastavim i dalje sa madjarskim jezikom rekla sam naravno da hocu, posto sam i za dete predavala. po mojoj proceni znam madjarski na B1 nivou,razumem jezik u globalu da tako kazem.

Пошаљи Одговор