Koji su dokumenti potrebni ?

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Viva
Поруке: 2
Придружен: Пет Феб 21, 2020 10:47 pm

Koji su dokumenti potrebni ?

Порука од Viva » Пет Феб 21, 2020 11:14 pm

Szia mindenkinek..

Da li neko ima preciznu i 100% tacnu informaciju šta je potrebno predati-popuniti od dokumenata za HUN drzavljanstvo za BGD konzulat. Od kad su promenili Rastka svaki dan neka novost.
Predavao bi za sebe i svoje dete, oženjen Sam ali supruga nema uslov za predaju (nema predka) tako sa bi predao samo za sebe i dete (3god).

Ono sto je sigurno je da treba veza od predka do mene i posle za decu (izvod umrlih za babu, izvod rodjenih za mog oca, izvod rodjenih za mene, izvod rodjenih za dete, izvod vencanih (supruga i ja)) sve naravno prevedeno kod sudskog tumača za HUN jezik.

Ovlašćenje od supruge dato kod notara i prevedeno na HUN

E sad... ono sto me najviše interesuje i gde nastaje zabuna i oprečne informacije.

Születési adatlap (4 lista) popunjen za mene
Születési adatlap (4 lista) popunjen za dete (da li supruga šta potpisuje pre predaje i gde?)

Honosítási-vissza honosítási kérelem (10 listova) (da li supruga treba šta da potpise pre predaje I gde ?)

I sad glavna stvar...
Da li je potrebno predavati popunjen hazóssági adatlap za upis odnosno zabelezbu našeg braka u HUN sistem i da li supruga treba šta da potpise pre predaje I gde?

Procitao sam negde da sad treba i dete da se vodi u konzulat, treba li i supruga da ide jer je već dala ovlašćenje a i svakako ni rec madjarskog ne govori.
Još mi samo fali da mi u ale da ja prevodim njoj šta i kako treba :lol: :lol:

Hvala svima na odgovorima

bojana11
Поруке: 3
Придружен: Пон Феб 24, 2020 12:09 pm

Re: Koji su dokumenti potrebni ?

Порука од bojana11 » Пон Феб 24, 2020 12:12 pm

Mene isto zanima šta mi je potrebno, mama mi je dobila državljanstvo 2016 godine, neko mi kaže da mi je potrebno samo njeno državljanstvo i moj izvod iz matične knjige rođenih, a neko da moram da ponesem papire i od pradede i babe preko kojih je ona išla?

Пошаљи Одговор