Koji tacno izvodi su potrebni

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Colorama
Поруке: 2
Придружен: Сре Мар 10, 2021 1:55 pm

Koji tacno izvodi su potrebni

Порука од Colorama » Сре Мар 10, 2021 2:06 pm

Dragi forumasi,
Da li neko moze, molim Vas, da mi kaze koji se tacno izvodi predaju u Srbiji. Idem preko pradede. Koliko sam shvatila potreban je njegov izvod iz MKR, pa bakin MKR pa tatin MKR pa moj. Prijateljica koja je podnosila (i dobila) u Madjarskoj pre nekoliko godina mi kaze da je potreban i izvod iz Maticne knjige vencanih za sve (znaci pradeda sa prababom MKV, pa baba sa dedom MKV, pa tata sa mamom mojom MKV plus razvod jer su razvedeni i na kraju moj MKR). Da li je to nekome trazeno ili, da li je neko predavao tako ili je dovoljno predati samo izvode iz MKR za sve u liniji do mene?
Takodje, da li je neko predao izvod iz MKR (u mom slucaju bakin izvod) gde ne pise datum i mesto rodjenja njenog oca odnosno mog pradede na kog se pozivam? U Maticnoj sluzbi mi kazu da se to nekada nije upisivalo i da bih morala da odem u njeno mesto rodjenja da se to unese.

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Koji tacno izvodi su potrebni

Порука од cape011 » Пет Мар 12, 2021 5:09 pm

Nisu Vam potrebni izvodi iz matične knjige venčanih. Potreban Vam je Vaš Izvod iz MKR, od oca, bake i pradede. Možete koristiti i izvode iz matične knjige umrlih. Samo je važno da se na svakom izvodu lepo vidi ko je čije dete i da se vidi gde i kad je rođen predak na koga se pozivate.
Ja sam popunio nedostajuće podatke u izvodu za dedu. NIje bilo upisano kada je prababa rođena. To se radi samo u opštini rođenja te osobe. Ne znam da li bi bio neki problem da nije upisano, nisam hteo da rizikujem. Vama isto savetujem. Samo znajte da neće u svakoj opštii da Vam daju da sami tražite izmene.Tačnije, ako želite da menjate (dopunite) izvod za baku, moraće njeno dete da traži to.

Colorama
Поруке: 2
Придружен: Сре Мар 10, 2021 1:55 pm

Re: Koji tacno izvodi su potrebni

Порука од Colorama » Пон Мар 15, 2021 2:06 pm

Hvala puno na odgovoru.
Da, ne bih ni ja rizikovala vec bih pokusala da to dopunim sve. Problem je (ili mozda ne) sto su i baka i tata preminuli, dakle ja bih svakako morala da trazim to za njih, osim mene nema ko drugi (nema vise naslednika sa te strane). Nadam se da nece biti problema da se to sredi. Hvala jos jednom na odgovoru, prvenstveno mi je bilo bitno ovo za MKV jer ne baratam svim podacima oko toga, a opet, nazalost, nemam vise koga ni da pitam za to.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Koji tacno izvodi su potrebni

Порука од Arhitekta » Нед Мар 21, 2021 1:52 pm

Pozdrav Colorama,

MKR, MKV i MKU imaju istu zakonsku važnost, te ukoliko nemate MKR ili MKV od nekog pretka, dovoljan je i MKU npr.
Nema potrebe da imate MKV, MKR i MKU za svakog od predaka :) Važno je da se kroz MKR, MKV ili MKU napravi jasna linija od vas do pradede.
U većini slučajeva, službenici uzimaju samo jedan izvod za pretka, a suvišne vam ostavljaju.

Пошаљи Одговор