Vreme čekanja u procesu

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
HelenaAnna
Поруке: 11
Придружен: Чет Окт 19, 2023 10:38 pm

Vreme čekanja u procesu

Порука од HelenaAnna » Чет Окт 19, 2023 11:13 pm

Pozdrav svima!
Potpuno sam nova na forumu i pokušavam da prikupim što više informacija o postupku.
Za početak mi treba info koliko se čeka na zakazivanje termina za intervju i koliko se čeka na odluku nakon intervjua.
Počela sam da učim jezik pa me zanima koliko je otprilike vremena potrebno za usvajanje potrebnog nivoa znanja i kada bi bilo najbolje podneti prijavu.
Jezici mi dobro "idu" ali na žalost nisam učila madjarski mada sam imala priliku za to u porodici. :(

Stefan
Поруке: 4
Придружен: Пон Јун 18, 2018 8:50 pm

Re: Vreme čekanja u procesu

Порука од Stefan » Пон Окт 23, 2023 10:12 pm

Kad zakazes dobijes intervju za oko mesec dana. A na odluku nakon intervjua moze da se ceka i do godinu dana, a moze biti i nakon 6 meseci, tako da bih rekao neki ocekivani period za odgovor je oko 9 meseci.
Srecno!

HelenaAnna
Поруке: 11
Придружен: Чет Окт 19, 2023 10:38 pm

Re: Vreme čekanja u procesu

Порука од HelenaAnna » Сре Нов 01, 2023 5:29 pm

Hvala, Stefane :)
BTW- koliko dugo ti je trebalo da naucis jezik do prihvatljive granice? Ja sam baš u frci :shock:

Stefan
Поруке: 4
Придружен: Пон Јун 18, 2018 8:50 pm

Re: Vreme čekanja u procesu

Порука од Stefan » Чет Нов 16, 2023 10:16 pm

Nema na čemu. Obično treba oko godinu, dve od nule da se uči kad se neko potrudi. Ja nisam u frci uopšte pa sam otegao na malo duže.
Inače je ovako kao meni najlepše i na neki način opušteno skroz, uzima se državljanstvo zbog pasoša koji daje lakša putovanja i uopšte ne planiram da se selim iz Srbije :D
Sve najbolje ti želim!

HelenaAnna
Поруке: 11
Придружен: Чет Окт 19, 2023 10:38 pm

Re: Vreme čekanja u procesu

Порука од HelenaAnna » Нед Нов 19, 2023 12:03 pm

Stefan пише:
Чет Нов 16, 2023 10:16 pm

Sve najbolje ti želim!
I ja tebi! :)

(meni sad "dodje" da se obracunam sa dedom i ocem jer me nisu ucili na vreme) :lol:

Пошаљи Одговор