Predata dokumenta

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Predata dokumenta

Порука од Paki » Чет Јул 26, 2018 2:22 am

aleksandar пише:
Сре Јул 25, 2018 2:09 pm
Samo opšti podaci i koji papiri su predati, koliko se ja sećam.
Ako je konzul nesto napisao vezano za vasu predaju dokumenata onda bi trebalo pisati na tom papiru. Ako je zadovoljan i nista nije pisao u napomenu onda na tom papiru pisu samo dokumenti koje ste predali.

atila
Поруке: 14
Придружен: Пет Јул 06, 2018 8:22 pm

Re: Predata dokumenta

Порука од atila » Чет Јул 26, 2018 7:50 am

mani je napisala da na jednom dokumentu nedostaje potpis supruznika i rekla mi je da taj obrazac posaljem njoj brzom postom sledeceg dana i to je napomenula nista vise

Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Predata dokumenta

Порука од Paki » Пет Јул 27, 2018 7:41 am

Moj prijatelj je predao dokumente ali nije znao dovoljno dobro mMadjarski i na tom papiru mu je pisalo pod stavkom 9 ili 10 da je konzul pisao nesto na 6oj stranici.

budisavcan
Поруке: 5
Придружен: Сре Авг 01, 2018 9:26 am

a sta mi sto smo osudjivani u srbiji ?

Порука од budisavcan » Пон Сеп 24, 2018 8:07 am

Sta je potrebno od papira - iz Suda ili iz MUPa ?

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Predata dokumenta

Порука од frodo » Пет Сеп 28, 2018 5:13 am

Juce sam po drugi put bio u Beogradu da predam papire. U 14h vise nas je imalo termin, usli smo i onda su nas redom prozvali. Prvo sam isao na salter kada su me prozvali, predao sve papire, dao licnu kartu kada je sluzbenica trazila, potpisao sve sto je trebalo i onda mi je samo rekla, da ce razgovor biti obavljen kasnije sa konzulom i da cekam u cekaonici. Cekao sam oko sat vremena i onda sam ponovo prozvan, usao sam kod konzulkinje i ispitivanje je trajalo par minuta.

Kako se zovete?
Dajte licnu kartu ili pasos, ono sto se davali na salteru.
Kada i gde ste rodjen?
Címe se bavite?
Da li pricate madjarski sa roditeljima?
Kako idete na posao? Svojim kolima? Koliko traje put (km i vremena)?
Da li volite svoj posao i kako ste bas to izabrali?
Gde pricate i sa kim jos madjarski?

Nakon toga je rekla da ce zakletva biti za 6 meseci, ne tu gde trenutno razgovoramo i to je to, viszlát - viszlát.

Moram jos da napomenem da sam davao malo duze odgovore i da su pitanja uglavnom bila pod pitanja, ja pricam, a ona je ubacivala po jednu rec (npr. ja pricam cime se bavim i kako putujem na posao, a u toku mog odgovora usledi Kolima? Ja odgovorim, onda pitanje Vasim?)

Eto, nadam se da ce nekome biti od koristi.

Darko
Поруке: 2
Придружен: Уто Јан 15, 2019 9:04 pm

Re: Predata dokumenta

Порука од Darko » Чет Јан 17, 2019 5:34 pm

Molim Vas,treba da zakazem ponovo razgovor u ambasadi u Bg,posto sam pre dve godine dobio odbijenicu pa se iskreno nisam ni trudio vise da ucim madjarski a i razocarao sam se bio.Posto me je supruga molila i ubedila i naredila da ponovo ucim madjarski interesuje me koja su sad pitanja aktuelna i koliko se ceka na zakazivanje i molim vas da li treba opet izvode predaka da vadim i prevodim ili samo moj izvod???
Molim Vas pomozite....

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Predata dokumenta

Порука од Toni » Чет Јан 17, 2019 8:08 pm

Darko treba ti opet sve izvode prevedene na madjarski jezik a mozes koristiti i stare sigurno ako ih imas u Subotici ide brze zakazivanje oko tri nedelje a u Beogradu duplo vise e pitanja su klasika plus trik pa kakva sreca te zadesi :oops:

Darko
Поруке: 2
Придружен: Уто Јан 15, 2019 9:04 pm

Re: Predata dokumenta

Порука од Darko » Пон Јан 21, 2019 6:22 pm

:geek:Molim Vas hoće li mi neko navesti koja su trik pitanja.Ljudi pomozite ako ovoga puta opet dobijem odbijenicu.Ima da se bacim u depresiju.

Пошаљи Одговор