Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
mixa
Поруке: 2
Придружен: Сре Мај 30, 2018 4:43 pm

Pitanja na predaji dokumenata

Порука од mixa » Сре Мај 30, 2018 4:46 pm

Zdravo,
mozete li napisati sta su vas pitali na predaji u Beogradskoj ambasadi,ko je skoro predavao?
Hvala.

Zoran
Поруке: 4
Придружен: Сре Мај 30, 2018 3:18 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Zoran » Сре Мај 30, 2018 7:25 pm

Razgovor sa konzulom ili saradnikom moze da ide nekim normalnim tokom vezano za dokumenta ,a pored toga uglavnom idu pitanja vezana za posao,porodicu,slobodno vreme itd itd itd ....Trudi se da ucis sto vise jer nece biti na odmet,a dosta igra ulogu i sreca.Zavisi kako je raspolozen onaj sa druge strane!Srecno!

gruja
Поруке: 7
Придружен: Чет Мај 31, 2018 6:02 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од gruja » Чет Мај 31, 2018 6:06 pm

:D Nemam ideju zasto ali vidim da je forum unistio svaki vid komunikacije na ovom sajtu .Nazalost vratili smo se na pocetak umesto da poboljsamo ovo.Inace danas dobih preporuceno pismo iz bgd doduse nisam preuzeo jer nisam bio kuci verovatno je odgovor na zahtev za drzavljanstvo sa intervjua 21.11 u bgd .Ima li neko ideju da li i odbijenice moraju da se potpisu kao preporuceno pismo ili samo stigne kao pismo obicno.Javljam kako sam prosao

Mihailo
Site Admin
Поруке: 10
Придружен: Уто Мај 29, 2018 5:45 pm
Место: Obrenovac
Контакт:

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Mihailo » Чет Мај 31, 2018 8:59 pm

Полако, кренуће форум, људи су код нас тешки, свака промена им смета.

Мораће да комуницирају.

Или неће, видећемо :)

Karakondzula91
Поруке: 1
Придружен: Пет Јун 01, 2018 12:22 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Karakondzula91 » Пет Јун 01, 2018 12:27 pm

Evo da podelim svoje iskustvo sa vama. Juce sam predao dokumenta u ambasadi u Beogradu.
Ovo je bio drugi put. Prvi put su me odbili.
Prvo me je pitala odakle dolazim i cime se bavim. Rekao sam joj da je se secam od proslog puta.
Pitala me je koliko dugo ucim jezik i onda je pocela:

Koliko ima godisnjih doba
koliko macka ima nogu
podignite desnu ruku
stavite je na sto
ustanite
koje je najhladnije godisnje doba
koje vam je boje majica
Da li imam planove za leto
koja mi je omiljena grupa
da li sam prosli put sam dosao ili sa savezom na konzularni dan
Na kojoj opstini zivim
koji mi je postanski broj
kakav je gradski prevoz u beogradu
Sta mislim sta je potrebno za srednji nivo jezika
devojacko prezime majke
sta radite posle posla
opisite jedan vas dan kada ste na odmoru/letovanju

Na kraju sam se samo zbunio kada mi je dala papir koji je odstampala i rekla mi da proverim da i je dobro upisala ime i prezime. Nije mi bilo jasno pa sam je zamolio da ponovi. Ponovila je, tj rekla je drugim recima, vrlo razgovetno i onda sam razumeo.

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од BiT » Уто Јун 05, 2018 8:14 pm

Hvalaaaa za forum!!!

Mihailo
Site Admin
Поруке: 10
Придружен: Уто Мај 29, 2018 5:45 pm
Место: Obrenovac
Контакт:

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Mihailo » Чет Јун 07, 2018 6:55 pm

Nema na cemu, cas posla! ;)

Forsticia
Поруке: 1
Придружен: Пет Јун 08, 2018 5:58 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Forsticia » Пет Јун 08, 2018 6:08 pm

Pozdrav svima,

da li može neko da mi pomogne, da li dokumenta koja se predaju moraju biti ne strija od 6 meseci?
Npr, izvodi MKR i MKU....odnosno da li mogu biti izvađena dokumenta od prošle godine?
Pretpostavljam da to već negde piše, al nešto ne nalazim.. :roll:
Hvala, unapred!

Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Pozdrav » Сре Јун 13, 2018 1:57 pm

Mogu da budu i starija od 6 meseci.
Pozdrav!

Sonja
Поруке: 1
Придружен: Пон Јул 02, 2018 10:01 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Sonja » Пон Јул 02, 2018 10:47 am

Pozdrav,
Zelela bih da podelim svoje iskustvo u vezi sa predajom dokumenata za drzavljanstvo, posebno radi svih vas koji tek planirate da idete na razgovor. Meni licno je ovaj sajt puno pomogao kroz informacije i iskustva koja su ljudi delili.
Inace, jezik sam krenula da ucim od nule, jer mi niko u porodici ne govori madjarski. Ucila sam sa prijateljicom (koja je inace prof. madjarskog jezika) tri puta sedmicno preko skypea, a pocela sam novembra 2017. Mesec i po dana pre predaje dokumenata sam namenski provela medju Madjarima da bih jos vise utvrdila gradivo. Jednostavno nisam htela nista da prepustim slucaju, pa sam sa svoje strane ucinila sve sto sam mogla. Savladala sam jezik za nepunih 8 meseci, ali sam ucila svaki dan bez izuzetka po dva sata, a nekad i vise.
Dokumenta sam predala u Segedinu u Tesco-u, bez prethodnog zakazivanja. Samo odete tamo, uzmete broj i cekate svoj red. Sluzbenik je bio jako ljubazan i korektan, pitao je kako mogu da vam pomognem i onda je krenuo sa proverom dokumenata. Pitanja koja mi je postavio nisu bila komplikovana: na osnovu koga trazite drzavljanstvo, kada vam je rodjen predak, da li vam je predak sa majcine ili oceve strane, da li vam neko u porodici govori madjarski, da li je neko iz porodice vec predao za drzavljanstvo, pricajte malo o sebi, da li zelite promenu imena, u prevodu vam je u imenu navedeno slovo Y, a u originalu stoji slovo J (to je samo prokomentarisao, nije pravio problem). Drugih pitanja nije bilo. Dao mi je da popunim formular za madjarski izvod iz maticne knjige rodjenih, usput je pricao i obavestavao me koliko traje procedura, da cu dobiti poziv iz Budimpeste za 6 meseci radi zakletve, da vidi da sam naucila jezik i zato ce mi uzeti dokumenta i da je sve u redu. Sve to je trajalo pola sata, a jedina stvar koja je bila otezavajuca je to sto je bila veca buka nego sto sam ocekivala, pa sam dva puta morala da ga zamolim da ponovi svoje izjave jer ga nisam dobro cula. Taj salter je bio do samog prolaza u Tescu gde su ljudi cirkulisali, otuda i buka. Imala sam srece da me je obavestio da sam prosla intervju i da mogu da cekam poziv na zakletvu. Dao mi je da se potpisem na 4 mesta, a ispred svakog potpisa da stavim zvezdicu i skracenicu JOV. To je sve. Sada mi preostaje da odrzavam madjarski i da cekam kraj godine.
Moj savet, ucite jezik sto vise mozete, dok ne budete sigurni da cete razumeti ono sto vam se govori, posebno sto u Segedinu imaju malo drugaciji akcenat koji ce vam u pocetku biti cudan. Ne izrazavaju se jednostavnim jezikom, govore malo komplikovanije. U principu, nista strasno ako ste vec koliko toliko savladali jezik. Ako imate nekog ko moze poci s vama i ko govori madjarski, a idete u Segedin, povedite ga da vam pomogne ako negde zapne, nece ga oterati. To je bar moje iskustvo. Sa mnom je krenula prijateljica, s tim sto stvarno nije bilo potrebe da ona pomaze jer je sve islo kako treba. Za mesto zakletve sam navela Suboticu, pa cemo videti kako ce proci i to iskustvo. Za sada, hvala Bogu, sve je proslo dobro i to iz prvog puta.
Samo napred i ne odustajte! Trud se isplati!

Пошаљи Одговор