Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од mari.ja » Чет Авг 16, 2018 10:26 pm

Pozdrav svima!
Evo da podelim svoje iskustvo.Naime meni ce ove godine biti treci put da predajem za drzavljanstvo.
Ja predajem u Novom Sadu u kancelariji koju imaju tamo,inace nisam iz NS.Tamo dolaze ljudi iz Subotice,tacnije nihovog konzulata.
Prvi put sam pre dve godine ucila i predala papire,ali me je pojela trema pa sam se jako uplasila i vecinu razgovora precutala sto je sledilo odbijanjem. :mrgreen:
Medjutim prosle godine sam se zaista trudila i zaista pricala jezik sa dve zene na razgovoru, od kojih je jedna bila konzularka.Inace stalno dolaze drugi ljudi ne budu isti.
Jedno pitanjce nisam razumela sto sam se izvinula na madjarskom,rekla je da je sve u redu.. i da sad ide samo procedura potpisivanja dokumentacije.Ja sam zaista bila ubedjena da ce me prihvatiti...medjutim u Maju ove god mi stize odbijenica.Nazalost to me je bas obeshrabrilo! ucila sam zaista i dan i noc kuci pricala sa bakom no eto..Sad cu predati treci put i nadam se da cu uspeti ovaj put!
A da zaboravih, prve godine su jako bili strogi ispitivali su sta daje krava,sta je pas coveku,koje boje je zirafa,sta se dobije od svinja..i svasta nesto.Zaista je bilo tesko.Prosle godine su pitali uglavnom sve o sebi sto bi te inace neko pitao, ko prica madjarski u porodici ? gde ga ucis ? da li roditelji pricaju? kakvo je vreme napolju? Cime se bavis i gde radis ? ..
Nadam se ove godine da cu imati srece i da ce me ovaj put prihvatiti!

Aleksandra
Поруке: 3
Придружен: Нед Авг 19, 2018 9:28 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Aleksandra » Нед Авг 19, 2018 12:53 pm

mari.ja, kada je konzularni dan u NS?

Viktorija
Поруке: 9
Придружен: Нед Јун 24, 2018 2:44 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Viktorija » Сре Авг 22, 2018 3:20 pm

Sonja, vidim da ste vi predali papire u Segedinu, znaci tamo nema zakazivanja, dodjete bilo kada, predate papire i obavite intervju? Ako je jos neko tamo predavao molim da napise svoje iskustvo!! Puno srece svima, ja sad planiram da predam 4.put :)))

bane81
Поруке: 13
Придружен: Уто Јун 26, 2018 5:43 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bane81 » Сре Авг 22, 2018 5:06 pm

Viktorija gde predajete, Subotica ili Beograd?

Viktorija
Поруке: 9
Придружен: Нед Јун 24, 2018 2:44 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Viktorija » Сре Авг 22, 2018 8:03 pm

Ja sam mislila da ovog puta predam u Segedinu, zato sam bas i pitala da li se zakazuje ili odete bilo kada..

bane81
Поруке: 13
Придружен: Уто Јун 26, 2018 5:43 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bane81 » Сре Авг 22, 2018 8:23 pm

A gde ste predavali do sada? Ovo oko szegedina ne bih znao da vam kazem ali iz iskustva ostalih clanova mislim da tamo nema zakazivanja. Srecno i sve najbolje.

Viktorija
Поруке: 9
Придружен: Нед Јун 24, 2018 2:44 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Viktorija » Сре Авг 22, 2018 8:50 pm

Dva puta sam bila na konzularnim danima u Temerinu, u tom trenutku mi je to bilo najblize pa sam zato tamo isla, a treci put sam predala u Beogradu. Sva tri puta su mi papiri uzeti i cekala sam na odgovor svaki put oko osam, devet meseci. Sad planiram ili u Suboticu ili u Segedin, mislim da cu ipak do Madjarske pa da vidim malo kako to tamo izgleda :) hvala puno na lepim zeljama, i ja svima zelim puno srece, ja vec 4 godine pokusavam i nikako da dobijem poziv na zakletvu.. jezik znam po oceni moje profesorke na b2 nivou, sledece nedelje idem do madjarske kancelarije da ih zamolim da mi pregledaju sve papire kompletno da se uverim da nije u njima neki problem, mada mi je pre 4 godine receno da je sve u redu. Puno pozdrava za sve, vi koji ste predavali u Segedinu ili negde drugde u Madjarskoj pisite iskustva!!!

djox
Поруке: 1
Придружен: Пон Окт 29, 2018 11:37 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од djox » Пон Окт 29, 2018 11:57 am

Cao, imam pitanje..u aprilu ove godine sam obavio intervju u Segedinu i receno mi je da ce odgovor stici kroz 6 meseci od dana predaje posto je sve proslo kako treba. Pisao sam vec ovde o predaji dokumenata i nadao sam se pozivu na zakletvu (naveo sam Segedin kao mesto gde bih zeleo da obavim zakletvu), ali mi je stigao poziv za dodatne provere u ambasadi u Beogradu. Odgovorio sam im i zakazali su mi termin krajem sledeceg meseca. Mene sad interesuje sta to znaci? Iskren da budem, nisam se nesto pretrgao od ucenja nakon predaje, pa se plasim da mi to znanje ne bude dovoljno obzirom na to kada cujem sta sve pitaju. Pored toga da se odmah "bacam" na knjigu, ima li neko jos neki savet ili neke smernice za ovu predstojecu dodatnu proveru? Hvala unapred!

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Toni » Пон Окт 29, 2018 12:08 pm

stvarno nerazumem tebe su vratili na pocetak a cekas 6 meseci vec i sad jos mesec na proveru znaci nevredi predavati dokumente van srbije ako nemas stalno prebivaliste jer te vracaju na provere opet tu i produzujes sebi samo neizvesnost :?:

Mirjana73
Поруке: 2
Придружен: Чет Нов 01, 2018 12:55 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Mirjana73 » Чет Нов 01, 2018 1:05 pm

Pozdrav drugari
Evo i mene da se prikljucim ovoj temi.
Ja sam preko neke skole upisala madjarski online..Preci sa majcine strane su mi madjari, majka..baba, deda itd..Medjutim moja majka je jezik skoro zaboravila jer je 50 god u Bgd
Javljam se da vam kazem da sam krenula pre mesec dana..i jako mi tesko ide..sto mi je i profesorka danas rekla..i bas sam se izbedacila.
Ja skoro svaki drugi dan odvojim po dva sata za jezik i jedan cas nedeljno
I onako..bas sam se smorila i dodje mi da odustanem
Da li se neko osecao ovako kao ja

Пошаљи Одговор