Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Nikolica93
Поруке: 9
Придружен: Уто Авг 14, 2018 8:20 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Nikolica93 » Пет Нов 02, 2018 9:54 am

Inace,zaboravio sam da kazem.Izuzetno sam zahvalan i clanu "Shonee98" i "Dejan T."meni su pomogli kada nisam znao gde,sta kako i kada sam tek ulazio u ovo...

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Shonee98 » Суб Нов 10, 2018 12:41 pm

Jel se desava nesto,jel isao neko na razgovor? :)

vrescak
Поруке: 3
Придружен: Пет Нов 16, 2018 8:09 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од vrescak » Пет Нов 16, 2018 8:14 pm

Dragi svi ja 18.12. predajem drugi put dokumenta. Tresem se unapred od toga. Prvi put sam predala u Subotici, sad predajem u Beogradu. Umem da pricam,ali ne dovoljno tecno, ne kao da mi je to maternji jezik. No, za sve je potrebno malo srece.

vrescak
Поруке: 3
Придружен: Пет Нов 16, 2018 8:09 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од vrescak » Пет Нов 16, 2018 8:17 pm

Zaboravih da napisem pitanja sa intervjua u Subotici, samo ono opste, cime ste putovali, nesto o sebi bla, bla, valjda je konzul odmah video da ne govorim tecno pa nije hteo da gubi vreme. Napisao je zabelesku na dokumentu i rekao da se pripremim za kontrolu iz Budimpeste i da nastavim da ucom. Dok sam ja cekala i nadala se kontroli stigla je odbijenica.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Toni » Пет Нов 16, 2018 8:41 pm

koliko si cekala prvi put na odgovor i kako su te obavestili pozz i srecno drugi put :P

Djole24€
Поруке: 3
Придружен: Чет Нов 29, 2018 6:34 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Djole24€ » Чет Нов 29, 2018 6:53 am

Pozdrav svima,ja učim mađarski 10 meseci i planiram da bi u martu mogao otići na prvi razgovor dal neko ima savet gde da idem,krenuo sam mađarski od 0 mama mi je mađarica ali ne zna nista sve je zaboravila,na privatnim časovima sam učio se predstavim ko sam ja šta radim opišem familiju ko mi je predak na koga se pozivam itd..i sve razne moguće reči al opet uvek je tu onaj strah da će me pitati baš nešto što ne znam,tako da ako neko ima neki savet šta bi još dodatno trebao da naučim i naravno gde otići na prvi razgovor
Hvala. 🙂

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Shonee98 » Суб Дец 01, 2018 4:51 pm

Veruj mi da ce to to 'osnovni podaci' najmanje pitati.Mene je pitala od toga poštanski broj,i koliko baba ima godina.Ako imas decu nauci od a do š k sve sto ti padne na pamet od njima,ali evo ja ti pricam iz mog razgovora(ne znam da li je tako kod svih) najvise me je ispitivala o slobodnom vremenu(pecanje jer sam to stavio u biografiji da radim u slobodno vreme).Verovatno jer nema za sta nemam zenu i decu jos uvek,nemam posao i onda je samo o tome mogla.Mislim,pitala je zanimanje roditelja i to,ali samo 1 pitanje.Od reximo 30 pitanja,22 je bilo o slobodnom vremenu.Sta radis u slobodno vreme,sa kim,kako,kad. :)

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Shonee98 » Суб Дец 01, 2018 4:52 pm

*Isao sam u Beograd u ambasadu

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од milan_ns » Уто Дец 04, 2018 4:47 pm

Predao sam papire za drzavljanstvo u konzulatu u Dizeldorfu.

Pitanja na predaji:
- pricajte o sebi? gde ste rodjeni, cime se bavite itd. (konzul i sluzbenica slusali, bez podpitanja)
- koje vam je omiljeno jelo?
- da li je Homokszil (Despotovo) grad ili selo?

Svi su vrlo ljubazni. Nisam razumeo sluzbenicu kad me je pitala da li imam kopije, ali je bila voljna preformulisati pitanje, pa sam na kraju razumeo.

Obzirom da sam prosli put predao zahtev u Subotici, misljenja sam da su u Dizeldorfu ljubazniji i manje zahtevni. Doduse na prvoj predaju sam jezik ucio 6 meseci, a sada 13, tako da je mozda i to faktor.

Drzim sipke, sebi - i ostalima naravno :)

nisam ja
Поруке: 1
Придружен: Пон Дец 10, 2018 4:58 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од nisam ja » Пон Дец 10, 2018 5:42 pm

Pozdrav sapatnici :D

Prosle godine sam predao u decembru u maju mi je stigla odbijenica. Danas sam bio ponovo u ambasadi u Beogradu i bilo je ok. Prvo sam bio u sobi sa salterom gde mi je zena uzela dokumenta, potpisao nekoliko papira i zamolili me da izadjem i sacekam u cekaonici, doci ce konzul da porazgovara sa mnom. Posle su me ponovo prozvali i rekli mi da idem pravo u jednu sobu gde me je cekao konzul, pozdravili smo se, rekao mi je da sednem i krenuli smo da razgovaramo.

Razgovarali smo kao dva coveka koja se upravo upoznaju, skroz opusteno. Pitao me je zasto trazim drzavljanstvo, ko mi je predak, gde je rodjena, sta sam zavrsio od skole, gde radim, cime se bavim u slobodno vreme, gde sam sve putovao i to je to. Dakle, najosnovnija pitanja.

Ono sto moram da kazem, posto mi je ovo drugi put da sam bio tamo, oba puta su svi, ali svi sa kojima sam razgovarao bili krajnje ljubazni i opusteni! Bukvalno verujem da svako ko je imao losa iskustva sa njima da je to zbog njega/nje a ne njih u ambasadi. Meni su oba susreta, koliko stresna, toliko i pozitivna. Oba puta sam izasao sa zeljom da nastavim sa ucenjem, cak i posle odbijenice se nisam smorio toliko (jeste bio bedak ali sam nastavio sa ucenjem). Ja pricam madjarski kao indijanac, gramatika mi je uzasna pogotovu kada krene trema pa se pogubim ali nisu mi uzimali to za zlo. Ucim ga oko godinu i po dana.

Moj savet svima koji predaju u Beogradu, da se opuste (da znam, niko ne zeli da bude napet :D ) znaju oni koliko ne znate, da vam je trema i panika i stvarno se trude da izadju u susret. I ako nesto ne razumete nece praviti problem oko toga ali ne mozete bas da nista ne razumete ili da se cenjkate sa njima. Fokusirajte se da slusate i da odgovarate u kratkim recenicama. Koliko sam cuo, pre par nedelja su propitivali tako sto izvade neki casopis, okrenu stranu i pitaju sta vidite na slici. Opisite sliku.

Toliko od mene za sada, srecno svima i nastavite da ucite :)

Пошаљи Одговор