Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од milan_ns » Нед Феб 17, 2019 8:00 am

Tibor пише:
Чет Феб 07, 2019 1:45 pm
Da li je neko dobio pitanje "zbog čega želi mađarsko držvljantsvo" i šta je bio vaš odgovor?
Ja sam odgovorio sa 'Zato sto hocu da zivim u EU' i presli smo na sledece pitanje.

Poenta pitanja je test znanja jezika, ne ideoloska rasprava.

Dejan.T
Поруке: 12
Придружен: Уто Јун 12, 2018 11:42 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Dejan.T » Уто Феб 19, 2019 8:01 am

Ja sam sam zvao 11.2 zakazali mi 13.2. Jako brzo mi zakazali. Pitanja su normalna. Ja sam kod konzula bio. Oko 9 min. Je trajo razgovor.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Toni » Уто Феб 19, 2019 10:07 am

Dejane bravo a gde si bio da predas i kakva pitanja si imao i sta su rekli na kraju srecno :oops:

Dejan.T
Поруке: 12
Придружен: Уто Јун 12, 2018 11:42 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Dejan.T » Чет Феб 21, 2019 7:45 pm

U Beogradu sam bio. Pitanja su bila o porodici, zeni, deci, poslu, dve slike da objasnim bez pod pitanja mozda jer sam opsirne odgovore dao 2-3 pitanja sam pogresio pa sam pogresno odgovorio zbog treme. Ucio sam dosta, tacno I ispravno sam odgovarao na pitanja koja sam razumeo ali eto imao sam I peh na glupa pitanja koja su smesna samo zato sto sam imao tremu veliku. Tako da ne znam sta da mislim I cemu da se nadam. ☺ Na kraju mi je rekao samo da salje u Budimpestu dokumenta I da cu odgovor dobiti na kucnu adresu. Inace jako prijatni I ljubazni ljudi, trema ne potrebna.

dragica
Поруке: 1
Придружен: Пон Феб 25, 2019 2:55 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од dragica » Пон Феб 25, 2019 2:57 pm

Da li mogu za babu predati umrlicu kao dokaz posto je umrla 1995 a ne mogu da nadjem za rodjenje, posto se rodila pre 1910.

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Arhitekta » Пон Феб 25, 2019 3:26 pm

Dragice,

Naravno, umrlica, tj. izvod iz matične knjige umrlih se prihvata kao zvaničan dokument za dokazivanje porekla.

Važno je da da na dokumentu stoji jasno ime i prezime osobe, datum i mesto rođenja, logično datum i mesto smrti, kao i država, (ukoliko je van Srbije), kao i sve informacije o svim ostalim promenama i dopunama, ukoliko ih je bilo (podaci o braku npr).

Dakle umrlica će biti sasvim dovoljna, pod uslovom da se svi podaci poklapaju i da se uspostavlja lanac sa vama, i srećno!

vrescak
Поруке: 3
Придружен: Пет Нов 16, 2018 8:09 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од vrescak » Сре Мар 06, 2019 7:23 am

Toni пише:
Пет Нов 16, 2018 8:41 pm
koliko si cekala prvi put na odgovor i kako su te obavestili pozz i srecno drugi put :P
Cekala sam od oktobra do aprila, dobila sam pismo na kucnu adresu sa vracenim dokumentima i odgovorom da mogu ponovo da konkurisem. Sada kad sam u decembru predala dobila sam u martu preporuceno pismo da dopunim dokumentaciju i ponovo podnesem CV koji cu pred njima napisati i overiti iako sam ja predala CV. Ukoliko to ne uradim u roku od 30 dana odbice ostatak moje molbe.

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од frodo » Сре Мар 06, 2019 7:59 am

A gde vam je prebivalište? Blize Subotici ili Beogradu?

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од frodo » Сре Мар 06, 2019 8:00 am

Jel to dopunjujete isto u BG-u ili morate u Subotici?

haos3
Поруке: 2
Придружен: Сре Мар 06, 2019 1:50 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од haos3 » Сре Мар 06, 2019 2:01 pm

Dobar dan.

I ja sam odlucila da okusam srecu i zatrazim madjarsko drzavljanstvo. Ne zurim nigde, i za sad sam u postupku prikupljanja dokumentacije, tj izvoda iz MKR/MKU. Moje porodicno stablo izgleda ovako:

- ja,
- majka,
- pokojni deda, rodjen posle 1921. na teritoriji Rume,
- pradeda, nadam se da je rodjen takodje na teritoriji Rume, pa da po tom osnovu mogu da apliciram u HU ambasadi.

Pribavila sam svoj izvod iz MKR, gde pisu moje generalije, moj JMBG, pisu imena i prezimena mojih roditelja, ali bez njihovih JMBG.

Pribavila sam majcin izvod iz MKR, ali na njemu nema maminog JMBG.

Imam kopiju dedinog izvoda iz MKU, na kome stoji njegov JMBG, ali isti ne stoji na dedinom izvodu iz MKR, koji sam pribavila. Osim toga, na dedinom kako izvodu iz MKR, tako i izvodu iz MKU ne stoji nista drugo do ime i prezime njegovog oca, mog pradede. Nema datuma rodjenja, nema mesta rodjenja... i kanda sam zavrsila u corsokaku, jer ne znam sad kako da trazim bilo kakav dokument pradede, nit izvod iz MKU, nit izvod iz MKR.

Sve ove izvode do sad sam pribavljala od "svetovnih organa", dakle iz zvanicnih drzavnih maticnih knjiga.

Da li neko ima ovakvo iskustvo i kako je uspeo da poveze sva ova imena? Koji mi je sad sledeci korak? Crkvene arhive? Ako treba krenuti po crkvenim arhivama, za dedu cu nekako i da nadjem nadleznu crkvu, ali kako i sta sa pradedom? Zahvalna za svaku pomoc.

Pozdrav!

Пошаљи Одговор