Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
hajrá!
Поруке: 6
Придружен: Нед Јан 27, 2019 2:15 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од hajrá! » Уто Нов 19, 2019 6:50 pm

Moje NAJ životno i to POZITIVNO iskustvo, mogu odgovorno reći!
Bila sam u Bg..bila i POBEDILA :-)
Intervju je protekao po planu...prozvali me...Rastko me ponudio da sednem...tražio na uvid ličnu kartu...i onda nastupam ja...sve kako sam vežbala sa prof.Gabrijelom, sve je bilo tako...vodila sam razgovor, doticala sam se tema koje sam uvežbala sa njom,,,i odgovorno tvrdim, da je sve stvar ,naravno pored znanja jezika , DOBRA pripremar za razgovo sa prof.!!! Tačno me učila kako da prepoznam pitanje ..i kako da se snađem kada nešto ne razumem. To ni ne umem ovde napisati, morate mnogo vežbati...zato sam presrećna što sam baš sa njom učila
teme su uglavnom nizale o mom gradu...pa sam pričala već unapred pripremljenu priču o interesantnostima iz mog mesta...pa me pitao za stan gde živim..pa ja odmah nastavila s kim živim..itditd..klasika..
pohvalio me...i pitao sa kim učim..i kada sam rekla..on"a,da čuo sam za nju da je dobra prof" hihihi..eto
rekao je da očekujem odg. za 3 do 5 meseci!!!! ali da nastavim da pričam madj. bar 10-15 min na dan...dva puta sam pitala da li je odg.sigurno potvrdan..i on se smeškao da 1oo % ..jeeee!!!
Počinje odbrojavanje :-)
zato ako želite da sreću samnom delite ..samo kod Gabriejle(0641331812) učite i pobedite :-)
ps:srećna sam pa malo mi rime omakle :-)

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Arhitekta » Сре Нов 20, 2019 7:04 am

Hvala što si podelila iskustvo, veoma korisno :) Kriterijumi su norlmalni i niko tamo nema cilj da muči ili maltretira aplikante, jezik se mora solidno razumeti i pričati i to je sve, ništa manje, ništa više (dobro uvek može više, ako ste kao ja, zaljubljeni u jezik)

Pre nekih godinu dana se čekalo i po dva-tri meseca na intervju, a po 6-9 meseci na odgovor. Meni je npr. ceo proces od prvog poziva do uručivanja državljanstva trajao skoro godinu dana. Sada vidim da se to ubrzalo i da brže idu predmeti, intervjui se brzo zakazuju i odgovori stižu za manje od 6 meseci, što je svakako pozitivna vest.

hajrá!
Поруке: 6
Придружен: Нед Јан 27, 2019 2:15 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од hajrá! » Сре Нов 20, 2019 9:30 am

#Arhitekta -da,tako je...manje nas je :-)....kada sam zvala, termin sam dobila za sutradan, govorim o Bg.

Vesna
Поруке: 18
Придружен: Сре Мар 06, 2019 9:02 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Vesna » Чет Нов 21, 2019 12:02 pm

Evo da podelim moje novo iskustvo.
Kao prvo mislim da je na konzularnim danima dosta teže pošto, ako je isto svuda, jedna osoba pregleda dokumenta, a konzul razgovara sa vama bez pregledanja dokumenata tako da može potpuno da se posveti pitanjima i proveri znanja. Kada jedna osoba proverava dokumenta onda obično postavlja pitanja koja su delimično povezana sa dokumentim i još poneko dodatno. Mene je recimo prvi put pitala gde mi je rođen bivši muž, kako sam došla tamo i da li mi se sviđa posao, zbog čega i šta mi je to tačno interesantno pošto sam to odgovorila.
Drugi put sam bila na konzularnim danima i razgovor je bio znatno duži. Moram da kažem da mi je razgovor sa konzulom bio opušteniji mada su oboje bili ljubazni. Ali i ja sam drugi put bila dosta opuštenija. Uglavnom on mi je prvo tražio ličnu kartu, pitao odakle sam, koji deo Beograda, koliko dugo učim, koliko puta nedeljno, gde sam učila, da li mi je neko mađar i dali neko govori mađarski, da li pričam i koliko često sa njima mađarski, da li ću da nastavim da učim jezik, kako mi se zove brat koji priča mađarski, kako planiram da upotrebljavam mađarski jezik, zbog čega tražim državljanstvo, koje mi je zanimanje, da li radim u struci, gde radim, da li je to državna ili privatna firma, šta tačno radim u firmi, porodično stanje, da li imam dece, čime se bavi ćerka, gde i šta studira, na kom univerzitetu, i pošto studira jezik koji joj je nivo znanja tog jezika i koji je moj nivo znanja mađarskog u odnosu na njen nivo znanja jezika koji studira, gde studira, zatim je pitao da li sam sama popunila dokumenta, da napišem datum na biografiji pored potpisa, i da mu prevedem na srpski šta znače one izjave da nismo osuđivani i da znamo mađarski. Onda mi je na skrpskom rekao: Da to to znači. Na kraju mi je rekao da nastavim da učim i govorim mađarski u svakoj mogućoj prilici, kada putujem, sa rodbinom, na graničnim prelazima i to sve do zakletve. Rekao je da on misli da dobro govorim mađarski, takod a se nadam pozitivnom odgovoru.
Uglavnom koliko sam primetila svakog pitaju nešto vezano za posao.
Nadam se da će nekome pomoći ovo biti od pomoći.

bokinovisad
Поруке: 8
Придружен: Сре Авг 07, 2019 11:15 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bokinovisad » Суб Нов 23, 2019 9:50 am

Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Сре Феб 05, 2020 9:31 am

bokinovisad пише:
Суб Нов 23, 2019 9:50 am
Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?
Ja sam predala pre neki dan na Malti.
Reci mi da li su ti uzeli otiske i slikali te za LK???

bokinovisad
Поруке: 8
Придружен: Сре Авг 07, 2019 11:15 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bokinovisad » Пон Феб 17, 2020 9:25 am

friki78 пише:
Сре Феб 05, 2020 9:31 am
bokinovisad пише:
Суб Нов 23, 2019 9:50 am
Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?
Ja sam predala pre neki dan na Malti.
Reci mi da li su ti uzeli otiske i slikali te za LK???
Pozdrav,

nisu me slikali za LK, prvi put čujem za tu praksu.

Predao sam 19. septembra u Budimpešti u Kormányablak V na Deák Ferenc Tér. U formularu sam izrazio želju da želim da polažem zakletvu u Konzulatu u Milanu i onda su me sredinom decembra zvali iz Konzulata da dođem na razgovor, čitaj proveru jezika.

Bio sam u Konzulatu na toj proveri 17. decembra, lepo je prošlo i sad čekam poziv da viidm šta je odlučeno.

Po onome što vidim na forumu, ljudi koji su predavali u julu prošle godine, dobili su poziv za zakletvu u januaru ove godine, to je 6 meseci, što bi značilo da bi mene trebalo da zovu za mesec dana (bar se ja tako nadam).

Srećno!

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пон Феб 17, 2020 12:09 pm

[/quote]

Pozdrav,

nisu me slikali za LK, prvi put čujem za tu praksu.

Predao sam 19. septembra u Budimpešti u Kormányablak V na Deák Ferenc Tér. U formularu sam izrazio želju da želim da polažem zakletvu u Konzulatu u Milanu i onda su me sredinom decembra zvali iz Konzulata da dođem na razgovor, čitaj proveru jezika.

Bio sam u Konzulatu na toj proveri 17. decembra, lepo je prošlo i sad čekam poziv da viidm šta je odlučeno.

Po onome što vidim na forumu, ljudi koji su predavali u julu prošle godine, dobili su poziv za zakletvu u januaru ove godine, to je 6 meseci, što bi značilo da bi mene trebalo da zovu za mesec dana (bar se ja tako nadam).

Srećno!
[/quote]

CUla sam za to pozivanje iz Budipmeste , u fazonu da se dosvai ovoili ono, ustvari provera znaja....
Ja ocekujem, po iskustvima drugih koji su ovde predali negde maj da me zovu...
A u vezi otisak aje isto neobicno, s obzirom da nema pravila jer sam ja cula za jos jednu zenu ovde kojoj su uzeli otiske, onda nekom momku nisu....i tko...nema pravila izgleda...
Naravno, ja sam stavila Rim za zakletvu (na Malti mi se ne ide :lol: )

darkogitta
Поруке: 2
Придружен: Чет Мар 05, 2020 1:33 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од darkogitta » Чет Мар 05, 2020 2:09 pm

28.02.2020 bio u ambasadi da predam papire za drzavljanstvo. Na sva pitanja sam znao odgovor, slikali me, uzeli otiske svih prstiju i na kraju se potpisao. Receno mi je da cu dobiti odgovor u roku od 4-6 meseci. Nadam se da sam prosao. :roll:

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пет Јун 05, 2020 9:06 am

bokinovisad пише:
Суб Нов 23, 2019 9:50 am
Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?
Jesi dobio poziv na zakletvu?
Na Malti je konzul krenuo s dodelom drzavljanstva (pouzdan info sveze dobijen pre 2 dana). zena cekala 1 god tacno, iako na drzavljanstvu pise datum odobrenja 6 meseci.. :D .. dug je put, budimpesta, rim-malta-corona... :lol:

Пошаљи Одговор