Ispravka greške u izvodu

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Válokköddé
Поруке: 7
Придружен: Уто Мар 05, 2019 11:01 am

Re: Ispravka greške u izvodu

Порука од Válokköddé » Пет Мар 08, 2019 4:40 pm

slikk пише:
Пет Мар 08, 2019 1:20 pm
Ne moras licno, posalji emal zahtev na zahtjevi@arhiv-gospic.hr. Odgovorice ti da li su pronasli izvod iz knjige rodjenih.
Nakon toga ce ti poslati instrukcije za uplatu.

Ja sam uplatio 110 kuna na:

Državni arhiv u Gospiću

IBAN: HR2923400091100198248

Model: 02

Iznos: 110,00 kn

Poziv na broj: Vaš OIB

Opis plaćanja: naknada za usluge/ Vaše ime i prezime

BIC(SWIFT) ADRESA PRIVREDNE BANKE ZAGREBA: PBZGHR24

Nasao sam osobu da mi uplati direktno u Hrvatskoj i ja sam im poslao kopiju.

Nakon toga su mi poslali izvod na kucnu adresu u Srbiji.

Znam, nazvao sam ih i rekli su mi da imaju te matične knjige koje tražim. Nije mi problem da uplatim jer živim u Austriji i mogu sa mog računa, ali da li si imao donekle tačnu godinu rođenja osobe koju si tražio?
Jer ja nemam pojma koja je godina rođenja moje pretkinje, po pretpostavci je u periodu od 1895 do 1906, imam samo ime, prezime i ime njenog oca.
Pozdrav i hvala unapred

slikk
Поруке: 7
Придружен: Пет Авг 10, 2018 5:11 am

Re: Ispravka greške u izvodu

Порука од slikk » Пет Мар 08, 2019 9:08 pm

Da imao sam sve podatke, na zalost ti ces izgleda morati ipak da odes licno.Srecno u daljem postupku.Pozdrav

branabranka
Поруке: 3
Придружен: Суб Мај 18, 2019 2:38 pm

Re: Ispravka greške u izvodu

Порука од branabranka » Суб Мај 18, 2019 2:45 pm

Moja situacija je sledeca. Podaci su mi bili nepotpuni u papirima i morala sam da trazim pradedine i prababine rodjenice iz istorijskih arhiva kako bih na osnovu njih dopunila podatke u ostalim papirima u maticnoj sluzbi, posto sumnjam da je to jedan od razloga za moju prvu odbijenicu ukoliko nije bio u pitanju samo jezik. Da li je neko bio u slicnoj situaciji, da drugi put predaje dopunjenje papire, da li bude sve ok ili opet proveravaju nesto itd? Hvala svima na odgovorima unapred

Vesna
Поруке: 18
Придружен: Сре Мар 06, 2019 9:02 pm

Re: Ispravka greške u izvodu

Порука од Vesna » Чет Нов 21, 2019 11:45 am

Ja sam sada ponovo predavala dokumenta i dopunila sam malo izvode, mada mislim da je razlog odbijanja uglavnom jezik. Ako si mislila da li ce te proveravati sto se tice jezika, hoce sigurno.

Пошаљи Одговор