Cekanje na intervju

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Viktorija
Поруке: 9
Придружен: Нед Јун 24, 2018 2:44 pm

Cekanje na intervju

Порука од Viktorija » Сре Авг 22, 2018 9:23 am

Pozdrav svima, da li neko zna koliko se trenutno ceka na intervju u Beogradu i Subotici? Od dana kada ih pozovete da zakazete..? Hvala unapred, pozdrav za sve :)

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Cekanje na intervju

Порука од frodo » Пет Авг 24, 2018 6:34 am

Ja sam ambasadu u BG-u zvao pocetkom avgusta i dobio sam termin 27. septembar. Imaj u vidu da je u avgustu sezona godišnjih, pa ako sad nazoves mozda i brze dobijes termin.

atila
Поруке: 14
Придружен: Пет Јул 06, 2018 8:22 pm

Re: Cekanje na intervju

Порука од atila » Суб Авг 25, 2018 5:17 am

Ja sam cekao mesec ipo dana za Beograd bio sam 10 jula na razgovor !

Beca
Поруке: 1
Придружен: Суб Сеп 15, 2018 5:19 am

Re: Cekanje na intervju

Порука од Beca » Суб Сеп 15, 2018 5:27 am

Dobar dan ,mene interesuje da li je kada pozoves da zakazes intervju konverzacija na madj.jeziku ?I da li može neko umesto tebe da zakaže intervju ?

atila
Поруке: 14
Придружен: Пет Јул 06, 2018 8:22 pm

Re: Cekanje na intervju

Порука од atila » Суб Сеп 15, 2018 6:07 am

Zakazivanje je na madjarskom jeziku!Moze da se neko prestavi u tvoje ime i da zakaze ali pazi ako imas srpsko ime i prezime da ti to neradi neko ko perfektno govori madjarski jel provale da to nisi ti jedna moja drugarica rekla profisorki da zakaze umesto nje odmah su provalili da je to profisorka jel su joj rekli da srbi ne moze da nauce toliko dobro madjarski pogotovo ako nisu iz vojvodine

budisavcan
Поруке: 5
Придружен: Сре Авг 01, 2018 9:26 am

Re: a sta mi sto smo osudjivani u srbiji

Порука од budisavcan » Пон Сеп 24, 2018 8:08 am

a sta mi sto smo osudjivani u srbiji ?


Sta je potrebno od papira - iz Suda ili iz MUPa ?
Врх

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Cekanje na intervju

Порука од Shonee98 » Пон Сеп 24, 2018 2:40 pm

Ja kad sam zakazivao ovako je bilo:
Dobar dan
Dobar dan
Sta zelite?
Da predam papire za madjarsko drzavljanstvo kad mogu da zakazem datum i vreme
Koliko dugo ucite madjarski i od koga?
Odakle zovete?
Broj telefona(mobilni)
Ulica i broj?
Hvala lepo
Dovidjenja
SVE NA MADJARSKOM,trajalo je 7 minuta ukupno sa tim da sam 3 minuta cekao da se jave
Uplasio sam se kao da ne znam sta treba da uradim jer sam ovde citao d apitaju sve i svasta ali eto sta je pitala.
2 puta je jasno rekla i ponovila datum i vreme jako ljubazna zena.
Inace 2 puta sam zvao,prvi put sam rekao losu recenicu i jako je bila neljubazna ta sluzbenica,prvo me je zbunilo jer se javila na srpskom i ja sam mislio da sam pogresio broj,onda je krenula da prica jako jako brzo namerno izgleda da ne mogu da je razumem ja sam 2x rekao 'nem értem'i ona je na sprkom rekla 'ucite vi jos,treba vam srednji nivo znanja' iako madjarski pricam sasvim dobro,ali nisam mogao da razumem kad toliko brzo prica,jako jako je bila neljubazna cak sam razmisljao da ne zovem vise jer je bilo strasno,alo ovaj drugi put je bila druga sluzbenica ja ne mogu da verujem koliko ljubazna zena,jedno pitanje nisam razumeo tj ona je rekla broj ulice ja sam rekao broj telefona i ona me je prekinula i rekla da kazem broj ulice i to je to.Eto to je moje iskustvo

Nina
Поруке: 2
Придружен: Пет Дец 07, 2018 7:48 pm

Re: Cekanje na intervju

Порука од Nina » Пет Дец 07, 2018 8:12 pm

Isto iskustvo kada sam zvala ambasadu u Beogradu. Gdja koja se javila na tel je bila je starija, jako drska i ne ljubazna, jako je brzo pricala, iako sam je razumela sve, ona je rekla da nazovem drugi put posto ne znam dobro jeziki, navodno je ne razumem sta prica, i drsko mi spustila slusalicu.

Пошаљи Одговор